Ozvěny

07. listopadu 2016, 00:00 -
07. listopadu 2016, 00:00

14,4 % Preference sociálních demokratů volně padají. Poslední průzkum STEM jim přiřkl nejnižší voličskou podporu od dob Stanislava Grosse. Klesající oblibu ČSSD potvrzují i další výzkumné agentury. Stačí ještě několik memorand o věrnosti Číně a ČSSD jako jejich hlavní iniciátor může začít hrát politickou baráž. Druhá liga – taky liga.

Doktor Livingstone, předpokládám Před 99 lety padl výstřel z křižníku Aurora. Kromě toho se začal vyrábět trabant (1957), Hitler zpackal „pivní puč“ (1923) a zazněla nejslavnější otázka 19. století: velšský cestovatel Stanley v tanzanském Udžidži (1871) konečně vypátral ztraceného skotského kolegu Livingstona a nehledě na fakt, že stovky mil daleko nežil žádný jiný běloch, suše pravil: „Doktor Livingstone, předpokládám.“

Dvojčata Bouřlivák ruské politiky Žirinovskij (ponoukal třeba své asistenty, aby znásilnili drzou novinářku, a skandoval k tomu verše o zmrtvýchvstání Krista), se nechal slyšet, že s Donaldem Trumpem mají mnoho společného – pohrdání imagemakery, projevy bez „bumážky“, odpor proti imigrantům – a rozdíl je jen jeden: Žirinovskij není miliardář. Smůla. Kdyby si vybral kačera Donalda, byla by shoda stoprocentní.

Karel nemá klid Karel Gott nemá klid ani v důchodu. Pozemek v severních Čechách, kde hodlal v roubence odpočívat a malovat, sice pořídil rafinovaně na jméno své tchyně, s hrůzou však zjistil, že zájmu neunikl. Pak si na Facebooku postěžoval, že média ani trochu nerespektují soukromí jeho rodiny. Po tolika letech v showbyznysu pozoruhodně naivní. Holt nebude první, kdo přijde na to, že bulvár může být horší než rakovina.

Jurečka bez srpu a kladiva Takhle se padá do propasti pravdy a lásky. Ministr zemědělství Marian Jurečka nejprve podpořil Daniela Hermana po jeho setkání s dalajlamou, poté vystoupil při alternativních oslavách 28. října a už mu čínská vláda zrušila setkání s tamním ministrem pro vodní hospodářství. Jurečka je ukázkovým příkladem toho, jak čínští komunisté sypou cukr a práskají bičem. Teď už jenom, aby nám zatrhli tu pandu.

12,1

milionu hrobových míst – pronajatých i opuštěných – se podle odhadu ministerstva pro místní rozvoj nachází na 5800 pohřebištích v Česku. Hrobů je tedy zhruba o pětinu více než živých Čechů. Čísla by byla ještě větší, kdyby před osmi lety nebylo zrušeno plošné vyplácení pohřebného. I tak ale můžeme s klidem říct, že po téhle stránce jsme výborně připraveni na reformu zdravotnictví.

Přihlas se, offline občane Trvale offline je 2,4 milionu Čechů nad deset let. Zjistilo to Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR). Prý se nejedná o samé důchodce: polovinu offline populace tvoří lidé v aktivním věku. Většinou doma ani nemají počítač; přihlásí-li se jednou za měsíc od někoho, pořád jsou pro SPIR „online“. Neděláte ani to? Bravo, jste „off -line občan“! Přihlaste se SPIR k ohledání, jste pro něj něco jako Homo erectus.

Liga výjimečných chuligánů Steven Seagal se dočkal, po Srbsku mu udělilo občanství i Rusko. Putin odměňuje trvalou adresou oblíbence s rváčským frňákem už dlouho: před Seagalem to byl Jeff Monson (bojová umění), Roy Jones (box), Ezio Gamba (judo) a Gérard Depardieu (čili „chuligán“, jak si občas říká). Putin možná potají sestavuje Ligu výjimečných, jen v mezích vlastní fantazie.

Ovčáčku, otřes se Ministerstvo obrany chtělo příští rok opět podpořit Český svaz bojovníků za svobodu. Jenže organizaci, která vylučuje kritické členy, a naopak neřeší komunistickou minulost svých šéfů, obrana zřejmě nic nepošle. Do hradní pokladničky tak asi bude muset sáhnout prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, čerstvý člen svazu. Je to určitě pravděpodobnější, než že se šéf spolku Jaroslav Vodička vzdá své limuzíny.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít