Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Pomozte ochránit uživatele internetu a zachovat svobodný internet

12. září se bude v Evropském parlamentu hlasovat o evropské směrnici o autorském právu.…

Konference o coworkingu TechoCon 2018

Kanceláře se čím dál rychleji mění, práce v nich stejně tak. Jak funguje moderní…

Konec výmluvám a začátek mluvení anglicky se blíží!

Lidský druh je mistrem ve vymlouvání se. Vymlouváme se na počasí, na únavu, na děti, na…

Ozvěny

05. března, 00:00 -
05. března, 00:00

Karlínu a Libni… Stanici metra Palmovka minulý týden vyřadila z provozu porucha eskalátorů, metro tudy jen projíždělo. Ano, těch eskalátorů, které loni dopravní podnik měnil za 135 milionů. Krásně se to sešlo, protože současně s tím je uzavřený Libeňský most a přilehlá Zenklova ulice. U dopraváků chtěl zjevně někdo vzkřísit slávu letité hlášky: Karlínu a Libni zdaleka se vyhni.

Německá kultura fronty

Essenská charitativní organizace Essener Tafel přestala vydávat jídlo lidem bez německého pasu. Zdůvodnila to tím, že cizinci ve frontě na polévku obtěžují sociálně slabé ženy a obecně mají nedostatečně vyvinutou „anstellkultur“ ve frontě. Všude jinde by řekli, že cizinci se chovají jako prasata a předbíhají, ale v Německu musí mít i fronta svoji kulturu.

Turecký zeměpis

Rozhodnutí českých úřadů propustit zadrženého kurdského politika Sáliha Muslima hnulo žlučí řadě tureckých politiků. Hlavní poradce prezidenta Erdogana Yigit Bulut v tamní televizi pronesl, že žádné Česko vlastně neexistuje a že zemi vlastní Němci. A také že všichni praví chlapi od nás odešli na Slovensko. To si žádá ráznou diplomatickou odpověď: Je-ještě je-jednou a postavíme vám nefunkční uhelnou elektrárnu.

Adoptuj prase, bude prejt

Nemáte chlívek ani prase, ale chtěli byste si udělat vlastní zabijačku? V Kanadě přišli, jak na to. Tamní manželský pár v útulku „adoptoval“ jedno z týraných vietnamských prasat, které ošetřovatelé pojmenovali Molly, a po několika dnech vzorné domácí péče čuníka zabil a upekl. Ochránci zvířat pláčou, pro ostatní je to cesta. Když nebudete hostit sousedy, nemůžou ani naši hygienici nic namítat.

60 eur

zaplatíte ve Frankfurtu za jízdu hromadnou dopravou načerno. Přesto tam řeší problém s rostoucím počtem černých pasažérů. Nejedná se o bezdomovce, ale o manažery místních bank. Podle revizorů se jízda bez jízdenky stala mezi bankéři normou a jsou-li přistiženi, pokutu uhradí na místě a v hotovosti. Tvrzení, že po finanční krizi už bankéři nemají sklon k morálnímu hazardu, jsou zjevně fake news.

Ono si to říká novinář

Českou tiskovou kancelář bude nově hlídat nositel prezidentské medaile Za zásluhy, jeden z vedoucích českých dezinformátorů a pravidelný přispěvatel Parlamentních listů Petr Žantovský. Do Rady ČTK ho navrhlo hnutí ANO. Teď už čekáme jen kandidaturu nekorunovaného krále všech pseudonovinářů Milana Rokytky. Pak už budou psát novináři veřejnoprávní agentury jen pravdu. Tu jedinou.

Toaleťák nad máslo

Pohrozte Čechovi, že zaplatí o deset korun víc za máslo nebo vajíčka, a vezme regály útokem. Zdražte mu benzin o dvě koruny a zablokuje benzinky. Varujte Tchajwance, že ho utření zadnice bude stát o třetinu víc… a vybrakuje regály s toaletním papírem. Ne, nejsme všichni stejní, tohle by s námi ani nehnulo. I když zážitky s tiskařskou barvou a jejími bohulibými účinky na jemnou pokožku mají už jen starší ročníky.

I’m not lovin’ it

Nejrychlejší globální obchodník s plastovým jídlem ze zaručeně lokálních surovin se ve Skandinávii překonal. Ve Švédsku a Finsku, kde byste čekali, že vám do speciálního burgeru namelou tak maximálně roztomilého sobíka, McDonald’s zavedl sójové zvěrstvo zvané McVegan. A co hůř, prodává se tak dobře, že ho zavede i na americkém trhu. Že by na nás místo McBůčku chystali McBrokolici? To bude narváno.

Osa Praha–Londýn

Je to krásné, když spolu národy souzní.

Smysl pro humor spojuje Čechy a Brity odedávna. V posledních letech se k tomu přidala i sdílená láska k Bruselu, byť v českém případě zůstává nenaplněná a šťavnaté plody brexitu můžeme jen tiše závidět. U nás se Britové inspirovali v péči o pietní místa. Ten, kdo vymyslel, že na místě, kde je údajně pohřben Robin Hood, postaví sklad, musel být na exkurzi v Letech.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak moc je zdraví nebezpečný život on-line?
Jak je to s platbou zdravotního pojištění v penzi?
Nechodíte na preventivní prohlídky? Pojišťovna vám může udělit pokutu
Čeká nás konec letního času?
Kandidáti do voleb se v malých obcích hledají těžce
Auta
Peugeot veze do Paříže koncept nového kupé. Bude to…
Srovnání: Audi e-tron je větší než I-Pace a EQC, ale má nižší dojezd a je pomalejší
Videodojmy: Citroen Grand C4 Picasso 2.0 BlueHDi EAT6
Čtyřdveřový Mercedes-AMG GT přichází také jako civilní 43 4Matic+. Pomalý vážně není
Mitsubishi slaví 40. narozeniny modelu L200 a brzy představí pick-up budoucnosti
Technologie
Prodeje samostatných grafických karet v Q2 2018: všechno jinak, podíl Nvidie klesnul
Twitter nezatížený algoritmy? Služba chce nabídnout snadné přepínání mezi obsahem
GPU v kartách Nvidia GeForce RTX mají dvě různé třídy. Co jsou zač „áčkové“ čipy?
Google v prosinci „uklidí“ Gmail Offline. Doplněk pro Chrome už nebude potřeba
YouTube a Netflix už nabízejí videa ve formátu AV1, můžete si je vyzkoušet
Hry pro příležitostné hráče