Ozvěny

15. června 2016, 00:00 -
15. června 2016, 00:00

Když advokát nakuká Jeden z ostravských průmyslníků řeší zapeklitý problém. Před časem se pustil do boje se svým konkurentem, který se mu snaží šlohnout minimálně polovinu akcií firmy.

„Tady s naším právníkem se nám daří všem atakům zabránit,“ pochvaloval si před nedávnem. Jen si tak trochu posteskl: „Škoda že konkurence ví o každém našem kroku dávno dopředu. Kukačku ale brzo odhalíme.“ A odhalil, jen nemůže sehnat nového advokáta.

Koho zajímá Putin?

Google zveřejnil nejčastější dotazy spojené s Ruskem, které do vyhledávače zadávají cizinci. Číslem jedna je „ruská modrá kočka“. Cizince navíc eminentně zajímají Rusky (16krát častěji než Rusové) a Brity rovnou ruské nevěsty. Španělé „ujíždějí“ na ušankách, Francouzi na matrjoškách a Japonci na ruské ruletě. A poučení? Sedněte si do křesla, nasaďte ušanku a nechte Putina obsadit svět. Vždyť ten chudák stejně nikoho nezajímá.

8

tisíc rublů čítá základní ruský důchod, ale recipientům připadá v přepočtu 2700 korun málo. Když proto mezi ně v květnu přijel Dmitrij Medveděv, stěžovali si. „Peníze prostě došly, vydržte,“řekl jim tehdy ledově premiér. Od té doby se videozáznam incidentu stal na ruském internetu hitem a dal vzniknout mnoha vtipům. K nejlepším patří naskenované daňové přiznání s jedinou větou: „Peníze prostě došly, vydržte.“

450

tisíc eur dostal Jérome Kerviel v podstatě za to, že způsobil bance Société Générale neoprávněnými spekulacemi rekordní ztrátu 4,9 miliardy eur. Za to ho chamtiví bankéři vyhodili a nyní francouzská justice seznala, že neoprávněně. Podle soudce totiž banka o Kervielových machinacích věděla. SG označila verdikt za skandální. Kervielovi právníci jsou fakt pašáci. Jenom škoda, že je za sebe nenechal hrát na trzích.

Nechci rozvoz zadarmo

Význam slova zadarmo si v posledních dnech musel ujasnit řetězec rychlého občerstvení KFC. S velkou pompou v Česku zavedl bezplatný rozvoz jídla - ovšem zákazníci za jídlo platili výrazně víc než přímo v restauraci. Po vlně stížností si firma v praxi vyzkoušela krizovou komunikaci. Šla jí asi jako ten rozvoz. A nakonec prostě KFC přiznalo, že se jeho bezplatný rozvoz normálně platí. Holt měli smůlu, jaro končí a blbost zákazníků přestává kvést.

Bilderberg se hrozí prekariátu

Obchodníci se zřídka sejdou na jednom místě, ale když už, vyústí to v nějaké spiknutí, napsal Adam Smith. Na 64. schůzce klubu Bilderberg se diskutovalo o světovém „prekariátu“ - tj. o lidech v prekérní ekonomické situaci. Prekariát volí Trumpa. Prekariát chce zrušit EU. Prekariát je nevypočitatelný. Kdo to monstrum vlastně stvořil? Na schůzce v Drážďanech chyběl kdokoli, kdo by hostům připomněl, že to byl Bilderberg.

Na velikosti záleží,

zejména pokud jste ve Švédsku a jde o velikost písmen. Tamní soud zakázal firmě Mars prodávat čokoládové bonbony m&m, protože řečenou obchodní značku má již ve Švédsku registrovanou konkurent, Kraft Foods. Mars tedy přišel s prodejem týchž cukrátek pod názvem M&M - a ten je podle švédské justice v pořádku. Svět umí být docela jednoduchý, když víte, jak na to.

Babišův Saigon

Ministerstvo financí spustilo kampaň za popularizaci elektronické evidence tržeb. Šikanu pro drobné podnikatele hodlá ospravedlňovat na vietnamské tržnici Sapa. Ukázat vietnamské obchodníky jako ty, kdo se nebojí platit daně, je bez debaty správné. Při pohledu na náklady a porodní bolesti téhle novinky by ještě lepší bylo celou EET Vietnamcům svěřit. Určitě by to zvládli rychleji a levněji.

Záhada koňského běhu

Je tomu 200 let, co Mary Shelleyová napsala strašidelnou povídku. A zrodil se Frankenstein. Horor zažil i první opičák ve vesmíru Albert II., kterému ve výšce 134 kilometrů selhal padák (1949). Aspoň, že se činili géniové. Diviš vynalezl bleskosvod (1754) a Kašpar sestrojil letadlo (1910). Největší záhadu ale rozlouskl fotograf Muybridge, který dokázal (1878), že se kůň při běhu v jedné chvíli nedotýká kopyty země.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít