Ozvěny

19. června 2017, 00:00 -
19. června 2017, 00:00

Ať mi zchromnou ruce a jazyk zdřevění Každý, kdo obdrží ruské občanství, bude nově skládat přísahu: cosi jako náš státoobčanský slib. A ruské návrhy stojí za to. Třeba Žirinovskij žádá, aby láska k „největší zemi na světě" byla „silnější než k ženě, posvátnější než k rodičům" a každému, kdo zradí, „zchromly ruce i nohy" a „jazyk zdřevěněl". Skutečný problém ale je, že přísaha má 296 slov. Až to zjistí Depardieu, bude ve Francii, než bys řekl „merde".

Bože, žehnej Slovákovi Slováci to mají těžké. Když na MS v hokeji konečně něco vyhráli, pustili jim Němci slovinskou hymnu. MS ve fotbale do 21 let ještě ani pořádně nezačalo a Slovákům je už zase do breku: Poláci jim ze státního znaku „uřízli“ tři kopce (Tatru, Mátru, Fatru). Co bude příště? Nejspíš jim zahrají Bože, žehnej Maďarovi, prohlásí Lublaň za krásné slovenské město a za největšího Slováka označí Přemysla Oráče.

Jako namydlený kat Před 384 lety Galileo odvolal své tvrzení, že Země obíhá kolem Slunce. Slavnou větu - „A přece se točí!“- ovšem nejspíš nikdy nevyslovil. Galileo smrti unikl, ale jiní tento týden takové štěstí neměli. Například manželé Rosenbergovi (1953), Heliodor Píka (1949) či 27 českých „pánů“, které Jan Mydlář odpravil „skůro ve čtyřech hodinách tak bystře, že ani při jedné osobě rány ňáké zmateční uděláno není“.

Krnáčová & her Vrták boys My v Euru na náhody nevěříme. Před časem pražský magistrát rozjel kampaň proti SUV a zároveň se v Bratislavě začala z tamních SUV ztrácet nafta: mají vysoký podvozek a provrtat nádrž je hračka. Nečetli jste náhodou v mládí povídku Stříbrný lysáček, v níž Sherlock Holmes dopadl lotra, který si zmrzačení dostihového šampiona trénoval na ovcích? My ano, takže nás uválený outfit pražských radních nepřekvapuje.

procenta nabrala cena akcií General Electric okamžitě po zveřejnění zprávy, že v čele tohoto amerického konglomerátu končí Jeffrey Immelt. A přiznejme si: Immelt investorům zrovna moc dolarů nevydělal, když akcie od roku 2001, ve kterém nastoupil do čela GE, spadly o celou třetinu. Nelze se proto divit, že investoři jeho odchod oslavili s takovým apetitem. Holt když jde o peníze, neznají trhy bratra.

Peklo jsou ti druzí metalisté Hrát ve švédské metalové kapele Ghost je očistec. Svědčí o tom žaloba pěti řadových členů neboli „anonymních ghúlů“, na zpěváka a „satanova velekněze“, který si říká - Papa Emeritus. „Vysloužilý papež“ je prý špatně platil, na šňůrách jim nedával najíst a kostýmy prý navíc pekelně páchly. Jó, kdyby vstoupili do Odborového svazu pracovníků v heavy metalu, mohli si místo souzení koupit novou džísku.

Jak je ti Francúzsko? Úzko Slovenské Tekovské Nemce uctily památku velkého rodáka - velvyslance ve Francii Vladimíra Valacha. Dopadlo to skvěle, tedy až na „Francúzsko“. Na pamětní desce je hned třikrát a pokaždé z něj vypadlo „s“. Jenže místní nejsou žádní analfabeti a tak „s“ nechali vytesat aspoň dodatečně. Všichni se jim smějí, ale zkuste si vyjít za Tekovské Nemce - a schválně, co se „z hory“ ozve, když zavoláte „Francúzsko“.

O mrtvých jen dobře Zemřel Sam Panopoulos. Řek, který v Kanadě pod vlivem čínské kuchyně připlácl na pizzu ananas a nazval to Pizza Hawai. Někdo to má za zhůvěřilost, Havajci za plivnutí do tváře a Italové rovnou za „crimine contro l'umanita“. Kanadský premiér Trudeau ale dál cosi drze plká o „výborném výtvoru jihozápadního Ontaria“. Uvidíme, co nám poví, až ho mezinárodní tribunál odsoudí k jeho doživotní konzumaci.

Akademie běd Vědci z Akademie věd se rozhodli své bádání propagovat velkohubými žvásty a šermováním rukou. Kvůli veletrhu vědy začala akademie spolupracovat s youtubery, byt není vůbec jisté, že se mladí zájemci o vědu rekrutují zrovna z řad jejich diváků. Jisté naopak je, že youtubeři za peníze vychválí úplně všechno. Až budou zas vědci žebrat o peníze, měl by si premiér najmout toho nejsprostšího youtubera a poslat je kamsi.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Syndrom nemocných domů (6)
Na co nezapomenout v daňovém přiznání: Přehled daňových slev II.
Nestíháte podat daňové přiznání v termínu? Nechte si prodloužit lhůtu!
Vliv různých výdělků na výši důchodu
Na co nezapomenout v daňovém přiznání: Přehled daňových slev I.
Auta
Že by Mercedes-Maybach G 650 Landaulet majitele zklamal?…
Galerie: 10 aut, jejichž zůstatková hodnota po prvním roce provozu klesne nejvíce
Česká rozlučka se Subaru WRX STI dorazila do prodeje. Stojí téměř 1,4 milionu
Volkswagen chystá malé a levné lidové SUV. U nás ho ale nekoupíte
Kia Sportage slaví 25. výročí a zároveň více než pět milionů prodaných exemplářů
Technologie
DXR: Microsoft přináší do herní grafiky nad DirectX vykreslování ray tracingem
Upgrade Windows 10 loni blokoval počítače průměrně 82 minut. Teď to bude 30 minut
Končí další čtečka kanálů RSS. Digg Reader se nedožije pátých narozenin
Hry pro Android si vyzkoušíte i bez zdlouhavé instalace. Google má řešení
Ataribox nedorazí, místo něj přijde Atari VCS. Nová konzole je pořád tajemná
Hry pro příležitostné hráče