Ozvěny

26. března, 00:00 -
26. března, 00:00

Prodaná nevěsta Právě před 661 lety otevřel Karel IV. slavnostně Karlštejn. Klokani kromě toho slavnostně otevřeli Ďolíček (1932), začal prodej viagry (1998) a Napoleon si – po řadě porážek, které uštědřil Rakousku – vzal habsburskou princeznu Marii Luisu. Rakouský kancléř Metternich k tomu podotkl: „Na pohled je spíš ošklivá než krásná, ale má pěknou postavu, a když ji trochu upravíme a nakadeříme, bude vypadat docela dobře.“

Ukaž, jak byl Adolf vysoký

To, že ultrapravicové názory se neslučují s inteligencí, nám denně ukazují členové SPD. V Británii jsou na tom stejně.

Pošahaný skotský nácek naučil mopse své přítelkyně na povel Sieg heil hajlovat a radši se neptejte, co ubohé zvíře předvádí, když uslyší: „Židi do plynu.“ Prý chtěl přítelkyni naštvat. Roztomilé psí video ovšem naštvalo kdekoho a nácek dostal fl astr. Líto nám ho není. Toho überhunda teda jo.

Sherlock z radnice

Radnice Prahy 1 se stala obětí zločinného spiknutí „gay komunity“. Tvrdí to aspoň starosta Oldřich Lomecký (TOP 09) s tím, že vyšetřovatel podivné privatizace bytů na Praze 1 a muž, který trestní oznámení na radnici podal, jsou homosexuálové a facebookoví přátelé k tomu. Amatérský detektiv Lomecký si sice ke své smůle popletl facebookové profily, přesto mu radíme, aby se na radnici už nikdy neohýbal pro tužku.

Zisky rostou, šetříme

ČEZ po šestnácti letech ukončil spolupráci s karlovarským filmovým festivalem a nedá na něj už ani korunu. Jako důvod šéfové firmy uvedli špatné hospodářské výsledky a dodali, že nejde o žádný rozmar; výdaje na sport prý seškrtali také. V této souvislosti působí poněkud ironicky skutečnost, že se trojice nejvyšších manažerů ČEZ před týdnem pochlubila nárůstem čistého zisku o 30 procent na 19 miliard korun.

3,3

promile v alkoholu v krvi měl opilý pacient, který v Praze 5 obtěžoval jednu tamní lékařku. Akurátní dáma se okamžitě obrátila na tísňovou linku a policie jí dala za pravdu: muž skutečně pil. Jenže na jazyk si šlapala i ona a dechová zkouška ukázala, že je na tom s 3,17 promile lihu v krvi skoro stejně. Škoda že policie neměří přesněji, potvrdilo by to naše podezření, že paní doktorka je tak trochu 3,14ča.

Pět jedním vrzem

Jeden návštěvník vídeňského nočního klubu odmítl uhradit 5666 eur za šampaňské a služby „společnic“. U soudu tvrdil, že mu fyzická kondice neumožňuje čtyři hodiny v kuse obšťastňovat hned pět dam najednou, což si účtoval podnik. Majitelka klubu pro změnu namítala, že sexuální služba nemusí za každou cenu končit vyvrcholením. Muž poté raději ustoupil a zaplatil téměř celou částku. Inu, bez peněz do bordelu nelez.

Důkaz urnou

Že s revizními lékaři není lehké pořízení, ví každý, kdo dlouho stonal. Běžná logika, škemrání ani křik většinou nepomůžou, a tak je třeba sáhnout k nevyvratitelným argumentům. Když přišel „revizák“ zkontrolovat zdravotní stav již sedm měsíců mrtvé Britky, nezbylo sedmadvacetileté dceři než vytáhnout urnu. Kupodivu se ani nechtěl podívat dovnitř a o zdravotní způsobilosti nebožky již nepochyboval.

50 miliard USD

Zdroj: Google Finance

ztratil Facebook na hodnotě za dva dny. Lidé začali minulý týden prodávat akcie Facebooku kvůli skandálu se zneužitím dat milionů uživatelů společností Cambridge Analytica, mimo jiné v prezidentské kampani Donalda Trumpa. Na krach Facebooku to ale nevypadá, investoři mají firmu stále rádi kvůli vysokým ziskům z reklamy. (Akcie sociální sítě od 18. března do 22. března.)

Doba polatexová

Rakousko chce omezit používání gumových rukavic při zacházení s potravinami.

Pod latexem totiž bují kožní choroby a dlouhodobá práce v rukavicích škodí zdraví.

Zaměstnanci supermarketů proto procházejí speciálním školením, na kterém jim vysvětlují, kdy jsou rukavice opravdu třeba.

Zajímavé je, že opatření se týká jen mladšího personálu. Ti starší ještě pamatují dobu předlatexovou a vědí, že ruce se dají i umýt.

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Je na uložení peněz lepší spořicí účet nebo termínovaný vklad?
Třetina Čechů chce změnit banku, ale odhodlají se jen 2 % z nich
Vše, co potřebujete vědět o GDPR
Lidé mají 4 roky na výměnu kotle. Stát rozdává dotace i bezúročné půjčky
Na podání přehledů zbývá 14 dní
Auta
Škoda Kamiq se ukazuje na dalších fotkách těsně před…
Robotické vysavače Electrolux a Samsung: úklid přes smartphone (vyzkoušeno)
Jaguary XE a XF dostaly novou výbavu 300 Sport a filtr pevných částic pro benzinové motory
Výkon vs. počet válců: Kdo nabízí v jednotlivých kategoriích nejvyšší maximum?
Kvíz: Poznáte tato klasická auta?
Technologie
Cnews FM: Problémy prvního světa. Je filmových služeb příliš mnoho? [podcast]
Tip: Jak ve Firefoxu zabránit YouTubu, aby vás sledovat při prohlížení jiných stránek
Robot poskládal židli z IKEA. Trvalo mu to jen 20 minut
Na macOS neběží docky, adaptéry a monitory s technologií DisplayLink, rozbil je update
V Česku se otvírá první Mi Store. Mobily od Xiaomi nabídne za neskutečné ceny
Hry pro příležitostné hráče