Ozvěny

07. května 2018, 00:00 -
07. května 2018, 00:00

Zničit Peppu Čínská cenzura se po medvídku Púovi pustila do prasátka Peppy. Jestliže na Púovi vadila jeho podoba se Si Ťin-pchingem, pak Peppa - určená předškolákům - se stala maskotem rebelujících čínských puberťáků: lemplů, flákačů a odrodilců. Čekáme, kdy dojde na krtka. Také on byl pěkný dacan: kradl melouny, v načerno zřízené textilní manufaktuře vykořisťoval zvířátka, rozvrtal kolchozní zahrádku a řídil nepřipoutaný.

Čtyři od děla a medvěd

Před 76 lety koupili polští důstojníci v Íránu Wojtka, nejslavnějšího medvěda všech dob. Wojtek se stal vojínem a maskotem 22. zásobovací roty, spával s vojáky ve stanu, porážel je v zápasech a za odměnu pil pivo.

Proslavil se v bitvě o Monte Cassino, během které nosil v bubnové palbě dělostřelecké granáty, a dotáhl to až na desátníka. Po válce dožil v edinburské zoo a dnes má pomník hned v několika městech.

Krásný nový inkluzivní svět

Čtyřletá Julie se vrátila domů ze školky v Massachusetts smutná, protože jí učitelka zakázala říkat „nejlepší kamarád“, což ředitelka vysvětlila tak, že onen výraz vede „k utváření klik a outsiderů“, a je proto lepší, aby děti měly „velkou skupinu kamarádů a pěstovaly inkluzi“. Výraz „nebetyčná hovada“ rovněž utváří kliky a outsidery, ale podle nás doko

JUDr. Orgán

Advokátka Zuzana Candigliota připojila na Facebooku k fotce starosty Břeclavi sedícího na velbloudovi doušku: „Má to dva hrby a na zádech pohlavní orgán. Co je to?“ Advokátní komora rozhodla, že ji to bude stát osm tisíc, ovšem Candigliota tvrdí, že soukromě může urážet, koho chce, a odvolala se. Kdo má pravdu, nevíme. Za nás je vítězem starosta, který si s urážkou neláme hlavu a říká: „Lidově řečeno já na ni seru.“

43

let se dožil nejstarší pavouk světa s nepříliš poetickým jménem „číslo 16“.

Zajímavé je, že australská tarantule druhu Gaius villosus, kterou vědci pravidelně sledovali již od roku 1974, neskonala ve své noře stářím, ale na následky vosího bodnutí. Osminohým seniorům proto doporučujeme repelent a zároveň věříme, že vražedkyni porota již brzy pošle před popravčí četu vybavenou srolovanými novinami.

Žena, to zní hrdě

Labour Party vedená kryptokomunistou Jeremym Corbynem pokračuje v sebedestrukci. Vedení strany se rozhodlo zařadit do kvót pro ženy transsexuály. Nechce žádné důkazy o změně pohlaví, stačí prohlášení, že se dotyčná/ý cítí být ženou.

Skutečné ženy se bouří a tři stovky z nich už z trans-labouristické kandidátky odstoupily.

Kde jde o koryta, končí solidarita, ale asi je to furt lepší než zdvíhat sukně.

Vidět Bangkok a zemřít

Německá televize ZDF vyslala v rámci chystaného pořadu „Mit 80 Jahren um die Welt“ šestici roky usedle žijících osmdesátníků do dalekých zemí. Natáčení bohužel skončilo předčasně poté, co jeden z účastníků zemřel. Těžko říct, co mu v okamžiku smrti problesklo hlavou. Za nás však platí, že než strávit celý život a pak umřít v jedné zapadlé braniborské vesnici, je smrt v Bangkoku tou lepší volbou.

Mumie světa, spojte se

Život přináší situace, které nevymyslí ani ten nejlepší humorista. Když letos na Prvního máje mířili staří i mladí komunisté na tradiční sraz u Křižíkovy fontány, procházeli kolem desítek plakátů lákajících k návštěvě výstavy Mumie světa. Jen škoda, že se tentokrát nedostavil někdejší „rudý faraon“ a živý inventář prvomájových akcí Milouš Jakeš. Je nemocný, a tak poprvé ve svém dlouhém životě „zabulal šichtu“.

Slepičí důchoďák

18 měsíců snášet vejce a pak skončit v polévce. Neradostný slepičí úděl chce změnit francouzská firma Poulehouse, a její farma u Limoges proto na byt přijala prvních 600 drůbežích penzistů. „Mohou snášet celý život, ale ve stáří jsou poněkud méně produktivní,“ míní jedna z podílnic.

„Poulehouse“ vejce proto stojí přesně euro, ale v zemi, která razí heslo - volnost, rovnost, drůbežářství - to prý docela funguje.


Čtěte také

 Ilustrační foto

Důchody vzrostou o 900 korun. Penzisté od začátku roku dostanou jednorázový doplatek

Průměrný důchod vzroste příští rok o 900 korun měsíčně. Přiblížit by se tak měl 14 400…

16. září 2019

Praha  Praha bude moci nasadit autopiloty v metru - ilustrační foto

Metro bez strojvedoucího. Praha může do deseti let nasadit autopiloty

Praha by se do deseti let mohla zapsat na světový seznam měst, která se obejdou bez…

16. září 2019

Administrativní budova Crystal v Praze na Vinohradech

Zájem o kancelářské budovy roste, letos se na trhu protočilo už 45 miliard

Komerční reality v Česku lákají stále více investorů. Loni investice do komerčních…

16. září 2019

 Znečištění ovzduší - ilustrační foto

Německo chystá boj za klima. Do roku 2023 vynaloží 40 miliard eur

Německá vláda chce do roku 2023 dát kolem 40 miliard eur (bilion korun) na boj proti…

16. září 2019

 Innogy, ilustrační foto

Nejen plynovody. Hladoví Australané se přihlásí i o obchodní část innogy ČR

Pouhé dny zbývají do rozhodnutí Evropské komise, zda bude vyžadovat prodej české větve…

16. září 2019

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Jak se zvýšení minimální mzdy dotkne zaměstnanců?
Topná sezóna začala. Kolik zaplatíte za dřevo a uhlí?
Komu ještě pojišťovna může přispět na brýle?
Můžete pracovat na rodičovské dovolené?
A co když to na veterině nevyjde, musím zaplatit?
Auta
CzechToll dokončil výrobu palubních jednotek
Konceptem Simplex se Mercedes vrací na začátek 20. století k modelu 35 HP
Kvíz: Poznáte auto na fotografii?
Speciální Dacia Duster ve vosím zbarvení vypadá dobře. Koupit si ji ale nemůžete
Od šicích strojů k autům: Opel slaví 120 let
Hry pro příležitostné hráče