ozvěny

15. února 2016, 00:00 -
15. února 2016, 00:00

Americká raketa Mezi televizními spoty letošního Super Bowlu nejvíce upoutala reklama na bezmyšlenkovitou hypotéku Rocket Mortgage. Příslušná mobilní aplikace firmy Quicken Loans vše zařídí po jediném stisknutí tlačítka. V zemi s krutou zkušeností s nemovitostním kolapsem je to fajn nápad. Podobně by si Francouzi mohli vytvořit třeba aplikaci Capitulation chronique, Rusové Bum-Rubl-Bum, zatímco Češi by nejspíš ocenili Praskatch 2.0.

Haškova kolébka

Jihomoravský hejtman Michal Hašek, svými brněnskými příznivci zvaný hateman, přišel na Facebooku se zásadním historickým zjištěním. Morava je podle něj —kolébkou evropské koesšanské civilizace“. Komentoval tím zprávu o příjezdu 30 iráckých křesťanů na jižní Moravu, tam, kde byl podle Haška pokřtěn první Evropan. Zcela novátorský pohled na dějiny, který narození Cyrila a Metoděje datuje o několik staletí dříve, se zřejmě vyučuje na právnické fakultě ve slovenské šestitisícové obci Sládkovičovo, kde známý pravdomluvec Hašek získal svůj právnický titul.

Rudý doktor splnil úkol

Prezident Miloš Zeman se dočkal při své návštěvě „pevné hráze republiky“, Plzeňského kraje, téměř vojenského přivítání. Plzeňský hejtman Václav Šlajs nejprve předal Zemanovi chodskou uniformu včetně místní zbraně čakanu a poté jako správný voják zahlásil splnění úkolu: —Prezident vznesl požadavek na vybudování hospicu a hospic byl vybudován.“ Šlo mu to pěkně a není se co divit. Před rokem 1989 byl Šlajs politickým náčelníkem v Československé lidové armádě a honosil se také rudým titulem RSDr.

První vraždící meteorit

Máte mrtvolu, kráter a objekt neznámého původu. Stalo se to v Indii, takže si řeknete: být vraždícím meteoritem, lepší místo nenajdete. A místní mají také jasno – zabíjel meteorit, což by bylo první doložené zabití člověka mimozemským objektem. Jenže vědci jsou proti. Nedá se totiž s jistotou určit, odkud na Vellore (indický stát Tamilnádu) objekt padal. Tak zbývají jenom alternativy: mohl vraždit kosmický odpad nebo kus letadla. Nebo to bylo UFO?

Bakalova přívětivější tvář

Miliardář Zdeněk Bakala navrhl svému obchodnímu partnerovi Peteru Kadasovi (společně ovládají největší balík akcií NWR), aby založili sociální fond, do kterého vloží několik miliard korun.

Z těchto prostředků by platili sociální programy pro propuštěné horníky z OKD. Kadas odmítl, s OKD prý už nechce mít nic společného, navíc začal šetřit. Bakalu jeho rozhodnutí zklamalo, ale jen trochu. Údajně má i jiné dobročinné projekty, třeba provoz vydavatelství Economia.

Matěj to zařídil

Záměr Amazonu postavit v Horních Počernicích reklamační středisko dostal ránu. Magistrát rozhodl, že bude muset projít podrobnějším zkoumáním vlivu na životní prostředí. A to znamená tak velké zdržení, že se na stavbu Amazon dost možná vykašle. —Chceme v Eesku tvureí práci se zamistnaneckými výhodami, ne tupou otroeinu za bakiii místo mzdy,“ radoval se na Facebooku bojovník proti Amazonu Matěj Stropnický. Možná by ho mohl Amazon načas zaměstnat, aby konečně zjistil, o čem to vlastně mluví.

Fico a masér

Straně Smer slovenského premiéra Roberta Fica těsně před volbami klesají preference. I kvůli skandálu s masérem Kostkou, který díky svým vazbám na vládní partaj zázračně zbohatl. Klinika Kostka je dnes nejziskovějším zdravotnickým zařízením na Slovensku. Na tom, že zbohatne člověk, který má rozpohybovat znuděnou paničku, není nic tak divného, to se tu a tam stane i opravářům televizí či zahradníkům. Naopak je to inspirativní. Při sestavování příštího žebříčku miliardářů budeme proto zjišťovat, kdo u Ficů seká trávu.

Zelený čtyřlístek

V metropoli už dekódovali, co znamená čtyřlístek v logu Strany zelených. Jejich čerstvý předseda Matěj Stropnický patrně moc neví, komu chce přebírat voliče, a tak říká, že všem. Na pražské radnici ovšem v poslední době zesílilo podezření, že je to jinak. Zelení cílí na děti. Ty by snad čtyřlístku Myšpulín (Petr Štěpánek), Pinďa (Ondřej Mirovský ), Bobík (Petra Kolínská) a Fifi nka (Matěj Stropnický) mohly rozumět.

3949 bytů povolily celkem loni pražské stavební úřady. Za stejnou dobu ovšem developeři prodali skoro sedm tisíc bytů v novostavbách. Co to znamená? Že bleskově mizejí všechny ležáky z krizových let, skoro nic nového se nestaví a brzo nebude v hlavním městě co prodávat. —Pozdravujte úoedníky, že vám zdražují byty a bojí se cokoli povolit,“ prohlásil šéf Trigemy Marcel Soural. A ač je to developer, má tentokrát pravdu. Takže všichni: Hoši, děkujem!

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Jdete zítra volit? Liftago, SmileCar a Rekola vás k urně svezou zadarmo
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít