Ozvěny

19. června 2017, 00:00 -
19. června 2017, 00:00

Ať mi zchromnou ruce a jazyk zdřevění Každý, kdo obdrží ruské občanství, bude nově skládat přísahu: cosi jako náš státoobčanský slib. A ruské návrhy stojí za to. Třeba Žirinovskij žádá, aby láska k „největší zemi na světě" byla „silnější než k ženě, posvátnější než k rodičům" a každému, kdo zradí, „zchromly ruce i nohy" a „jazyk zdřevěněl". Skutečný problém ale je, že přísaha má 296 slov. Až to zjistí Depardieu, bude ve Francii, než bys řekl „merde".

Bože, žehnej Slovákovi Slováci to mají těžké. Když na MS v hokeji konečně něco vyhráli, pustili jim Němci slovinskou hymnu. MS ve fotbale do 21 let ještě ani pořádně nezačalo a Slovákům je už zase do breku: Poláci jim ze státního znaku „uřízli“ tři kopce (Tatru, Mátru, Fatru). Co bude příště? Nejspíš jim zahrají Bože, žehnej Maďarovi, prohlásí Lublaň za krásné slovenské město a za největšího Slováka označí Přemysla Oráče.

Jako namydlený kat Před 384 lety Galileo odvolal své tvrzení, že Země obíhá kolem Slunce. Slavnou větu - „A přece se točí!“- ovšem nejspíš nikdy nevyslovil. Galileo smrti unikl, ale jiní tento týden takové štěstí neměli. Například manželé Rosenbergovi (1953), Heliodor Píka (1949) či 27 českých „pánů“, které Jan Mydlář odpravil „skůro ve čtyřech hodinách tak bystře, že ani při jedné osobě rány ňáké zmateční uděláno není“.

Krnáčová & her Vrták boys My v Euru na náhody nevěříme. Před časem pražský magistrát rozjel kampaň proti SUV a zároveň se v Bratislavě začala z tamních SUV ztrácet nafta: mají vysoký podvozek a provrtat nádrž je hračka. Nečetli jste náhodou v mládí povídku Stříbrný lysáček, v níž Sherlock Holmes dopadl lotra, který si zmrzačení dostihového šampiona trénoval na ovcích? My ano, takže nás uválený outfit pražských radních nepřekvapuje.

procenta nabrala cena akcií General Electric okamžitě po zveřejnění zprávy, že v čele tohoto amerického konglomerátu končí Jeffrey Immelt. A přiznejme si: Immelt investorům zrovna moc dolarů nevydělal, když akcie od roku 2001, ve kterém nastoupil do čela GE, spadly o celou třetinu. Nelze se proto divit, že investoři jeho odchod oslavili s takovým apetitem. Holt když jde o peníze, neznají trhy bratra.

Peklo jsou ti druzí metalisté Hrát ve švédské metalové kapele Ghost je očistec. Svědčí o tom žaloba pěti řadových členů neboli „anonymních ghúlů“, na zpěváka a „satanova velekněze“, který si říká - Papa Emeritus. „Vysloužilý papež“ je prý špatně platil, na šňůrách jim nedával najíst a kostýmy prý navíc pekelně páchly. Jó, kdyby vstoupili do Odborového svazu pracovníků v heavy metalu, mohli si místo souzení koupit novou džísku.

Jak je ti Francúzsko? Úzko Slovenské Tekovské Nemce uctily památku velkého rodáka - velvyslance ve Francii Vladimíra Valacha. Dopadlo to skvěle, tedy až na „Francúzsko“. Na pamětní desce je hned třikrát a pokaždé z něj vypadlo „s“. Jenže místní nejsou žádní analfabeti a tak „s“ nechali vytesat aspoň dodatečně. Všichni se jim smějí, ale zkuste si vyjít za Tekovské Nemce - a schválně, co se „z hory“ ozve, když zavoláte „Francúzsko“.

O mrtvých jen dobře Zemřel Sam Panopoulos. Řek, který v Kanadě pod vlivem čínské kuchyně připlácl na pizzu ananas a nazval to Pizza Hawai. Někdo to má za zhůvěřilost, Havajci za plivnutí do tváře a Italové rovnou za „crimine contro l'umanita“. Kanadský premiér Trudeau ale dál cosi drze plká o „výborném výtvoru jihozápadního Ontaria“. Uvidíme, co nám poví, až ho mezinárodní tribunál odsoudí k jeho doživotní konzumaci.

Akademie běd Vědci z Akademie věd se rozhodli své bádání propagovat velkohubými žvásty a šermováním rukou. Kvůli veletrhu vědy začala akademie spolupracovat s youtubery, byt není vůbec jisté, že se mladí zájemci o vědu rekrutují zrovna z řad jejich diváků. Jisté naopak je, že youtubeři za peníze vychválí úplně všechno. Až budou zas vědci žebrat o peníze, měl by si premiér najmout toho nejsprostšího youtubera a poslat je kamsi.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
9 rizikových suvenýrů, které si raději z dovolené nevozte
10 ekologických „kazítek“, která prodražují provoz auta
Kvíz: Poznáte tato auta podle fotografie?
Češi si s GDPR neví rady, až 65 % e-shopů stále není připraveno
Hypoték se poskytuje méně. Proč?
Auta
Video: Podívejte se, jak se má správně řídit staré Porsche …
Na návštěvě Jaguar Land Rover Classic Centre v Essenu. Tak trochu jiný „showroom“
Obytný VW California slaví 100 000 exemplářů vyrobených v továrně v Hannoveru
Hamburk zavírá dvě ulice dieselům, lidé čekají chaos. Totální nesmysl, tvrdí odborník
Škoda Karoq má dalšího sourozence. Nový Volkswagen Tharu ale nemíří jen do Číny
Technologie
Technologie VDC-M: ztrátová komprese obrazu mezi GPU a displejem bude i v mobilech
Jak si může důchodce zvýšit příjmy?
Cnews FM: Kelly Family Link je v Česku, Zuckerberg byl v Evropském parlamentu [podcast]
Kvíz: Smartphony jsou si čím dál víc podobné. Dokážete je od sebe rozeznat?
Osmijádrové procesory Coffee Lake mají spotřebu 80 nebo 95 W, Intel prozradil TDP
Hry pro příležitostné hráče