Ozvěny

07. května 2018, 00:00 -
07. května 2018, 00:00

Zničit Peppu Čínská cenzura se po medvídku Púovi pustila do prasátka Peppy. Jestliže na Púovi vadila jeho podoba se Si Ťin-pchingem, pak Peppa - určená předškolákům - se stala maskotem rebelujících čínských puberťáků: lemplů, flákačů a odrodilců. Čekáme, kdy dojde na krtka. Také on byl pěkný dacan: kradl melouny, v načerno zřízené textilní manufaktuře vykořisťoval zvířátka, rozvrtal kolchozní zahrádku a řídil nepřipoutaný.

Čtyři od děla a medvěd

Před 76 lety koupili polští důstojníci v Íránu Wojtka, nejslavnějšího medvěda všech dob. Wojtek se stal vojínem a maskotem 22. zásobovací roty, spával s vojáky ve stanu, porážel je v zápasech a za odměnu pil pivo.

Proslavil se v bitvě o Monte Cassino, během které nosil v bubnové palbě dělostřelecké granáty, a dotáhl to až na desátníka. Po válce dožil v edinburské zoo a dnes má pomník hned v několika městech.

Krásný nový inkluzivní svět

Čtyřletá Julie se vrátila domů ze školky v Massachusetts smutná, protože jí učitelka zakázala říkat „nejlepší kamarád“, což ředitelka vysvětlila tak, že onen výraz vede „k utváření klik a outsiderů“, a je proto lepší, aby děti měly „velkou skupinu kamarádů a pěstovaly inkluzi“. Výraz „nebetyčná hovada“ rovněž utváří kliky a outsidery, ale podle nás doko

JUDr. Orgán

Advokátka Zuzana Candigliota připojila na Facebooku k fotce starosty Břeclavi sedícího na velbloudovi doušku: „Má to dva hrby a na zádech pohlavní orgán. Co je to?“ Advokátní komora rozhodla, že ji to bude stát osm tisíc, ovšem Candigliota tvrdí, že soukromě může urážet, koho chce, a odvolala se. Kdo má pravdu, nevíme. Za nás je vítězem starosta, který si s urážkou neláme hlavu a říká: „Lidově řečeno já na ni seru.“

43

let se dožil nejstarší pavouk světa s nepříliš poetickým jménem „číslo 16“.

Zajímavé je, že australská tarantule druhu Gaius villosus, kterou vědci pravidelně sledovali již od roku 1974, neskonala ve své noře stářím, ale na následky vosího bodnutí. Osminohým seniorům proto doporučujeme repelent a zároveň věříme, že vražedkyni porota již brzy pošle před popravčí četu vybavenou srolovanými novinami.

Žena, to zní hrdě

Labour Party vedená kryptokomunistou Jeremym Corbynem pokračuje v sebedestrukci. Vedení strany se rozhodlo zařadit do kvót pro ženy transsexuály. Nechce žádné důkazy o změně pohlaví, stačí prohlášení, že se dotyčná/ý cítí být ženou.

Skutečné ženy se bouří a tři stovky z nich už z trans-labouristické kandidátky odstoupily.

Kde jde o koryta, končí solidarita, ale asi je to furt lepší než zdvíhat sukně.

Vidět Bangkok a zemřít

Německá televize ZDF vyslala v rámci chystaného pořadu „Mit 80 Jahren um die Welt“ šestici roky usedle žijících osmdesátníků do dalekých zemí. Natáčení bohužel skončilo předčasně poté, co jeden z účastníků zemřel. Těžko říct, co mu v okamžiku smrti problesklo hlavou. Za nás však platí, že než strávit celý život a pak umřít v jedné zapadlé braniborské vesnici, je smrt v Bangkoku tou lepší volbou.

Mumie světa, spojte se

Život přináší situace, které nevymyslí ani ten nejlepší humorista. Když letos na Prvního máje mířili staří i mladí komunisté na tradiční sraz u Křižíkovy fontány, procházeli kolem desítek plakátů lákajících k návštěvě výstavy Mumie světa. Jen škoda, že se tentokrát nedostavil někdejší „rudý faraon“ a živý inventář prvomájových akcí Milouš Jakeš. Je nemocný, a tak poprvé ve svém dlouhém životě „zabulal šichtu“.

Slepičí důchoďák

18 měsíců snášet vejce a pak skončit v polévce. Neradostný slepičí úděl chce změnit francouzská firma Poulehouse, a její farma u Limoges proto na byt přijala prvních 600 drůbežích penzistů. „Mohou snášet celý život, ale ve stáří jsou poněkud méně produktivní,“ míní jedna z podílnic.

„Poulehouse“ vejce proto stojí přesně euro, ale v zemi, která razí heslo - volnost, rovnost, drůbežářství - to prý docela funguje.


Čtěte také

 Ilustrační foto

Objem hypoték v pololetí klesl o 20 miliard korun. Banky poskytly 36 tisíc úvěrů

České banky poskytly v prvním pololetí 2019 lidem 36 tisíc hypotečních úvěrů za celkem 80…

před 5 hodinami

Makrooko Miroslava Zámečníka

Jed na hraboše a cit ve špičkách prstů

Šetříš na orbě, střídáš po sobě řepku s pšenicí, kašleš na biologickou kontrolu a invaze…

před 5 hodinami

Události  Uhelná elektrárna v Mělníku

Ekologové žádají konkrétní datum konce uhlí. Svazy varují před okamžitým odstavením elektráren

Ekologické organizace Hnutí Duha, Zelený Kruh a Greenpeace chtějí od nově ustavené uhelné…

před 7 hodinami

 Brexit, ilustrační foto

Johnson cítí šanci. Naděje na dohodu o brexitu se podle něj přiblížila

Šance, že se Británii nakonec podaří Evropskou unii opustit na základě dohody, se zvýšila…

před 7 hodinami

 Plynový sporák

Výhody poskytované dodavateli energií zná jen 38 procent spotřebitelů, vyplývá z průzkumu

Většina českých spotřebitelů neví, jaké služby navíc jim nabízí jejich dodavatel…

před 7 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Sami jsme šťastní, ale ostatní nemusíme
E-mail – dobrý sluha, nebo zlý pán?
Jak může evidence na úřadu práce zvýšit důchod?
V práci se vám nelíbí? Tak ji změňte
Je Česko kryptoměnovou těžební velmocí? Jak začít těžit?
Auta
Dacia Duster jezdila už v 80. letech. I tehdy to byl…
Lynk & Co 03 Cyan je čtyřválcová předokolka, která na Ringu „překonala“ Mégane R.S. Trophy-R i Project 8
Porsche Taycan ukázalo své v podstatě poslední tajemství. Podívejte se, jak vypadá uvnitř
Kvíz: Uhodnete model auta na fotce?
Auto jako kafe: V Británii testují možnost koupit nový automobil na ulici v automatu
Hry pro příležitostné hráče