ozvěny

29. března 2016, 00:00 -
29. března 2016, 00:00

Složili jsme maminku Myslivci se v Mníšku pod Brdy pustili do přemnožených divokých prasat. Stalo se tak na tříhektarové louce Pivovárka přímo uprostřed města, kde se společně s prasaty rekreují hlavně pejskaři a maminky s kočárky. Zadařilo se hned v pondělí. —Pan myslivec po 20.00 zasedl na místo, odkud stoílel, témio na minutu poesni ve 21.00 zaznil výstoel a máme první prase," pochlubil se mluvčí města Miloš Navrátil. Slušný výkon, a co to teprve bude za slávu, až budeme mít první maminku.

23 miliard korun

odvedl na daních v letech 2006 až 2015 Agrofert, současně, tedy pokud můžeme věřit vyjádření samotné společnosti, získal z českého rozpočtu „jen“ 2,28 miliardy korun. Ve stejném období odvedla těžební firma OKD do eráru pětačtyřicet miliard korun, na dotacích ze státního nedostala ani korunu. Koho má mít daňový poplatník raději, Babiše, nebo Bakalu? Nezbývá než připomenout Babišovo oblíbené: Všeci kradnú. A dodat: Možná, pane ministře, ale ne všichni platí stejné daně.

Jack Ma namále

V půli března vyšel na jednom ze serverů čínského elektronického obchodníka Alibaba Group (AG) článek kritický vůči prezidentovi Si Ťin-pchingovi.

Pár dnů poté se do AG opřela státní televize CCTV, že prodává padělané výrobky. Zároveň se hned dva vládní úřady pustily z různých důvodů do firmy na rozvoz jídla jménem Ele.me (AG je majoritním vlastníkem). Šéf AG Jack Ma by si měl dát pozor – dnes jsi čínským Bezosem, zítra se můžeš stát čínským Chodorkovským.

Nejpitomější obchod v dějinách

Je tomu právě 301 let, co Juráš zabil Ondráše.

V tomto týdnu se naopak narodil zakladatel rolnických úvěrových družstev Friedrich Wilhelm Raiff eisen (1818) a propagátor kondomu Giacomo Casanova (1725). V Londýně poprvé vraždil Jack Rozparovač (1888) a Rusko se dopustilo největší pitomosti v dějinách, když za 7,2 milionu dolarů (dnes 122 milionů) prodalo Aljašku. Takovou chybu (co by se jen ušetřilo na mezikontinentálních střelách?) jako car Alexandr II. by Vladimir Vladimirovič jistě neudělal.

Kovaný elektroposlanec

Elektrárenská společnost ČEZ si v Bruselu vyhlédla nečekaného spojence. Na koncepci české a evropské energetiky totiž začal – za přispění ČEZ – usilovně pracovat sociálnědemokratický europoslanec Pavel Poc. Ten dosud proslul hlavně jako expert na bezpečnost potravin a likvidátor bolševníku. Energetická koncepce z jeho pera bude asi maso. Biomaso. A třeba se najde i využití pro bolševník.

My jsme O. K.

Neštěstí jako poslední bruselské teroristické útoky vždy bývají festivalem politické perverze.

Politici se při nich předhánějí v soucitu s oběťmi jen proto, aby situaci zneužili k sebeprezentaci. Po Bruselu všechny zase jednou trumfl i komunisti, jako obvykle. —Naii poslanci v Bruselu jsou v pooádku,“ ubezpečila v televizi národ místopředsedkyně KSČM Miloslava Vostrá. Ještě že tak, všichni jsme fakt trnuli!

—Je to nijakých uimudlaných padesát milionu korun, které mohly mít svuj poíbih,“

vyhodnotil podnikatel Radim Jančura problém Čapího hnízda.

Příznivcům hnutí ANO je holt sociální cítění vlastní.

Můžeme až po desáté

Sledování sportovních pořadů na České televizi bude opět o něco chudší. Tentokrát za to nemůže sama televize ani proradná konkurence, která by jí „ukradla“ největší sportovní události, ale poslanci. Zákonem omezili ČT reklamu na přípravky podporující erekci. Už žádné —mužem hned“, ani —dneska si nesednu“ před desátou večer. Vlastně je to docela úleva. Často to totiž vypadá, že redakce sportu má většinu svých diváků za impotenty. Takže se pohodlně usaďte, Gabriela se blíží na první stojku.

Chcete vidět mrtvolu?

Pražská zoo láká návštěvníky, aby se přišli podívat na „naše celebrity“ – ibisy, kteří nedávno na pár dní ulétli z voliéry. Nic proti, sluší se ale dodat, že jeden ze vzácných ptáků pošel, protože na svobodě sezobl pár skleněných střepů, druhého zachránila jenom operace. Chápeme, že marketingovému potenciálu party ptačích rebelů nedokázal ředitel Bobek odolat. Jenže myšlenkově je to celé tak na úrovni pozvání —pojite se podívat na naii mrtvou babieku“.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít