Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Víte, jak sedět, aby vám práce nezničila zdraví?

Nedostatek pohybu a špatné pracovní podmínky vážně ohrožují naše zdraví. To sice všichni…

Můžeme od nového roku očekávat zdražení povinného ručení?

Povinné ručení se díky mnoha změnám v pojišťovnictví bude nejspíše nadále zdražovat.…

Výměna výtahu a potřebná povolení

Životnost výtahu v bytových domech je 15–25 let (doba životnosti je ovlivněna prováděnou…

Ozvěny

26. března, 00:00 -
26. března, 00:00

Prodaná nevěsta Právě před 661 lety otevřel Karel IV. slavnostně Karlštejn. Klokani kromě toho slavnostně otevřeli Ďolíček (1932), začal prodej viagry (1998) a Napoleon si – po řadě porážek, které uštědřil Rakousku – vzal habsburskou princeznu Marii Luisu. Rakouský kancléř Metternich k tomu podotkl: „Na pohled je spíš ošklivá než krásná, ale má pěknou postavu, a když ji trochu upravíme a nakadeříme, bude vypadat docela dobře.“

Ukaž, jak byl Adolf vysoký

To, že ultrapravicové názory se neslučují s inteligencí, nám denně ukazují členové SPD. V Británii jsou na tom stejně.

Pošahaný skotský nácek naučil mopse své přítelkyně na povel Sieg heil hajlovat a radši se neptejte, co ubohé zvíře předvádí, když uslyší: „Židi do plynu.“ Prý chtěl přítelkyni naštvat. Roztomilé psí video ovšem naštvalo kdekoho a nácek dostal fl astr. Líto nám ho není. Toho überhunda teda jo.

Sherlock z radnice

Radnice Prahy 1 se stala obětí zločinného spiknutí „gay komunity“. Tvrdí to aspoň starosta Oldřich Lomecký (TOP 09) s tím, že vyšetřovatel podivné privatizace bytů na Praze 1 a muž, který trestní oznámení na radnici podal, jsou homosexuálové a facebookoví přátelé k tomu. Amatérský detektiv Lomecký si sice ke své smůle popletl facebookové profily, přesto mu radíme, aby se na radnici už nikdy neohýbal pro tužku.

Zisky rostou, šetříme

ČEZ po šestnácti letech ukončil spolupráci s karlovarským filmovým festivalem a nedá na něj už ani korunu. Jako důvod šéfové firmy uvedli špatné hospodářské výsledky a dodali, že nejde o žádný rozmar; výdaje na sport prý seškrtali také. V této souvislosti působí poněkud ironicky skutečnost, že se trojice nejvyšších manažerů ČEZ před týdnem pochlubila nárůstem čistého zisku o 30 procent na 19 miliard korun.

3,3

promile v alkoholu v krvi měl opilý pacient, který v Praze 5 obtěžoval jednu tamní lékařku. Akurátní dáma se okamžitě obrátila na tísňovou linku a policie jí dala za pravdu: muž skutečně pil. Jenže na jazyk si šlapala i ona a dechová zkouška ukázala, že je na tom s 3,17 promile lihu v krvi skoro stejně. Škoda že policie neměří přesněji, potvrdilo by to naše podezření, že paní doktorka je tak trochu 3,14ča.

Pět jedním vrzem

Jeden návštěvník vídeňského nočního klubu odmítl uhradit 5666 eur za šampaňské a služby „společnic“. U soudu tvrdil, že mu fyzická kondice neumožňuje čtyři hodiny v kuse obšťastňovat hned pět dam najednou, což si účtoval podnik. Majitelka klubu pro změnu namítala, že sexuální služba nemusí za každou cenu končit vyvrcholením. Muž poté raději ustoupil a zaplatil téměř celou částku. Inu, bez peněz do bordelu nelez.

Důkaz urnou

Že s revizními lékaři není lehké pořízení, ví každý, kdo dlouho stonal. Běžná logika, škemrání ani křik většinou nepomůžou, a tak je třeba sáhnout k nevyvratitelným argumentům. Když přišel „revizák“ zkontrolovat zdravotní stav již sedm měsíců mrtvé Britky, nezbylo sedmadvacetileté dceři než vytáhnout urnu. Kupodivu se ani nechtěl podívat dovnitř a o zdravotní způsobilosti nebožky již nepochyboval.

50 miliard USD

Zdroj: Google Finance

ztratil Facebook na hodnotě za dva dny. Lidé začali minulý týden prodávat akcie Facebooku kvůli skandálu se zneužitím dat milionů uživatelů společností Cambridge Analytica, mimo jiné v prezidentské kampani Donalda Trumpa. Na krach Facebooku to ale nevypadá, investoři mají firmu stále rádi kvůli vysokým ziskům z reklamy. (Akcie sociální sítě od 18. března do 22. března.)

Doba polatexová

Rakousko chce omezit používání gumových rukavic při zacházení s potravinami.

Pod latexem totiž bují kožní choroby a dlouhodobá práce v rukavicích škodí zdraví.

Zaměstnanci supermarketů proto procházejí speciálním školením, na kterém jim vysvětlují, kdy jsou rukavice opravdu třeba.

Zajímavé je, že opatření se týká jen mladšího personálu. Ti starší ještě pamatují dobu předlatexovou a vědí, že ruce se dají i umýt.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Hypotec?ni? sazby leti? nahoru. Ceny bytu? poprve? vystoupaly nad 3 miliony
Jak moc je opravdu výhodné vaše stavební spoření
10 morových ran české krajiny: sucho a chemie
Jen obyčejná bolest hlavy, nebo migréna?
Přehled slev u stavebních spořitelen: Vyplatí se vůbec?
Auta
Na český trh dorazily další dva nové elektromobily a dva…
DB Schenker a Einride poprvé v ostrém provozu představují autonomní elektrický nákladní vůz T-pod
Test Volkswagen e-Crafter: Nulové emise
Přehnaně agresivní cíle týkající se emisí CO2
Ford Kuga 1.5 EcoBoost v dlouhodobém testu: Jak rychlé je SUV s patnáctistovkou?
Technologie
Lenovo Legion Y530: herní základ (recenze)
PlayStation 4 slaví 5. narozeniny. Víme, kolik se prodalo konzolí a her
Radeon RX 590 s 12nm GPU Polaris je tu. O 10 % rychlejší mainstream, tři hry zdarma
Vodafone bude vánoční dárky rozdávat celý rok
Jaká bude minimální mzda v roce 2019? A jak jsou na tom v zahraničí?
Hry pro příležitostné hráče