Ozvěny

07. května, 00:00 -
07. května, 00:00

Zničit Peppu Čínská cenzura se po medvídku Púovi pustila do prasátka Peppy. Jestliže na Púovi vadila jeho podoba se Si Ťin-pchingem, pak Peppa - určená předškolákům - se stala maskotem rebelujících čínských puberťáků: lemplů, flákačů a odrodilců. Čekáme, kdy dojde na krtka. Také on byl pěkný dacan: kradl melouny, v načerno zřízené textilní manufaktuře vykořisťoval zvířátka, rozvrtal kolchozní zahrádku a řídil nepřipoutaný.

Čtyři od děla a medvěd

Před 76 lety koupili polští důstojníci v Íránu Wojtka, nejslavnějšího medvěda všech dob. Wojtek se stal vojínem a maskotem 22. zásobovací roty, spával s vojáky ve stanu, porážel je v zápasech a za odměnu pil pivo.

Proslavil se v bitvě o Monte Cassino, během které nosil v bubnové palbě dělostřelecké granáty, a dotáhl to až na desátníka. Po válce dožil v edinburské zoo a dnes má pomník hned v několika městech.

Krásný nový inkluzivní svět

Čtyřletá Julie se vrátila domů ze školky v Massachusetts smutná, protože jí učitelka zakázala říkat „nejlepší kamarád“, což ředitelka vysvětlila tak, že onen výraz vede „k utváření klik a outsiderů“, a je proto lepší, aby děti měly „velkou skupinu kamarádů a pěstovaly inkluzi“. Výraz „nebetyčná hovada“ rovněž utváří kliky a outsidery, ale podle nás doko

JUDr. Orgán

Advokátka Zuzana Candigliota připojila na Facebooku k fotce starosty Břeclavi sedícího na velbloudovi doušku: „Má to dva hrby a na zádech pohlavní orgán. Co je to?“ Advokátní komora rozhodla, že ji to bude stát osm tisíc, ovšem Candigliota tvrdí, že soukromě může urážet, koho chce, a odvolala se. Kdo má pravdu, nevíme. Za nás je vítězem starosta, který si s urážkou neláme hlavu a říká: „Lidově řečeno já na ni seru.“

43

let se dožil nejstarší pavouk světa s nepříliš poetickým jménem „číslo 16“.

Zajímavé je, že australská tarantule druhu Gaius villosus, kterou vědci pravidelně sledovali již od roku 1974, neskonala ve své noře stářím, ale na následky vosího bodnutí. Osminohým seniorům proto doporučujeme repelent a zároveň věříme, že vražedkyni porota již brzy pošle před popravčí četu vybavenou srolovanými novinami.

Žena, to zní hrdě

Labour Party vedená kryptokomunistou Jeremym Corbynem pokračuje v sebedestrukci. Vedení strany se rozhodlo zařadit do kvót pro ženy transsexuály. Nechce žádné důkazy o změně pohlaví, stačí prohlášení, že se dotyčná/ý cítí být ženou.

Skutečné ženy se bouří a tři stovky z nich už z trans-labouristické kandidátky odstoupily.

Kde jde o koryta, končí solidarita, ale asi je to furt lepší než zdvíhat sukně.

Vidět Bangkok a zemřít

Německá televize ZDF vyslala v rámci chystaného pořadu „Mit 80 Jahren um die Welt“ šestici roky usedle žijících osmdesátníků do dalekých zemí. Natáčení bohužel skončilo předčasně poté, co jeden z účastníků zemřel. Těžko říct, co mu v okamžiku smrti problesklo hlavou. Za nás však platí, že než strávit celý život a pak umřít v jedné zapadlé braniborské vesnici, je smrt v Bangkoku tou lepší volbou.

Mumie světa, spojte se

Život přináší situace, které nevymyslí ani ten nejlepší humorista. Když letos na Prvního máje mířili staří i mladí komunisté na tradiční sraz u Křižíkovy fontány, procházeli kolem desítek plakátů lákajících k návštěvě výstavy Mumie světa. Jen škoda, že se tentokrát nedostavil někdejší „rudý faraon“ a živý inventář prvomájových akcí Milouš Jakeš. Je nemocný, a tak poprvé ve svém dlouhém životě „zabulal šichtu“.

Slepičí důchoďák

18 měsíců snášet vejce a pak skončit v polévce. Neradostný slepičí úděl chce změnit francouzská firma Poulehouse, a její farma u Limoges proto na byt přijala prvních 600 drůbežích penzistů. „Mohou snášet celý život, ale ve stáří jsou poněkud méně produktivní,“ míní jedna z podílnic.

„Poulehouse“ vejce proto stojí přesně euro, ale v zemi, která razí heslo - volnost, rovnost, drůbežářství - to prý docela funguje.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
Jak si vyřídit živnostenský list a kolik to bude stát?
Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?
Zdražil váš dodavatel? Právě teď můžete bezplatně odejít
Jak si vyřídit výpis z katastru nemovitostí online?
Auta
Volkswagen Atlas Cross Sport: Další SUV s karoserií „kupé“…
Kvíz: Poznáte auto jen podle fotky zadního světla?
CNG autobusy Solaris pro Paříž
Nová Mazda3 se ukázala v Praze. Jen dva týdny po světové premiéře v L.A.
10 ekologických „kazítek“, která prodražují provoz auta
Technologie
Xbox Game Pass jen za polovinu. Za 1500 Kč můžete hrát 100+ her po celý rok
Stáhněte si zdarma hry Lego The Hobbit a Full Throttle Remastered
Intel odhalil architekturu GPU Gen11. Grafika Ice Lake má mít výkon jako Ryzen 3 2200G
Nejlevnější smartphony pod stromeček. Co koupit do 5000 Kč?
Mobilní banka Revolut získala bankovní licenci pro Evropu
Hry pro příležitostné hráče