Ozvěny

04. prosince 2017, 00:00 -
04. prosince 2017, 00:00

Co dělá langusta? Před 53 lety skončila válka o langustu, do které se zapojily – byť nevypálily – dvě letadlové lodi, tři křižníky a 11 torpédoborců. Zažehli ji pažraví Francouzi, kteří v brazilských vodách chytali langusty. Argumenty stály za to: Brazilci tvrdili, že langusta po kontinentálním šelfu leze, kdežto Francouzi, že plave, a tak patří všem. Obě země se nakonec – nehledě na šouravou či plavavou podstatu langust – dohodly.

I. P. Pavlove, díky!

Internet je plný sexu. A řadu uživatelů to neodolatelně přitahuje i odpuzuje zároveň. Indický profesor Vijay Nath Mishra jim nabízí pomoc: aplikaci, která po otevření hanbaté stránky ukáže svatý obrázek a přehraje náboženskou píseň. Po hinduistické variantě už existuje i muslimská. Uvidíme, jestli se Indové zbaví „chlupatých dlaní“. My spíš sázíme na to, že je čeká to pravé náboženské vytržení.

Düsseldorfská bestie

Šestaosmdesátiletý důchodce z Düsseldorfu se dopustil neodpustitelného zločinu. Bez jakýchkoli rozpaků se uvelebil na lavičce autobusové zastávky a setrval tam dlouhých osm minut, aniž plánoval kamkoli cestovat. Došlo tak k bezprecedentnímu zneužití účelu lavičky, která má sloužit výhradně k čekání na prostředek MHD. Jistě souhlasíte, že 35 eur pokuty za zneužití lavičky je ještě milosrdný trest.

Motokraj

Středočeští starostové se bouří proti plánům kraje poskytnout desetimilionovou dotaci na celosvětový sraz motocyklů Harley-Davidson. Nevidí si na špičku nosu. Středočeský kraj by se konečně stal světovým, ideologickou bdělost by pohlídali Putinovi Noční vlci a Alexandr Novák by jim navíc od svých „Gryphons“ půjčil pípu na limonádu. Vždyť už Jaroslav Vrchlický kdysi napsal: Za deset mega jel bych světa kraj.

66 lidí

nechal na severním Kavkaze povraždit Aslan Gagijev. Ruské úřady o jeho vydání léta usilovaly, Rakušané ho zatkli, ale – když už ho takřka vedli na letiště – postavila se jim do cesty nečekaná překážka: pteromechanofobie neboli chorobný strach dotyčného mafiána z letadel. Advokáti toho hned využili a Gagijev má vystaráno. A může být v klidu, fobií je spousta. Třeba taková batysiderodromofobie stojí za to.

Máme vodíkovou bombu a motorku

Logistický pluk indické armády, který má na starost dopravu vojáků a materiálu, defi nitivně vytřel zrak odvěkému nepříteli z Pákistánu. Vtěsnal na moped 58 příslušníků ozbrojených sil, což je světový rekord. Možná vám připadá, že jde o ideální řešení pro českou armádu, která se stále nemůže dočkat obrněných transportérů, ale pozor – indičtí vojáci museli před pokusem šest měsíců hubnout. Takže zase nic.

Děti nade vše

V životě je nejdůležitější rodina, věřil Anton Schlecker. Když byl bankrot stejnojmenného drogistického řetězce nevyhnutelný, převedl rychle majetek firmy na svá vnoučata, děti a manželku. Za to mu soud vyměřil podmínku, syn Lars a dcera Meike si však pár let „posedí“. Aspoň budou mít dost času vzpomínat nejen na laskavého tatínka, ale také na dovolenou za 58 tisíc eur, kterou si za peníze věřitelů tak užili.

Nevinné víno

Česko má horkého adepta na nejzbytečnější objev roku. Výzkumníci z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně vyrobili červené víno, které neobsahuje žádný alkohol. Nápoj z hroznů má prý vyvážené nutriční hodnoty a prospívá srdci stejně jako skutečné červené víno. Týmu se sluší od srdce poděkovat, že národu sebral další možnost vymlouvat se na alkohol coby lék a kardiaky připravil o poslední hezké chvilky v životě.

Krmte ptáčky

Dřív důchodci krmili ptáčky. Dnes toho zvládnou daleko víc. Tři senioři (73, 71 a 69) z Ústí unesli za peníze jakousi ženu, vydávali se za policisty a nasadili jí pouta – byť z důchodu ušetřili jen na levná ze sexshopu, zdobená kytičkami a vybavená zlatým klíčkem. Unesená z toho má dnes trauma a tři Fantozziové brzy dostanou poukaz na pobyt ve fešáckém domově důchodců; jen ta pouta tam jaksi budou bez kytiček.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 zásadních rozdílů mezi předčasným důchodem a předdůchodem
Kolik peněz si vyděláte, až odjedete na dovolenou?
Co je dobré vědět o operativním leasingu?
4 věci, co nás naučila tento týden poradna
V oblíbených destinacích je litr benzínu dražší až o 9 korun. Kde natankovat na cestě k moři?
Auta
Cena za rychlost: Kde dostanete nejlepší čas 0-100 km/h za…
Tatra 700: Poslední osobní Tatrovka byla ve své době nejrychlejším českým autem
Nové Suzuki Jimny je takový malý a levný Mercedes-Benz třídy G
Pět vozů značky Škoda, ze kterých budou dobré a spolehlivé ojetiny
1000 km s Jaguarem XJR575: Nürburgring, Race Taxi a expresní dálniční let
Technologie
Konference mDevCamp 2018 propojila vývojářskou komunitu a nabídla přes 20 přednášek [report]
Procesorová architektura MIPS má zase nového patrona, převzal ji AI startup
Steam Link přichází na Android TV. Streamuje hry ve 4K při 60 snímcích
Nekompatibilita na socketu AM4: z některých desek zmizí podpora starších procesorů
Nvidia začala s výrobci karet chystat vydání nové generace GeForce. Možná umí HDMI 2.1
Hry pro příležitostné hráče