Ozvěny. Miloši, kvokni!

06. listopadu 2017, 15:00 - red
06. listopadu 2017, 15:00

Great Emu War Právě před 85 lety vyhlásila Austrálie válku pštrosům. Byl to ztracený boj: emuové se mazaně rozptylovali do malých skupinek, běhali v terénu rychleji než auta, a navíc - jak poznamenal velitel operace major Meredith - „byli vůči kulometné palbě zhruba stejně odolní jako tanky“.

Po pěti týdnech bojů vyvěsila vláda bílý prapor, stáhla královské dělostřelce z bitevní linie a s ptáky uzavřela věčný mír.

Historky z podsvětí II

Jennifer Listmanové z Yalu se to stalo také. Před 28 lety jí prý Elie Wiesel - humanista, spisovatel a nobelista, co přežil holokaust - „zmáčkl zadek“. Její odvahy si vskutku ceníme a nemůžeme se dočkat, až o tom Hollywood natočí film. Coby pokání ho zrežíruje „mlčící“ Quentin Tarantino, padoucha, který svým obětem chlípně mačká ruku, si zahraje Kevin Spacey a Butch nakonec připomene: „Elie je mrtvej, bejby.“ Andreš, Jakeš a Bureš

Pověření Andreje Babiše jednáním o sestavení vlády stálo za to. „Jmenuju pana Andreše… é … Andreje Babiše předsedou vlády,“ vykoktal viditelně zmožený prezident.

Netušíme, jestli se mu obě části jména jaksi pomíchaly, či se mu hlavou honilo slovo Bureš, každopádně se nabízí srovnání s Jakešem a jeho b®ojlery. Vtipné je to ale jen do chvíle, než si uvědomíte, že slavný „kůl v plotě“ je tu ještě 28 let poté.

Škoda rány, která padne vedle

Děti se rády chlubí, rády zlobí. Jak spolehlivě dostat tatínka na pracák, předvedla dcera jednoho člena týmu, který se podílel na vývoji nejnovějšího iPhonu X. Poté, co otci šlohla nový smartphone a jeho video pověsila na web, Apple nebožáka vyhodil. Oba teď na sebe mají spoustu času. Mohou si povídat o moderních technologiích nebo třeba o těch prastarých, kterým se kdysi říkávalo - lískovka, potěh a rákoska.

30 000

lidí se vejde na čečenský fotbalový stadion Achmat, který nese hrdé jméno otce prezidenta Kadyrova. Naplnit ho je šichta, a tak se ruskou premier ligou šíří pomluvy, že ho pod hrozbou vyhazovu zalidňují studenti a učitelé škol v Grozném. Čert vem Kavkaz. Konečně se však ukazuje, že exšéfa českého fotbalu Peltu netáhlo na ministerstvo školství zduřelé libido a fešná náměstkyně, ale upřímná touha pomoci.

Noviny na dračku

Čerstvý případ z České Lípy ukazuje, že o informace je mezi lidmi stále zájem.

Čtyřiaosmdesátiletá důchodkyně si chtěla ze stojanu u nemocnice odnést hned celý balík novin zdarma. Když po ní o dva roky mladší kolegyně chtěla aspoň jeden výtisk, srazila ji na zem chodítkem. Lidsky je to smutné, ale na druhé straně - dokud existují takoví čtenáři, předpovídaný konec tištěných médií je v nedohlednu.

Roboemancipace

Arabky se bouří proti robotce Sophii, které Saúdská Arábie udělila občanství. Je to skandál. Ta holka z drátů si může dovolit to, co ony ne. Prochází se bez doprovodu, nenosí šátek, a navíc má vyšší společenský status než velbloud. Situace má dvě řešení. Buď dojde k ženské emancipaci, nebo k islamizaci robotů. Tomio Okamura má v tom případě další volební tahák.

Tedy pokud sám není něco jako robot.

Miloši, kvokni

Miloš Zeman je kluk z Kolína, a tak nám na klasickém příměru z venkovského dvorku - „pokud by slepice neuběhla tato tři kola, tak by se cítila jako slepičí prostitutka“ -vysvětlil, proč nyní všechny strany odmítají Andreje Babiše a proč se od něj nakonec nechají „vošlapat“. Jak se říká staré vypelichané slepici, která na kohouta vystrkuje kloaku ještě předtím, než vůbec začaly volby, bohužel neprozradil.

Vejráme a vejrat budeme

Náhoda, nebo vtip? Na jedné českokrumlovské zdi se objevila obzvláště vypečená kombinace předvolebního plakátu hnutí ANO s velkoplošnou pozvánkou do liberecké zoo (už to je podivné), na které je vyfocen výreček bělolící a celé to doprovází slogan Budete vejrat. To nepochybně. Na generálního ředitele ANO už nějakou dobu vejráme a „chýry“ o menšinové vládě naznačují, že dlouho vejrat budeme.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Vše, co potřebujete na poslední chvíli vědět o daňovém přiznání na jednom místě
"Matka" Kooperativy v zisku 11,65 miliard Kč
Lidé si na bydlení půjčují čím dál víc
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Jak získat peníze ze životního pojištění?
Auta
Volkswagen Touareg 2018 má „chytrá“ světla a nechal si…
Elektrické BMW i4 dorazí za dva roky s dojezdem 550 až 700 km
Kvíz: Poznáte tato sportovní kupé?
Test deseti žárovek H7: Kterou vybrat, abyste za tmy viděli co nejlépe?
Sledujte odhalení Volkswagenu Touareg živě dnes od 10:00
Technologie
Hodně silný ARM desktop: Gigabyte uvádí 64jádrovou pracovní stanici s CPU ThunderX2
Elon Musk může postavit na hlavu to, jak žijeme
Cnews FM: Dva a půl roku s Windows 10. Jaké funkce se povedly a jaké ne? [podcast]
Seagate předvádí pevné disky Mach.2 s technologií Multi Actuator: rychlosti až 480 MB/s
Návod krok za krokem: Jak deaktivovat nebo smazat účet na Facebooku
Hry pro příležitostné hráče