Ozvěny

23. dubna, 00:00 -
23. dubna, 00:00

Dobytí severního pólu Právě před 168 lety dopravila poprvé Reuterova „holubí letka“ z Bruselu do Cách burzovní zprávy. Kromě toho Češi – skutečně – dobyli severní pól (1996), začala turecká genocida Arménů (1915), vznikl Pionýr (1949), v Koreji se „narodil“ Snuppy – klonovaný pes a Jawed Karim uploadoval na YouTube první video „Me at the ZOO“ (oboje 2005), ve kterém se rozplýval, že sloni mají „fakt, fakt, fakt dlouhý choboty“.

Kdo si to koupí?

Tahákem nadcházejícího Jarmarku OnaDnes bude dražba šatů, v nichž herečka Veronika Žilková loni tančila s Milošem Zemanem. Prezident sice dámy (došlo i na Karlu Šlechtovou) varoval, že „po tanci se mnou budete každého budoucího partnera považovat za výtečného tanečníka“, ovšem šaty si jistě zákazníka najdou: Mluvčáček rozbije prasátko a před zrcadlem pak stráví řadu rozkošně romantických večerů.

Hormonům neporučíš

S příchodem jara má řada jedinců problém udržet sexuální pudy na uzdě. Nejdříve to vypadalo, že titul Nadrženec týdne mají v kapse dva mladíci z Prostějova, kteří zprznili sochu tamního rodáka Jiřího Wolkera. Pak ale dorazila nečekaná zpráva z Bruntálska, kde rybář dopadl nemravného žabího samečka ukájejícího se na kaprovi. Z dostupných fotografií vyplývá, že jak v Jeseníkách, tak na Hané, letos frčí „orálek“.

Ať mír dál zůstává s touto krajinou

Předloni v listopadu ťukla u Tábora kolona čtyř obrněných transportérů Pandur do Škody Fabie. Jeden by čekal, že jde o lapálii, jenže obrněnce budou opraveny až na konci roku 2019. „Termín dokončení je dán lhůtami smluvního vztahu s externím dodavatelem, dostupností dílů a kapacitami opravárenského závodu,“ vysvětlila armádní mluvčí. Paráda. Tak schválně, jestli bude Mára Dalík doma z lochu dřív.

30 000

korun požaduje David Rath po státu za to, že ho z vazby vodili k soudu v poutech.

„Jako kravku na pastvu,“ postěžoval si. Když už jsme u těch zvířecích přirovnání, nemůžeme zamlčet, že Rath po dle všeho kradl jak straka, měl ruce od vína vytahaný jak orangutan, byl drzej jak lázeňská veverka a teď se tváří jak prase na porážce a ještě má u toho keců jak vopice chcanek. Snad mu to bude platný jak hadovi noha.

O mudrci Biplabovi a jeho zvířátkách

Biplab Deb, premiér indického státu Tripura, je vlastenec. Národní epos Mahábhárata podle něj skrývá důkazy, že internet a satelitní spojení vymysleli dávní Indové: „Západ si je může nárokovat, jak chce, ale jsou to naše technologie.“ Zbývá vyřešit, co později zavinilo duchovní úpadek velkého indického národa. Běžely snad jejich počítače pod Windows, k smrti je štvala Siri nebo prostě jen Indové moc hltali porno?

Kdo to neumí, ten to učí

John Corcoran z Nového Mexika absolvoval základní, střední i vysokou školu s poměrně zásadním hendikepem – neuměl číst ani psát. A aby toho nebylo dost, po absolutoriu se stal středoškolským učitelem tělocviku, psaní na stroji a společenských věd. Za celých dlouhých 17 let nenapsal na tabuli ani řádek a testy za něj opravovali šprti – stačilo jim domluvit rande. Číst se naučil až ve 48 letech. I tohle je americký sen.

Konec amerického kozáčka

Donald Trump je už zas jen tuctový nudný Američan. Ještě před pár dny byl přitom čestným kozákem, a to už něco znamená. Toto ocenění mu udělilo petrohradské kozácké společenství Irbis, jenže Trump prý zhanobil Rusko, a tak ho ataman Poljakov s „hanbou vyloučil“ a nyní chce veřejně spálit jeho figurínu: „Polijeme ji benzinem a shoří spolu s americkou vlajkou.“ A my se tak těšili, že nám Donald zatrsá kozáčka.

Jaguáry na skladě

Evropský automobilový trh rostl v prvním čtvrtletí nejpomaleji za posledních pět let. Nejhůře se prodávala auta na britském trhu (pokles o 12 procent), kde klesá spotřebitelská důvěra a je slabá libra. Méně aut kupovali i Němci (největší trh) a Italové, podle Evropské asociace výrobců aut je to předzvěst „celkového zpomalení trhu“. Na skladech zůstávaly nejčastěji jaguáry, nissany, fordy a fiaty.

Graf

Brzda (čtvrtletní růst prodejů osobních aut v EU a EFTA)

Zdroj: Bloomberg


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Kolik si do konce roku vložit na penzijko, stavebko a životko?
Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
Jak si vyřídit živnostenský list a kolik to bude stát?
Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?
Zdražil váš dodavatel? Právě teď můžete bezplatně odejít
Auta
Jízdní dojmy: Autobusy Isuzu
Volkswagen Atlas Cross Sport: Další SUV s karoserií „kupé“ se představuje v sériové podobě
Kvíz: Poznáte auto jen podle fotky zadního světla?
CNG autobusy Solaris pro Paříž
Nová Mazda3 se ukázala v Praze. Jen dva týdny po světové premiéře v L.A.
Technologie
Cnews FM: Produkty od Googlu mizí, herní obchody přibývají [podcast]
Subnautica navždy zdarma: parádní dárek nově spuštěného Epic Games Storu
Tohle je 25 nejhorších hesel roku 2018. Stále vede 123456
Xbox Game Pass jen za polovinu. Za 1500 Kč můžete hrát 100+ her po celý rok
Stáhněte si zdarma hry Lego The Hobbit a Full Throttle Remastered
Hry pro příležitostné hráče