Ozvěny

23. dubna 2018, 00:00 -
23. dubna 2018, 00:00

Dobytí severního pólu Právě před 168 lety dopravila poprvé Reuterova „holubí letka“ z Bruselu do Cách burzovní zprávy. Kromě toho Češi – skutečně – dobyli severní pól (1996), začala turecká genocida Arménů (1915), vznikl Pionýr (1949), v Koreji se „narodil“ Snuppy – klonovaný pes a Jawed Karim uploadoval na YouTube první video „Me at the ZOO“ (oboje 2005), ve kterém se rozplýval, že sloni mají „fakt, fakt, fakt dlouhý choboty“.

Kdo si to koupí?

Tahákem nadcházejícího Jarmarku OnaDnes bude dražba šatů, v nichž herečka Veronika Žilková loni tančila s Milošem Zemanem. Prezident sice dámy (došlo i na Karlu Šlechtovou) varoval, že „po tanci se mnou budete každého budoucího partnera považovat za výtečného tanečníka“, ovšem šaty si jistě zákazníka najdou: Mluvčáček rozbije prasátko a před zrcadlem pak stráví řadu rozkošně romantických večerů.

Hormonům neporučíš

S příchodem jara má řada jedinců problém udržet sexuální pudy na uzdě. Nejdříve to vypadalo, že titul Nadrženec týdne mají v kapse dva mladíci z Prostějova, kteří zprznili sochu tamního rodáka Jiřího Wolkera. Pak ale dorazila nečekaná zpráva z Bruntálska, kde rybář dopadl nemravného žabího samečka ukájejícího se na kaprovi. Z dostupných fotografií vyplývá, že jak v Jeseníkách, tak na Hané, letos frčí „orálek“.

Ať mír dál zůstává s touto krajinou

Předloni v listopadu ťukla u Tábora kolona čtyř obrněných transportérů Pandur do Škody Fabie. Jeden by čekal, že jde o lapálii, jenže obrněnce budou opraveny až na konci roku 2019. „Termín dokončení je dán lhůtami smluvního vztahu s externím dodavatelem, dostupností dílů a kapacitami opravárenského závodu,“ vysvětlila armádní mluvčí. Paráda. Tak schválně, jestli bude Mára Dalík doma z lochu dřív.

30 000

korun požaduje David Rath po státu za to, že ho z vazby vodili k soudu v poutech.

„Jako kravku na pastvu,“ postěžoval si. Když už jsme u těch zvířecích přirovnání, nemůžeme zamlčet, že Rath po dle všeho kradl jak straka, měl ruce od vína vytahaný jak orangutan, byl drzej jak lázeňská veverka a teď se tváří jak prase na porážce a ještě má u toho keců jak vopice chcanek. Snad mu to bude platný jak hadovi noha.

O mudrci Biplabovi a jeho zvířátkách

Biplab Deb, premiér indického státu Tripura, je vlastenec. Národní epos Mahábhárata podle něj skrývá důkazy, že internet a satelitní spojení vymysleli dávní Indové: „Západ si je může nárokovat, jak chce, ale jsou to naše technologie.“ Zbývá vyřešit, co později zavinilo duchovní úpadek velkého indického národa. Běžely snad jejich počítače pod Windows, k smrti je štvala Siri nebo prostě jen Indové moc hltali porno?

Kdo to neumí, ten to učí

John Corcoran z Nového Mexika absolvoval základní, střední i vysokou školu s poměrně zásadním hendikepem – neuměl číst ani psát. A aby toho nebylo dost, po absolutoriu se stal středoškolským učitelem tělocviku, psaní na stroji a společenských věd. Za celých dlouhých 17 let nenapsal na tabuli ani řádek a testy za něj opravovali šprti – stačilo jim domluvit rande. Číst se naučil až ve 48 letech. I tohle je americký sen.

Konec amerického kozáčka

Donald Trump je už zas jen tuctový nudný Američan. Ještě před pár dny byl přitom čestným kozákem, a to už něco znamená. Toto ocenění mu udělilo petrohradské kozácké společenství Irbis, jenže Trump prý zhanobil Rusko, a tak ho ataman Poljakov s „hanbou vyloučil“ a nyní chce veřejně spálit jeho figurínu: „Polijeme ji benzinem a shoří spolu s americkou vlajkou.“ A my se tak těšili, že nám Donald zatrsá kozáčka.

Jaguáry na skladě

Evropský automobilový trh rostl v prvním čtvrtletí nejpomaleji za posledních pět let. Nejhůře se prodávala auta na britském trhu (pokles o 12 procent), kde klesá spotřebitelská důvěra a je slabá libra. Méně aut kupovali i Němci (největší trh) a Italové, podle Evropské asociace výrobců aut je to předzvěst „celkového zpomalení trhu“. Na skladech zůstávaly nejčastěji jaguáry, nissany, fordy a fiaty.

Graf

Brzda (čtvrtletní růst prodejů osobních aut v EU a EFTA)

Zdroj: Bloomberg


Čtěte také

Euro TV
Adam Zábranský

Městské byty mají zůstat sociálně potřebným, říká pražský radní pro bydlení Adam Zábranský

Připadají vám aktuální ceny bytů v Praze vysoké? Jak pro koho. Například ve Vršovicích se…

před 9 hodinami

Události  Péče o osobu blízkou se nejčastěji týká takzvané sendvičové generace.

Maximální výše příspěvku na péči se v roce 2019 zvýší až na 19 200 korun

Situace, kdy člověk není kvůli špatnému zdravotnímu stavu schopen samostatně vykonávat…

před 9 hodinami

 Herba Fabrica, ilustrační foto

Sucho jako příležitost. České zemědělství plodí startupy

Sucho ničí zemědělskou půdu, která navíc rychlým tempem mizí ve prospěch skladů a…

před 9 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Daňové zvýhodnění na děti: Česko vs. Slovensko
Myslíte si, že kouříte zdravě e-cigaretu? Aneb jakým rizikem jsou náhražky cigaret?
Jak by měla vypadat plná moc k přepisu auta?
Daňové přiznání 2019: do kdy a jak musíte zaplatit daň z příjmu
Žádáme o rodičovskou a mateřskou
Auta
Jako dva mobily v jednom. Skládací Galaxy Fold je tady a…
Audi SQ5 TDI: Další diesel s elektrickým kompresorem přichází. Nabízí 347 koní a 700 Nm
Silnice ve správě státu: Neexistuje lepší řešení?
Kolik NOx produkují moderní diesely v reálném provozu? Některé nic
Mercedes-Benz Trucks prezentoval výsledky a nové produkty
Technologie
Další Turing na cestě: Nvidia chystá i kartu GeForce GTX 1650, vyjde příští měsíc
Homeopatická pohotovost (video s CZ titulky)
Výzkum poukázal na nedostatky správců hesel. Je možné získat hesla z paměti
Šmoulové a další pohádky. Google v ČR spustil YouTube Kids
Jako dva mobily v jednom. Skládací Galaxy Fold je tady a bude pekelně drahý
Hry pro příležitostné hráče