Ozvěny

27. listopadu 2017, 00:00 -
27. listopadu 2017, 00:00

Francouz, to zní hrdě Amazon umí motivovat. U nás firma láká na dvouměsíční výplaty, ve Francii vyhlásila mezi zaměstnanci soutěž Safety fun game. Ten, kdo vedení nejvíckrát „práskne“ nadřízeného za porušování bezpečnostních předpisů, dostane dron. Dosud jsme si mysleli, že nejnižší formou lidství je člověk hrající si s vláčky, ovšem kombinace Francouz, zaměstnanec Amazonu, udavač, a ještě k tomu s dronem to hravě překoná.

Prostě to rozkradem „Zrušte trafi ky, zvolte profíky,“ slibovalo ANO. Lidi si profíky zvolili a ti si rozdělili trafi ky. Aktuálně.cz získalo dokument, dle kterého se v zastupitelstvu Prahy nikdy netrafi kařilo tak jako dnes. Ale přece jen se něco zlepšilo. Všichni berou stejně a nezávidí si. „Bylo to vypočítané tak, aby každý měl 60 až 70 tisíc korun hrubého,“ přiznal jeden anonista. Prostě taková sociálně spravedlivá kleptokracie.

Podfuk v Berners Street 54

Roku 1810 se Theodore Hook vsadil, že z náhodně vybraného domu udělá nejpropíranější adresu v Londýně. Rozeslal tisíce dopisů a uspěl: hned ráno přišlo 12 nevyžádaných kominíků, po nich zubaři, pohřebáci a zástupy obchodníků s uhlím, tuctem pian, varhanami… Když večer dorazil arcibiskup z Canterbury a šéf Bank of England, zkolabovala kvůli davům smějících se čumilů ve městě doprava. A to šlo jen o jednu libru.

Kdo neskáče, není Tádžik

Tádžická rádia mají novou povinnost: předčítat do éteru díla prezidenta Emómalí-ji Rahmóna. A že je to nějaký grafoman. Knih už sepsal asi 20, a to včetně bestselleru Jazyk národa – bytí národa. Podle vysílací rady to „v lidech posílí uvědomělost a vlastenectví“, a kdyby to snad někdo nechápal, přijde o licenci. Skvělý nápad. Dramatizace sebraných spisů Miloše Zemana v Ovčáčkově podání by jistě byla hit.

45 dní

trvalo Ruské poště doručit dopis na vzdálenost 850 metrů. Zásilku – pohybující se průměrnou rychlostí 79 centimetrů za hodinu – odeslalo ironií osudu vedení pobočky Ruské pošty v Rostově na Donu a obsahovala výzvu, aby jeden místní internetový server stáhl článek kritizující nevalnou úroveň poštovních služeb. Lepší reklamu si lze jen stěží představit a my aspoň víme, koho si jednou poslat pro smrt.

Naše slavné prohry

Zemanova předvolební pouť do Ruska je triumf: dupl si a všichni se mu omluvili.

Jen ta symbolika. Nejdřív si nějaký „vylízaný mozek“ napíše, že za rok ’68 máme být vděční, a pak mu Putin dá Obnovené zřízení zemské, jímž Habsburkové pečetili porážku Čechů na Bílé hoře. Do Německa aby Miloš radši nejezdil, jinak dostane pero, kterým Hácha vložil „osud českého národa do rukou Vůdce Německé říše“.

20 vteřin

Japonci si na pravidla potrpí. Expres z Tokia do Cukuby odjíždí každý den přesně v 9:44:40, jenže před pár dny se strojvůdce zmýlil a vyrazil na trať – považte – o celých 20 vteřin dřív. Nikdo si nestěžoval, šéf společnosti se přesto pasažérům omluvil, a kdyby mohl, jistě by si kleštičkami rituálně otevřel břicho. Kdyby se v Japonsku drželi starého dobrého českého pravidla „pozdě, ale přece“, mohli si to ušetřit.

Úkazy na nebi

Že se občas vyplatí zvednout oči a podívat se do nebe, se v polovině listopadu přesvědčili lidé z Okanoganu v americkém Washingtonu. Stíhačka F-18 tam z kondenzační stopy vytvořila symbol penisu. Americké námořnictvo se pak pohoršeným obyvatelům za kousek svého pilota omluvilo. Jestli šlo o poctu Donaldu Trumpovi, se pilot nezmínil.

Tarantinova konstanta

Známý drsňák, režisér Quentin Tarantino, v jehož filmech umírají lidé po stovkách a krev stříká jak z karlovarského vřídla, na stará kolena vyměkl. Svůj příští film, který se má odehrávat v éře sadistického vraha Charlese Mansona, už nenatočí u produkční společnosti Weinstein. Důvodem jsou sexuální skandály jejího šéfa, které odstartovaly kampaň „metoo“. Takže aby bylo jasno, vraždičky ano, prasárničky ne.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
V práci se řeší problémy v kuchyňce. Začátek konce
Rozdílný výpočet sociálního a zdravotního pojištění v příkladech
Chystáte se do zoo? Kolik stojí vstupné a kde můžete kouřit?
České neprůstřelné vesty chrání od Keni po Austrálii
ČNB opět zpřísňuje poskytování hypoték - není ale třeba panikařit
Auta
Dacia jako ojetina: Kterou chtít, kterou nebrat a jak…
Abt přidal pětiválci v Audi RS3 dalších 100 koní. Teď už jich má 500
Sedm slepých uliček automobilového vývoje: Tudy ne, přátelé
Ford Focus bude „číst“ silnici a vyhlazovat díry pomocí adaptivních tlumičů
Kvíz: Poznáte auta podle těchto detailů?
Technologie
Z FreeSync 2 se stane FreeSync 2 HDR. Monitory musí umět aspoň DisplayHDR 600
Steam zahájil tradiční letní výprodej her. Můžete ušetřit spoustu peněz
Američan vyrobil robota na kompletní přípravu burgerů
Google upravil nastavení účtu. Denně ho navštíví 20 milionů lidí
Nvidia vyrobila speciální 32GB verzi grafiky Titan V: CEO Edition s vyšším výkonem
Hry pro příležitostné hráče