Ozvěny

22. května 2017, 00:00 -
22. května 2017, 00:00

Otec je vždy nejistý To, co se stalo v nizozemské reprodukční klinice Hiss, popsal už Milan Kundera v románu Valčík na rozloučenou. Šéf kliniky Karbaat zřejmě používal k léčbě neplodných pacientek osvědčený recept – vlastní sperma. Ovšem co teď s tím? Klinika je osm let zavřená a Karbaat měsíc po smrti. Pro dobro světa nezbývá než doufat, že stejným způsobem nerozsévá své DNA šéf jiných takových klinik Andrej Babiš.

Eau de Karlštejn

Právě před 145 lety vyrazil Emil Holub do země Mašukulumbů. Začala Válka růží (1455) a poprvé se běželo z Běchovic do Prahy, Angličané pověsili kapitána Kidda (1701) a husité přitáhli před Karlštejn (1422) a půl roku ho marně obléhali, ačkoli, jak píše kronikář, „welikých kamenů 9013, saudkůw s leyny a jiným smradem 1822 a jiných saudkůw s ohněm 22 z praků do zámku wrhli“.

Kapitánovy bambiliony

Předseda slovenského parlamentu a šéf SNS Andrej Danko není jen kapitán (za co frčky od ministra obrany dostal, ví bůh) a generátor náhodných slov („Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku.“), ale také populista. Aktuálně slíbil zavést povinné 13. a 14. platy „pre všetkých“ (ano, i v soukromé sféře). Škoda že Pitomio neumí po slovensky, 16. plat by se k Vánocům šiknul.

Realistický kolotoč

Miliardář Marek Dospiva má Realisty rád. Už v lednu jim poslal tři miliony a nyní jim na transparentní účet „přisypal“ další dva. Jenže to jaksi pořád nestačí. Poslední průzkum agentury STEM je vůbec nezmínil, strana se uboze krčila v kolonce Ostatní. Když scházejí ideje, je třeba jít voličům naproti. Pavel Sehnal slibuje novým členům resuscitované ODA volňásky do akvaparku, tak co si třeba půjčit od Kočky kolotoč?

4500

„chruščovek“ (za Chruščova stavěné pětipatrové paneláky s pidibyty) se rozhodl zbořit starosta Moskvy. Vladimir Žirinovskij je však proti. Enfant terrible ruské politiky radnici nutí, aby ušetřila „chruščovku“, v níž kdysi žil, a dala na ni tabulku připomínající „nájemníka, který vede jednu z nejdůležitějších politických stran“. Zatím není jasné, jestli je Žirinovskij takový ješita, nebo jen zakopal ve sklepě mrtvolu.

Pád Mirka Dušína

Bohuslav Sobotka připustil, že z něj politika udělala koprolála. Jak řekl serveru Info.cz „vyrůstal na knihách Jaroslava Foglara“, jenže co naplat, když vidí Babiše, derou se mu stejně z úst slova jako „sračky” či „ojebal!“. Škoda že Bohouš na své slušné vychování zapomněl. Kdyby prohlásil „protestuji, to je nečestné a nesportovní“ a zařval na Babiše „himbajs šůviks, plantážníku jeden“, ani trochu bychom se nesmáli. Fakt. Někdo má Ovčáčka, jiný fešáčka

Zatímco nám nedá spát nekonečný tok Ovčáčkových mouder, v Koreji budí rozruch prezidentův bodyguard Choi Young Jae. Jeho fotky obletěly svět a prezidentská kancelář pak oznámila, že je „bohužel ženatý a má dvě dcery“. Naši prezidentští kandidáti by se měli inspirovat a naklonit si voličky ztepilou ochrankou či mluvčím s vizáží Brada Pitta. Ten dnešní není konkurence, i když je svobodný a navždy asi zůstane.

Lehce navinulý buket moči

Lidský čich je dle časopisu Science lepší, než se čekalo. Nevyčucháme sice, že kolem patníku prošla sousedovic labradorka, na druhé straně ale umíme nosem spolehlivě rozeznat miliony chemických sloučenin a díky tomu se třeba blýsknout plky o ovocné či kopřivové vůni vína. Buďme za to vděční. Degustátoři vína jsou možná praštění, kdyby ale vychvalovali lehce navinulý buket psí moči, svět by už za to nestál.

Lidi tady málo hulej

V pražské Mlýnské kavárně proběhl protest proti blížícímu se zákazu hospodského kouření „Cigárem to neskončí“. Na posledním žváru se tu sešla vybraná směs liberálů a nenapravitelných kuřáků: Jiří Bartoška, Karel Schwarzenberg, Petr Fiala, Marek Benda, Jaroslav Kubera… Ze státem uznaných huličů chyběl jen Zeman. Škoda že byl zrovna Číně, jeho návštěva v ústředním brlohu pražské kavárny by stála za to.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co když se vám cestou z dovolené ztratí či poškodí zavazadla?
Co dělat, když ztratíte vysvědčení... a najednou ho potřebujete
Jak financovat školu? Něco může řešit půjčka na studium
Jak si zažádat o státní hypotéku ve 3 krocích
Kdy přestávají Evropané pracovat na stát?
Auta
Doprava „ve druhém patře“ se vrací jako UFO na nohách…
Ze Škody Rapid Spaceback se na chvíli stane papamobil. Papeže bude vozit v Irsku
Startovací kabely jsou skvělý pomocník. Ale s jejich zapojením opatrně
Nové BMW Z4 předčasně odhaleno na dalších fotkách. Poprvé ukázalo také interiér
Rolls-Royce Silver Ghost Collection vzpomíná na předka z minulého století
Technologie
V roce 2019 možná hodně zlevní SSD. Ceny NAND Flash prý mohou zkolabovat až o 70 %
První dojmy z nové Fabie? Je pořád stejná
Smartphony za tisícovku mají nový systém. Google vydal Android 9 Pie Go Edition
Opera 55 podporuje doplňky pro Chrome a nabízí dostupnou správu nastavení webu
Jednotná nabíječka pro všechny mobily? EU chce opět tlačit na výrobce
Hry pro příležitostné hráče