ozvěny

25. dubna 2016, 00:00 -
25. dubna 2016, 00:00

Nestrkejte mi ty supy do hlavy Norský masový vrah Anders Breivik si soudně vymohl, že bude mít v cele nejen playstation, ale i klid - dozorci ho už nesmějí budit a šacovat. Důstojně ale chtějí žít také čeští vrazi. Albert Žirovnický vysoudil 200 tisíc - vadil mu cigaretový dým spoluvězňů. Stěžoval si i na studenou vodu nebo „muklobus“ bez bezpečnostních pásů. Ivan Roubal zase požadoval kompresní punčochy na křečové žíly. To vše se dá nějak řešit, ale jak naložit s problémem jistého vězně z Rýnovic, který si stěžoval, že nad věznicí „krouží supi“?

10

milionů eur

namísto dosavadních sedmi bude ročně stát přeprava europoslanců mezi Bruselem a Štrasburkem.

Na absurdním pendlování poslaneckých zadnic mezi oběma parlamentními sídly se vůbec nic nezmění, jenom budou ty zadnicokilometry o polovinu dražší. Dopravou již nebudou pověřeny najaté firmy, nýbrž nový parlamentní eurolimuzínový servis (řidičská uniforma vyjde na tisíc eur). Když zkrátka nejsou prachy, musí se šetřit, co naděláte.

Velký bankovní vychovatel

České spořitelně na klientech skutečně záleží.

Nechce, aby propadli odpudivým zlozvykům, sázeli, ba dokonce navštěvovali pornografické stránky. Proto je pokaždé, když se na takových webech pokusí něco zaplatit kartou, klepne přes prsty. Je to vynikající nápad a puritánské tažení by se nemělo zastavit jen u porna a hazardu. Proč nepostihovat i nákupy alkoholu a cigaret? Tohle se musí líbit. Zákazníci jistě velkého bankovního vychovatele náležitě ocení.

Bacha na západní krasavce

Čína varuje státní úřednice před vážným nebezpečím v podobě pohledných cizinců. Naivní Číňanky, které by mohly vyzradit státní tajemství, děsí komiksem Nebezpečná láska. Zápletka je prostá: atraktivní, ale ne příliš bystrá Siao Li se nechá pobláznit prolhaným Davidem. Za pomoci pugétů růží a romantických procházek z ní špion vymámí tajné dokumenty. A oba skončí v poutech. Dojemné, poučné. Inspiraci tvůrci patrně čerpali z hlášení vlastenců operujících za nepřátelskými liniemi.

Krmení pro mašíbl

Před 95 lety zemřel Jakub Hron Metánovský.

Středoškolský profesor a „libomudrun“, který empiricky stanovil průměrnou výšku bahna u nás a právě tak vysokými podešvemi si podrazil boty. Vynalezl rovněž kalamář s názvem „buňát nekotitelný“, řadu nových slov (čujba Z estetika, školpozorovák Z školní inspektor) či špičatý, ventilem opatřený klobouk chránící mozek před atmosférickým tlakem. Jeho dílo by na patentovém úřadě kompletně skončilo v pověstné krabici mašíbl (magoři, šílenci, blbi), přesto se vyznačuje jistým neotřelým půvabem.

Ministerstvo financí a propagandy

Nestává se, že by státní úřad kritizoval veřejnoprávní televizi. Ale ten, který funguje jako firma (zčásti mediální), v tom problém nevidí. Babišovo ministerstvo financí sepsalo obsáhlou kritiku Otázek Václava Moravce s tématem hazardu a daňových rájů. ČT prý spoléhá na nepodložená data a „nedokáže zprostředkovat kvalitní a vyváženou odbornou debatu“. Připravovaná televize AB to všem nepochybně vyváží i s úroky.

Zemanovi „bývalí lidé“

Miloš Zeman se nadechl k dalšímu skvělému výkonu. Novinářům hrozil rovnou zastřelením, Kalouskovi a Schwarzenbergovi aspoň vynadal do „bývalých lidí“. To je moc milý termín. StB ho převzala z ruštiny a v 50. letech jím označovala všechnu tu hnusnou „svoloč“ - buržousty, kulaky, pásky, západní letce, sokoly, skauty… Prezident nám možná něco naznačuje. Vždyť je to teprve 57 let, co Zemanův ideový souputník Rudolf Barák vydal tajný rozkaz o „rozpracování, pozorování a evidování bývalých lidí“.

Spam to nezachrání

Kuriózní případ řešil Nejvyšší správní soud. Obrátil se na něj ústecký pirát Lukáš Blažej, který od ministerstva školství obdržel místo informace o rozpočtu projektu České rady dětí a mládeže několikastránkový elaborát zdůvodňující, proč data nedostane. Úřad argumentoval tím, že mail s žádostí přišel jako spam. Soud označil výmluvu na počítačový filtr za bizarní. Takže znovu a tentokrát i pro resort paní Valachové: když máme právo platit daně, máme právo se i ptát.

Poslové světla

Čínská ambasáda v Praze už má plné zuby českých přívrženců dalajlamy a spustila vlastní „informační“ kampaň. V té Čechům vysvětluje, že Tibet byl do obsazení Čínou zaostalou, negramotnou a otrokářskou zemí. Legrace je, že čínští soudruzi vesele vykrádají texty z Haló novin českých soudruhů. Shodou okolností úplně stejně zní i to, co padá z prezidenta Miloše Zemana. A tomu možná správné historické anály nosí Jiří Ovčáček, bývalé eso Haló novin.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít