Ozvěny

22. května 2017, 00:00 -
22. května 2017, 00:00

Otec je vždy nejistý To, co se stalo v nizozemské reprodukční klinice Hiss, popsal už Milan Kundera v románu Valčík na rozloučenou. Šéf kliniky Karbaat zřejmě používal k léčbě neplodných pacientek osvědčený recept – vlastní sperma. Ovšem co teď s tím? Klinika je osm let zavřená a Karbaat měsíc po smrti. Pro dobro světa nezbývá než doufat, že stejným způsobem nerozsévá své DNA šéf jiných takových klinik Andrej Babiš.

Eau de Karlštejn

Právě před 145 lety vyrazil Emil Holub do země Mašukulumbů. Začala Válka růží (1455) a poprvé se běželo z Běchovic do Prahy, Angličané pověsili kapitána Kidda (1701) a husité přitáhli před Karlštejn (1422) a půl roku ho marně obléhali, ačkoli, jak píše kronikář, „welikých kamenů 9013, saudkůw s leyny a jiným smradem 1822 a jiných saudkůw s ohněm 22 z praků do zámku wrhli“.

Kapitánovy bambiliony

Předseda slovenského parlamentu a šéf SNS Andrej Danko není jen kapitán (za co frčky od ministra obrany dostal, ví bůh) a generátor náhodných slov („Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku.“), ale také populista. Aktuálně slíbil zavést povinné 13. a 14. platy „pre všetkých“ (ano, i v soukromé sféře). Škoda že Pitomio neumí po slovensky, 16. plat by se k Vánocům šiknul.

Realistický kolotoč

Miliardář Marek Dospiva má Realisty rád. Už v lednu jim poslal tři miliony a nyní jim na transparentní účet „přisypal“ další dva. Jenže to jaksi pořád nestačí. Poslední průzkum agentury STEM je vůbec nezmínil, strana se uboze krčila v kolonce Ostatní. Když scházejí ideje, je třeba jít voličům naproti. Pavel Sehnal slibuje novým členům resuscitované ODA volňásky do akvaparku, tak co si třeba půjčit od Kočky kolotoč?

4500

„chruščovek“ (za Chruščova stavěné pětipatrové paneláky s pidibyty) se rozhodl zbořit starosta Moskvy. Vladimir Žirinovskij je však proti. Enfant terrible ruské politiky radnici nutí, aby ušetřila „chruščovku“, v níž kdysi žil, a dala na ni tabulku připomínající „nájemníka, který vede jednu z nejdůležitějších politických stran“. Zatím není jasné, jestli je Žirinovskij takový ješita, nebo jen zakopal ve sklepě mrtvolu.

Pád Mirka Dušína

Bohuslav Sobotka připustil, že z něj politika udělala koprolála. Jak řekl serveru Info.cz „vyrůstal na knihách Jaroslava Foglara“, jenže co naplat, když vidí Babiše, derou se mu stejně z úst slova jako „sračky” či „ojebal!“. Škoda že Bohouš na své slušné vychování zapomněl. Kdyby prohlásil „protestuji, to je nečestné a nesportovní“ a zařval na Babiše „himbajs šůviks, plantážníku jeden“, ani trochu bychom se nesmáli. Fakt. Někdo má Ovčáčka, jiný fešáčka

Zatímco nám nedá spát nekonečný tok Ovčáčkových mouder, v Koreji budí rozruch prezidentův bodyguard Choi Young Jae. Jeho fotky obletěly svět a prezidentská kancelář pak oznámila, že je „bohužel ženatý a má dvě dcery“. Naši prezidentští kandidáti by se měli inspirovat a naklonit si voličky ztepilou ochrankou či mluvčím s vizáží Brada Pitta. Ten dnešní není konkurence, i když je svobodný a navždy asi zůstane.

Lehce navinulý buket moči

Lidský čich je dle časopisu Science lepší, než se čekalo. Nevyčucháme sice, že kolem patníku prošla sousedovic labradorka, na druhé straně ale umíme nosem spolehlivě rozeznat miliony chemických sloučenin a díky tomu se třeba blýsknout plky o ovocné či kopřivové vůni vína. Buďme za to vděční. Degustátoři vína jsou možná praštění, kdyby ale vychvalovali lehce navinulý buket psí moči, svět by už za to nestál.

Lidi tady málo hulej

V pražské Mlýnské kavárně proběhl protest proti blížícímu se zákazu hospodského kouření „Cigárem to neskončí“. Na posledním žváru se tu sešla vybraná směs liberálů a nenapravitelných kuřáků: Jiří Bartoška, Karel Schwarzenberg, Petr Fiala, Marek Benda, Jaroslav Kubera… Ze státem uznaných huličů chyběl jen Zeman. Škoda že byl zrovna Číně, jeho návštěva v ústředním brlohu pražské kavárny by stála za to.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Pravda, nebo mýtus: 10 faktů o vdovském důchodu
Pečujte o zdraví, ušetříte až třetinu dobrovolného pojistného
Co je dobré vědět o přeplatku a nedoplatku na dani?
Syndrom nemocných domů (6)
Na co nezapomenout v daňovém přiznání: Přehled daňových slev II.
Auta
Opel Grandland X na sebe upozorňuje zajímavým způsobem. Do…
Mercedes-AMG C43 Coupé a Cabrio dostal silnější motor a lepší výbavu
Emisní normy mají další oběť. BMW přestane prodávat řadu 7 s benzinovým motorem
Smrtelná nehoda autonomního Uberu: Dostupné podrobnosti naznačují selhání stroje
První neoficiální fotky ukazují, jak bude vypadat nastupující generace Subaru Forester
Technologie
Kellner chce být největším operátorem ve střední Evropě. PPF po O2 kupuje část Telenoru
Intel asi přece jen chystá čipy Coffee Lake s osmi jádry. Vzorek se objevil v 3DMarku
AMD slibuje opravu chyb Ryzenů „během týdnů“. Díry jsou ve firmwaru, výkon prý neklesne
Malá vylepšení Cortany. Stáhněte si Windows 10 Insider Preview build 17127
Výzkum potvrdil, že navštěvování pirátských stránek zvyšuje riziko nakažení malwarem
Hry pro příležitostné hráče