Ozvěny

23. října 2017, 00:00 -
23. října 2017, 00:00

Kočka, nejlepší přítel člověka Před 491 lety nás začali utlačovat Habsburkové, ještě že jsme si založili republiku (1918). Navíc jsme si znárodnili průmysl (1945) a vypustili družici (1978). Ovšem co to všechno bylo na 63letou učitelku tance Annie Taylorovou, která se bála chudobince tak, že jako první – tedy hned po testovací kočce – sjela v sudu Niagarské vodopády (1901). Byla to sláva, a kdyby její manažer se sudem nepláchl, snad by i zbohatla.

Tomio vyndej

Český politický bizár dosáhl takového lesku, že i zemička ve středu Evropy začala zajímat velká zahraniční média. Po nelichotivém profilu Andreje Babiše v německém FAZ se pozornosti dostalo Tomiu Okamurovi. Celý svět se díky agentuře Bloomberg dozvěděl, že česko-japonsko-korejský nácíček se do 14 let pomočoval. Snad budou mít teď v zahraničí větší pochopení pro jisté prezidentské „nehody“.

My tu Arktidu osídlíme

V květnu ruská ministryně školství řekla, že je třeba „pracovat“ s mládeží, která chodí na demonstrace opozičníka Navalného. Uplynulo pět měsíců a šéf protiextremistického oddělení ministerstva vnitra Valiulin navrhl trestat rodiče a učitele, kteří nezvládli výchovu protestujících školáků. Počkejme ještě pár měsíců a na Kolymě zas vyroste výběrový pionýrský koncentrační tábor, zaměřený na nácvik přežití v tundře.

Volby nebyly sexy

Dominik Feri jako správný vizionář vystihl podstatu voleb písní. Co na tom, že ji tak trochu opsal, protože „I can’t get erection from the election“ zpívali už norští Kollektivet. Volby fakt nebyly sexy a až na lídry některých stran z nich nikdo erekci ani mít nemohl. Nemýlil se ani v přirovnání volebních místností ke castingu do porna.

Jen s tím „K volbám přijď, ať Česko není nedemokratická řiť“, mu to úplně nevyšlo.

Ta sedla, maminko

Největší nemocnice na Slovensku – Kramáre – přišla o jednoho ze svých gynekologů. Dotyčný byl „taký somár“, že se vůbec nestyděl před filmaři žertovat o tom, jak musel fackou uklidnit hysterickou rodičku. Nemocnice chtěla dokument zakázat a primář tvrdil, že gynekolog „sa chcel len ukázať pred sestričkou“, ale nakonec ho nezbylo než propustit. Jakým způsobem uklidňuje vyhozené lékaře, nemocnice neprozradila.

Transparentně pomlčíme

Sdružení Rekonstrukce státu, které se snaží dohnat politiky k odpovědnosti za protikorupční zákony tím, že je v povolební realitě jmenovitě konfrontuje s jejich předvolebními prohlášeními a sliby, letos u ČSSD narazilo. Kandidáti této strany dotazník nevyplní. Rekonstrukce se dozvěděla, že ČSSD prosadila ve vládě řadu opatření, do budoucna se už ale nebude zavazovat. Co kdyby to dopadlo jako posledně, že?

Služebník boží

V Opatově na Jihlavsku se po dvaceti letech dočkali nového faráře. Má afro, sbírku kytar a je fanouškem metalu. Snad to místní věřící ustojí. Pokud vezme kytaru pevně do ruky, může se stovka místních oveček brzy pěkně rozrůst o příznivce moderní bohoslužby. Sestru v akci určitě všichni viděli a po modernizaci církve volal už Hus.

Pískej to!

Přes den nesmlouvavý, ale spravedlivý rozhodčí malých hokejistů, večer lupič v masce z filmu Vřískot. To je příběh bývalého profesionálního hokejisty z Ostravska. V srpnu a září tam vyloupil pět kasin a s komplici si odnesl 70 tisíc korun. Puky ani výstroj za ně nekupoval; kradl, aby peníze naházel do automatů. Takže to byl vlastně takový koloběh peněz v praxi.

Exministr obrany Martin Barták bývá na veřejnosti k vidění už snad jen u soudů.

Minulé úterý vypovídal u toho, který řeší údajné předražení zakázky na transportní letouny CASA. A zase to stálo za to.

Barták pochybnosti kolem kontroverzního tendru sebevědomě odbyl: Letadla byla správný produkt za správnou cenu. Tak jen pro připomenutí: Portugalci nakoupili stroje po 418 milionech korun za kus, my za 875. Jistota dvojnásobku.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zdražil vám dodavatel elektřinu? Máte právo bezplatně odejít
Na co si dát pozor při pojištění auta před cestou do zahraničí
Co obnáší práce finančního poradce? Doba prodejová skončila
Konstantní symboly: co který znamená a proč je už nepotřebujeme?
V práci se řeší problémy v kuchyňce. Začátek konce
Auta
Retro: Mazda RX-7 je mezi sportovními auty unikát už 40 let
Dacia jako ojetina: Kterou chtít, kterou nebrat a jak nakupovat?
Abt přidal pětiválci v Audi RS3 dalších 100 koní. Teď už jich má 500
Sedm slepých uliček automobilového vývoje: Tudy ne, přátelé
Ford Focus bude „číst“ silnici a vyhlazovat díry pomocí adaptivních tlumičů
Technologie
Nvidia používá umělou inteligenci pro zvýšení snímkové frekvence videa
Český fotbal uvidíte už jen za peníze. O2 TV získala práva na kompletní českou fotbalovou ligu
Třetí multiplex DVB-T2 pokrývá již 85 % populace
Alza otevírá druhou prodejnu bez prodavačů. Chystá už i třetí
Co je uvnitř 144Hz 4K monitorů s G-Sync HDR? Aktivní chlazení, FPGA, 4:2:2 barvy
Hry pro příležitostné hráče