Ozvěny

15. ledna 2018, 00:00 -
15. ledna 2018, 00:00

Nech Chrenka žít Sdružení Arch Vader se rozhořčilo nad drzostí byznysmena, který chce zbourat brutalistickou budovu Transgasu v Praze na Vinohradech. Napsalo, že za chystanou demolicí stojí Tomáš „Chrenek, mj. kupec akcií Stanislava Grosse“. Ještě mohli dodat, že tam vybuduje novou huť nebo další nemocnici… Maličko se sekli, vlastníkem Transgasu je Ivan Chrenko. No, někdo holt zprzní architekturu, někdo druhým jméno.

Čivavátor

Na Slovensku se rozhořela absurdní soudní pře: policie vs. majitel čivavy. Psík před časem napadl jednoho z policistů a způsobil mu takové zranění, že týden ležel doma. Spor se vede o 172 eur bolestného. Majitel tvrdí, že policista je simulant, ale vedení policie ho hájí s tím, že dle zákona mohl klidně použít služební zbraň. Slováci to asi rádi neuslyší, ale co jim tak zase poslat pár českých četníků?

Milované kostičky

Ve světě začínají přibývat lidé, kteří jsou, jak sami tvrdí, objektosexuální. Nemusí se přitom jednat o hmatatelné věci. Dvaceti letá studentka z Floridy Noorul Mahjabeen Hassanová se po krachu vztahů s kalkulačkou Pierrem a osciloskopem Braxtonem zamilovala do počítačové hry Tetris. Po studiích se milenci chtějí vzít. Jen aby ji snoubenec do té doby nepřistihl in flagranti s italskými instalatéry Mariem a Luigim.

Zelená pro Dona Quijota

Právě před 412 lety nasedl Don Quijote na svoji herku Rocinantu. Kromě toho se tento týden Oktavián stal Augustem (27 př. K.), Elvis Presley vojákem (1958), Ivan Hrozný carem (1547), Raoul Wallenberg sovětským zajatcem (1945) a Patrice Lumumba mrtvolou (1961). Pražská doprava navíc roku 1930 tak zhoustla, že se na Václavském náměstí objevil první světelný semafor.

4

z pěti Francouzů věří nějaké konspirační teorii: třeba že Američané nebyli na Měsíci, že vláda zatajuje informace o nebezpečnosti očkování, že v Charlie Hebdo nikdo nevraždil nebo že žába nemá duši (to už je legrace, ale proč by ne?). Škoda že se nezeptali nás. Obyvatelstvo země, ve které si prezident léčí cukrovku požíráním cukru a premiér věří v neposkvrněnou dotaci, by těm slabomyslným Frantíkům otevřelo oči.

Marx is dead

Jistý čínský investor, pan Wang, nakoupil bitcoiny a prodělal 400 tisíc yüanů. Chytrák Wang dal celou věc k soudu. Po zprostředkovatelské firmě chtěl nahradit ztrátu a argumentoval tím, že bitcoin nemá z hlediska Marxova učení žádnou užitnou hodnotu, tudíž vlastně neexistuje, a jeho nákup byl proto neplatný. Pekingští soudci mu však žalobu zamítli s tím, že lidé obchodují jen na své vlastní riziko. Marx is dead.

Ufon za dvacku

Josiah Zayner dospěl k názoru, že svědectvím vydařeného mejdanu nemá být nové tetování, ale změněná DNA. Má doktoráty z biofyziky i biochemie, pracoval pro NASA a teď prodává za 20 dolarů preparáty, které to – prý – dokážou. Tak až příště na ulici potkáte Herkula nebo třeba ufona, neděste se. Autorizovaného dealera u nás Zayner hledá, ale někteří jedinci si jeho medicínu už očividně opatřili pokoutně.

Kam se to strká?

Do Oregonu přišla v roce 2018 revoluce. Poprvé si tam mohou řidiči u benzinky sami natankovat. Jenže ouha, většina z nich to neumí. „Mají to provádět jen proškolení lidé. Chystám se tu čekat a čekat, dokud mi někdo nenatankuje,“ rozohnil se jeden z domorodců. Zvláštní národ, tihle Američané. Snad se onomu Oregoňanovi nezačne při čekání chtít na záchod. Co by si tam, chudák, bez asistenta počal?

Nákupní taška na kolečkách

Každý si auto na nákupy představuje jinak. Někdo jako pidivozítko, které zaparkuje kdekoli, jiný zase jako obrněný transportér. Druhou variantu zvolil muž v ruském polárním městě Apatity, který v půl deváté ráno nutně potřeboval butylku vodky. Tak brzy se ale alkohol neprodává ani v Rusku, a proto se ukradeným transportérem vloupal rovnou do obchodu. Policie šla najisto, o týden dřív provedl totéž s náklaďákem.


Čtěte také

 Huawei, ilustrační foto

Firmu Huawei financují čínská rozvědka a armáda, tvrdí americká CIA

Americká tajná služba se domnívá, že čínskou společnost Huawei Technology financují…

před 5 hodinami

 Ilustrace k eseji O umění referenda

Esej: O umění referenda

Kdysi důvěryhodný nástroj přímé demokracie se proměnil v bič na příčetné politiky, kteří…

před 5 hodinami

Ilustrační foto

CS Fondy podvacáté: čtyřicet tisíc podílníků může znovu přijít o peníze

Spor o vytunelované CS Fondy se po dvaceti letech dostává do absurdní fáze. Padla vůbec…

před 6 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

ve spolupráci s
  • Koruna se letos výrazně pod 25 CZK/EUR nepodívá

  • Dilema, které řeší každoročně tisíce dovolenkářů. Je…

  • Opce jsou pro toho, kdo si rád nechává zadní vrátka…

  • Strašák jménem volatilita

  • Posíláte peníze po Evropě a chcete se vyhnout vysokým…

  • Online platby, reklamace a clo. Co nepodcenit při nákupu…

  • Připsání zahraniční platby v řádu minut? Jde to!

  • Začnou přibývat nezaměstnaní?

  • Jak to, že většina prognóz loni nevyšla?

Finance
Přejeme krásné Velikonoce
Našel bitcoin již svoje dno?
Je lepší se pojistit proti vodě, nebo proti ohni?
Když pojistit, tak proti zlomené noze. Nebo?
Dodavatelé elektřiny ovládají on-line svět. Co vyřídíte přes počítač nebo mobil?
Auta
Čtvrtý do hry: Toyota ProAce City
Stinger začne driftovat. Kia představila speciální verzi GTS opatřenou režimem Drift
Kvíz: Uhodnete, ve kterých autech se poprvé objevily tyto vynálezy?
Vyzkoušeli jsme Bureko 6×6: Jak jezdí nové monstrum z Českých Budějovic?
Test letních pneumatik o rozměru 205/55 R16. Která je nejlepší?
Hry pro příležitostné hráče