ozvěny

24. května 2016, 00:00 -
24. května 2016, 00:00

ZNIČENÍ SOUDCE W4C LUSTREM PANA MINISTRA Nejdřív někdejší zlopověstný šéf slovenského Nejvyššího soudu Štefan Harabin o své nástupkyni prohlásil, že je „svojím spôsobom chuděra" a může se stát, že „skončí na psychiatrii". Poté před kárným senátem křičel, dupal, prskal, a když na jeho židli během přestávky spadl skleněný lustr, napsal generálnímu prokurátorovi, že se ho pokusili zavraždit a jedním z podezřelých je ministr vnitra. Houby vražda. Věřící by řekl, že šlo o boží trest, a rozumář, že Harabin neměl tolik dupat. Lék je na to každopádně jen jeden - svěrací kazajka a vypolštářovaná cela.

BASEBALL JE SPORT

Tento týden se mimořádně dařilo letcům a horolezcům. Na Rudém náměstí přistál německý teenager Mathias Rust (1987) a pod okny Pražského hradu Slavata a Martinic (1618). V Louisianě odstřelili Bonnie a Clyda (1934) a v Anglii za necudné styky s muži zavřeli Oscara Wilda. Mount Everest zlezli nejen vůbec první lidé (1953), ale i první jednonohý (1998), šestnáctiletý a slepý (oba 2001). Poprvé se objevila píseň Mary had a little lamb (1830) a Nejvyšší soud USA rozhodl (1922), že baseball je sport, a nikoli byznys. Kdo by to byl dnes řekl.

PRÁVO PRVNÍ NOCI

Během konference pořádané zdravotním výborem ruské dumy padl podnětný návrh - zavést Certifikát novomanžela a začít prověřovat reprodukční schopnost osob vstupujících do manželství. Účastníci konference se zaobírali především vlivem samohonky na mužskou populaci a s tím související dramatický pokles počtu obyvatel Ruska. Zatím o nic nejde, ale víme, jak to v Rusku chodí. Pár měsíců bude klid a pak parlament s velkou pompou udělí pověstně abstinentnímu alfa samci - prezidentu Putinovi - právo první noci.

TO BUDE ALE ŠICHTA.

„To u mě vyvolává pocit, že něco není v pořádku. Skoro se mi tomu nechce věřit“

Když se ztratí dokumenty o majitelích Čapího hnízda, začne z toho i otrlá eurokomisařka Věra být poněkud Jourodivá.

OKRESNÍ SOUDY NA DNĚ MOŘSKÉM

Ministr vnitra Robert Pelikán uvažuje, že by zrušil okresní soudy. Proti nejsou ani předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa a šéf Nejvyššího soudu Pavel Šámal. Vlastně to není úplně špatný nápad, pikantní každopádně je, že se před několika lety zrodil - jako vtip a provokace - v hlavě předsedy pražského městského soudu Libora Vávry. Ten už by radši žádné vtipy vyprávět neměl, mohlo by to špatně dopadnout. Leda by ho napadlo vykládat ten nejklasičtější: „Jak se říká sto právníkům na dně mořském?“

17

Jsou lidé, kteří mají co říct. A pak je tu pan prezident. Na setrvalý proud vulgarit, infantilních vtípků, polopravd a zjevných stupidit už jsme si za léta soužití s ním víceméně zvykli, občas však překoná i sám sebe. Jako když na spanilých jízdách po republice stařecky blábolí o mládí a babičkám vykládá, že měl první sex v sedmnácti, když se léčil v lázních se srdeční vadou. „Tuto vadu jsem léčil sexuálním stykem,“ pochlubil se mocnář s vilným úsměvem. Některé další si jím patrně pořídil.

ZABIJAČKU NA NĚ

Dát lidem k dispozici živé vysílání, to přináší nástrahy. Naposledy se o tom přesvědčil Face-book, který službu nedávno spustil. Trojice amerických teenagerů nástroj využila k tomu, aby se světem sdílela svoje erotické hrátky. Nastávající otec z Kalifornie se zase chtěl s příbuznými podělit o zázrak zrození. Aniž by to tušil, „intimní chvíli“ sledovalo 120 tisíc lidí. Tohle se bude trumfovat jen těžko. Ale i my máme po ruce trumfy. Co takhle vegetariánům naservírovat zabijačku?

ŘÍDIT STÁT JAKO CHLÍV

Zápisy z valných hromad, plné moci a další důležité dokumenty, které měly dokazovat vlastnictví Farmy Čapí hnízdo, se v Babišově firmě Imoba jaksi nepodařilo dohledat. Zdá se, že Andrej má v papírech trochu chlívek. Což by nám mohlo být celkem jedno, kdybychom od něj tak často neslyšeli, že svůj úřad řídí jako firmu. Jestli ho řídí jako Imobu a je tam také takový chlív v dokumentech, tak pozdrav pánbůh. To by pro daňové poplatníky smrdělo víc než v chlívku.

Další dálniční sousto

Ministerstvo dopravy přišlo s revoluční novinkou, zavede elektronické dálniční známky. Kamery budou snímat značky aut a přes počítačový systém se bude kontrolovat, jestli má dané auto zaplacený poplatek. Je důležité říci, že s něčím podobným přišel už v roce 2006 tehdejší ministr dopravy Aleš Řebíček. Byla to tenkrát tak okatá a drahá nahrávka do kapsy společnosti Kapsch, že to ani on nedokázal v Topolánkově kabinetu prosadit. Schválně, přijde to někomu divné i teď?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 tipů, proč se vyplatí operativní leasing
Prodám auto. Zn.: rychle a výhodně
Může vás šéf nutit, abyste zůstali v práci přesčas?
Kde o Vánocích čekají na váš dobrý skutek?
Pozor na změnu záloh na zdravotním a sociálním u OSVČ v roce 2018
Auta
Retro: Ostré hatchbacky jsou s námi skoro 50 let. VW Golf…
BMW postaví u Sokolova nový polygon. Testovat na něm bude hlavně autonomní vozy
Škoda láká anglické záchranné složky na upravený Kodiaq a policii na rychlý Superb
Kvíz: Poznáte model auta jen podle fotky výfuku?
Značka Alpine je definitivně zpět. Renault v Dieppe odstartoval výrobu A110
Technologie
Epson Moverio BT-300: vyzkoušeli jsme létání s dronem v brýlích pro rozšířenou realitu
Američané natočí remake seriálu IT Crowd. Zkusí to už potřetí
Češi milují Škodovky víc než kdy dřív. Letos jich objednali už přes 100 000
IBM vydalo servery s prvními procesory Power9. Mají 16, 20 a 22 jader a takty do 3 GHz
AMD má možná „superAPU“ s HBM2 a 1792 shadery. Kolem je ale hodně otazníků
Hry pro příležitostné hráče