Ozvěny

04. prosince 2017, 00:00 -
04. prosince 2017, 00:00

Co dělá langusta? Před 53 lety skončila válka o langustu, do které se zapojily – byť nevypálily – dvě letadlové lodi, tři křižníky a 11 torpédoborců. Zažehli ji pažraví Francouzi, kteří v brazilských vodách chytali langusty. Argumenty stály za to: Brazilci tvrdili, že langusta po kontinentálním šelfu leze, kdežto Francouzi, že plave, a tak patří všem. Obě země se nakonec – nehledě na šouravou či plavavou podstatu langust – dohodly.

I. P. Pavlove, díky!

Internet je plný sexu. A řadu uživatelů to neodolatelně přitahuje i odpuzuje zároveň. Indický profesor Vijay Nath Mishra jim nabízí pomoc: aplikaci, která po otevření hanbaté stránky ukáže svatý obrázek a přehraje náboženskou píseň. Po hinduistické variantě už existuje i muslimská. Uvidíme, jestli se Indové zbaví „chlupatých dlaní“. My spíš sázíme na to, že je čeká to pravé náboženské vytržení.

Düsseldorfská bestie

Šestaosmdesátiletý důchodce z Düsseldorfu se dopustil neodpustitelného zločinu. Bez jakýchkoli rozpaků se uvelebil na lavičce autobusové zastávky a setrval tam dlouhých osm minut, aniž plánoval kamkoli cestovat. Došlo tak k bezprecedentnímu zneužití účelu lavičky, která má sloužit výhradně k čekání na prostředek MHD. Jistě souhlasíte, že 35 eur pokuty za zneužití lavičky je ještě milosrdný trest.

Motokraj

Středočeští starostové se bouří proti plánům kraje poskytnout desetimilionovou dotaci na celosvětový sraz motocyklů Harley-Davidson. Nevidí si na špičku nosu. Středočeský kraj by se konečně stal světovým, ideologickou bdělost by pohlídali Putinovi Noční vlci a Alexandr Novák by jim navíc od svých „Gryphons“ půjčil pípu na limonádu. Vždyť už Jaroslav Vrchlický kdysi napsal: Za deset mega jel bych světa kraj.

66 lidí

nechal na severním Kavkaze povraždit Aslan Gagijev. Ruské úřady o jeho vydání léta usilovaly, Rakušané ho zatkli, ale – když už ho takřka vedli na letiště – postavila se jim do cesty nečekaná překážka: pteromechanofobie neboli chorobný strach dotyčného mafiána z letadel. Advokáti toho hned využili a Gagijev má vystaráno. A může být v klidu, fobií je spousta. Třeba taková batysiderodromofobie stojí za to.

Máme vodíkovou bombu a motorku

Logistický pluk indické armády, který má na starost dopravu vojáků a materiálu, defi nitivně vytřel zrak odvěkému nepříteli z Pákistánu. Vtěsnal na moped 58 příslušníků ozbrojených sil, což je světový rekord. Možná vám připadá, že jde o ideální řešení pro českou armádu, která se stále nemůže dočkat obrněných transportérů, ale pozor – indičtí vojáci museli před pokusem šest měsíců hubnout. Takže zase nic.

Děti nade vše

V životě je nejdůležitější rodina, věřil Anton Schlecker. Když byl bankrot stejnojmenného drogistického řetězce nevyhnutelný, převedl rychle majetek firmy na svá vnoučata, děti a manželku. Za to mu soud vyměřil podmínku, syn Lars a dcera Meike si však pár let „posedí“. Aspoň budou mít dost času vzpomínat nejen na laskavého tatínka, ale také na dovolenou za 58 tisíc eur, kterou si za peníze věřitelů tak užili.

Nevinné víno

Česko má horkého adepta na nejzbytečnější objev roku. Výzkumníci z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně vyrobili červené víno, které neobsahuje žádný alkohol. Nápoj z hroznů má prý vyvážené nutriční hodnoty a prospívá srdci stejně jako skutečné červené víno. Týmu se sluší od srdce poděkovat, že národu sebral další možnost vymlouvat se na alkohol coby lék a kardiaky připravil o poslední hezké chvilky v životě.

Krmte ptáčky

Dřív důchodci krmili ptáčky. Dnes toho zvládnou daleko víc. Tři senioři (73, 71 a 69) z Ústí unesli za peníze jakousi ženu, vydávali se za policisty a nasadili jí pouta – byť z důchodu ušetřili jen na levná ze sexshopu, zdobená kytičkami a vybavená zlatým klíčkem. Unesená z toho má dnes trauma a tři Fantozziové brzy dostanou poukaz na pobyt ve fešáckém domově důchodců; jen ta pouta tam jaksi budou bez kytiček.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Zdražil váš dodavatel? Právě teď můžete bezplatně odejít
Jak si vyřídit výpis z katastru nemovitostí online?
Příspěvek na péči může měsíčně dělat i přes 15 000 Kč. Kdo má na něj nárok?
Lucemburčané si odchodem do penze pohorší nejméně
Jak banka rozhodne, jestli vám dá, nebo nedá půjčku?
Auta
Právě vychází časopis Motocykl 12/2018
Elektrobusy EKOVA Electron s ultrarychlým nabíjením
Seat Tarraco není čistý klon Kodiaqu. K Allspace má blíž (první dojmy)
Srovnání tříválců: Ford Focus 1.0 EcoBoost vs Opel Astra 1.0 Turbo vs Peugeot 308 1.2 PureTech
BMW představuje prototyp nového boxeru s oldschoolovým designem
Technologie
Intel odhalil architekturu Sunny Cove pro procesory Ice Lake. A plán, co přijde po ní
Telegram zlepšil jazykovou podporu. Jak aktivovat komunitní český překlad?
Telefony porostou. Příští rok bude nejvíce těch s 6″ displeji a většími
GTA V nikdy nebylo levnější. Hru pro PC můžete mít za hubičku
Honor má nové logo. Podobné jako Huawei, ale v barvách Twilight
Hry pro příležitostné hráče