Ozvěny

05. března, 00:00 -
05. března, 00:00

Karlínu a Libni… Stanici metra Palmovka minulý týden vyřadila z provozu porucha eskalátorů, metro tudy jen projíždělo. Ano, těch eskalátorů, které loni dopravní podnik měnil za 135 milionů. Krásně se to sešlo, protože současně s tím je uzavřený Libeňský most a přilehlá Zenklova ulice. U dopraváků chtěl zjevně někdo vzkřísit slávu letité hlášky: Karlínu a Libni zdaleka se vyhni.

Německá kultura fronty

Essenská charitativní organizace Essener Tafel přestala vydávat jídlo lidem bez německého pasu. Zdůvodnila to tím, že cizinci ve frontě na polévku obtěžují sociálně slabé ženy a obecně mají nedostatečně vyvinutou „anstellkultur“ ve frontě. Všude jinde by řekli, že cizinci se chovají jako prasata a předbíhají, ale v Německu musí mít i fronta svoji kulturu.

Turecký zeměpis

Rozhodnutí českých úřadů propustit zadrženého kurdského politika Sáliha Muslima hnulo žlučí řadě tureckých politiků. Hlavní poradce prezidenta Erdogana Yigit Bulut v tamní televizi pronesl, že žádné Česko vlastně neexistuje a že zemi vlastní Němci. A také že všichni praví chlapi od nás odešli na Slovensko. To si žádá ráznou diplomatickou odpověď: Je-ještě je-jednou a postavíme vám nefunkční uhelnou elektrárnu.

Adoptuj prase, bude prejt

Nemáte chlívek ani prase, ale chtěli byste si udělat vlastní zabijačku? V Kanadě přišli, jak na to. Tamní manželský pár v útulku „adoptoval“ jedno z týraných vietnamských prasat, které ošetřovatelé pojmenovali Molly, a po několika dnech vzorné domácí péče čuníka zabil a upekl. Ochránci zvířat pláčou, pro ostatní je to cesta. Když nebudete hostit sousedy, nemůžou ani naši hygienici nic namítat.

60 eur

zaplatíte ve Frankfurtu za jízdu hromadnou dopravou načerno. Přesto tam řeší problém s rostoucím počtem černých pasažérů. Nejedná se o bezdomovce, ale o manažery místních bank. Podle revizorů se jízda bez jízdenky stala mezi bankéři normou a jsou-li přistiženi, pokutu uhradí na místě a v hotovosti. Tvrzení, že po finanční krizi už bankéři nemají sklon k morálnímu hazardu, jsou zjevně fake news.

Ono si to říká novinář

Českou tiskovou kancelář bude nově hlídat nositel prezidentské medaile Za zásluhy, jeden z vedoucích českých dezinformátorů a pravidelný přispěvatel Parlamentních listů Petr Žantovský. Do Rady ČTK ho navrhlo hnutí ANO. Teď už čekáme jen kandidaturu nekorunovaného krále všech pseudonovinářů Milana Rokytky. Pak už budou psát novináři veřejnoprávní agentury jen pravdu. Tu jedinou.

Toaleťák nad máslo

Pohrozte Čechovi, že zaplatí o deset korun víc za máslo nebo vajíčka, a vezme regály útokem. Zdražte mu benzin o dvě koruny a zablokuje benzinky. Varujte Tchajwance, že ho utření zadnice bude stát o třetinu víc… a vybrakuje regály s toaletním papírem. Ne, nejsme všichni stejní, tohle by s námi ani nehnulo. I když zážitky s tiskařskou barvou a jejími bohulibými účinky na jemnou pokožku mají už jen starší ročníky.

I’m not lovin’ it

Nejrychlejší globální obchodník s plastovým jídlem ze zaručeně lokálních surovin se ve Skandinávii překonal. Ve Švédsku a Finsku, kde byste čekali, že vám do speciálního burgeru namelou tak maximálně roztomilého sobíka, McDonald’s zavedl sójové zvěrstvo zvané McVegan. A co hůř, prodává se tak dobře, že ho zavede i na americkém trhu. Že by na nás místo McBůčku chystali McBrokolici? To bude narváno.

Osa Praha–Londýn

Je to krásné, když spolu národy souzní.

Smysl pro humor spojuje Čechy a Brity odedávna. V posledních letech se k tomu přidala i sdílená láska k Bruselu, byť v českém případě zůstává nenaplněná a šťavnaté plody brexitu můžeme jen tiše závidět. U nás se Britové inspirovali v péči o pietní místa. Ten, kdo vymyslel, že na místě, kde je údajně pohřben Robin Hood, postaví sklad, musel být na exkurzi v Letech.

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Je na uložení peněz lepší spořicí účet nebo termínovaný vklad?
Třetina Čechů chce změnit banku, ale odhodlají se jen 2 % z nich
Vše, co potřebujete vědět o GDPR
Lidé mají 4 roky na výměnu kotle. Stát rozdává dotace i bezúročné půjčky
Na podání přehledů zbývá 14 dní
Auta
Škoda Kamiq se ukazuje na dalších fotkách těsně před…
Robotické vysavače Electrolux a Samsung: úklid přes smartphone (vyzkoušeno)
Jaguary XE a XF dostaly novou výbavu 300 Sport a filtr pevných částic pro benzinové motory
Výkon vs. počet válců: Kdo nabízí v jednotlivých kategoriích nejvyšší maximum?
Kvíz: Poznáte tato klasická auta?
Technologie
Intel Core i7-7800X: nejlevnější šestijádrový Skylake-X (uživatelská recenze)
10nm čipy Intelu vyjdou v počítačích NUC, s grafikou Radeon. Má proces stále problémy?
Březnové vydání Windows 10 bylo zkompilováno v dubnu [Insider Preview build 17134]
Strašák jménem GPDR. Vše, co o něm potřebujete vědět
Cnews FM: Problémy prvního světa. Je filmových služeb příliš mnoho? [podcast]
Hry pro příležitostné hráče