ozvěny

23. listopadu 2015, 00:00 -
23. listopadu 2015, 00:00

Kleslová u nás nepracuje, jen pro nás dělá Šalamounskou odpověď vymyslela státem vlastněná společnost Explosia na dotaz pražského zastupitele za Piráty Adama Zábranského. Politik se na základě informačního zákona zeptal firmy, jestli zaměstnává známou trafikantku hnutí ANO Radmilu Kleslovou. Explosia odvětila, že s Kleslovou žádnou smlouvu nemá, ale i kdyby měla, neřekne to. Aha, takže my na základě této logiky můžeme beztrestně říct, že Kleslová je a není korupčnice.

200 milion korun

Uprchlíci, jsme na vás připraveni, naše vláda už vám vymyslela program ozdravného pobytu. Za 200 milionů, převážně od EU, vás budeme učit česky, co je to demokracie (tedy jak se dělá po česku), a seznámíme vás i s naší kulturou. A na závěr dostanete test: kdo zbaští dospělou porci bůčku a zalije to jedním dvěma pivy, je náš. Ale kdybyste to nevěděli, jsme vstřícnější než bratři Slováci, nebereme jenom křesťany. My vám dáme šanci pozřít, pardon prozřít.

Kardinál sloučil mši za prezidenta Zemana

Ne, radujete se předčasně. Dominik Duka v pátek večer v Lánech sloužil pouze mši za Zemanovo zdraví. Na Hradě byli všichni z toho „přátelského gesta“ tak nadšení, že patrně přehlédli poťouchlou doušku, kterou pražská expozitura Vatikánu propašovala do intence mše: „… aby s rozmyslem vedl tuto republiku.“ Vzhledem k tomu, co hradní pán poslední dobou předvádí, je přímluva z vyšších míst asi naší poslední záchranou.

Severní bratrstvo

Ústecký exhejtman Jiří Šulc stojí před soudem kvůli podezření, že šéfovi svého dotačního úřadu Petru Kušnierzovi (na snímku) nechal po jeho zatčení vystavit konkurenční doložku a dal mu osm měsíčních platů. Všichni si lámou hlavu, proč to dělal, a on přitom lidumil Šulc chtěl jistě jen zabránit šíření severočeského know­how v dojení evropských peněz do dalších krajů. Jen by to ještě chtělo zjistit, proč si někoho, kdo sedí ve vazbě, zavazovat konkurenční doložkou.

Marian Černozub

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU­ČSL) se rozhodl propagovat český med. Pod heslem Medová snídaně bude podporovat přísun tohoto produktu do mateřských školek. Cílem celé akce je prý propagace medu, včelařství a také zdravé výživy. Ty černé zoubky, které děti po neustálém cucání medu ukážou, budou jistě tou nejlepší reklamou. Možná by to stálo i za fotku.

Němečkova vize 2019

„Je to nejrozsáhlejší projekt českého zdravotnictví za posledních deset let,“ hlásal ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček o probíhající nápravě DRG systému, který podle podivuhodného klíče určuje, kolik která nemocnice dostává zaplaceno za péči. Ovšem jak konkrétně se pokřivený systém změní, ministr absolutně netuší. Proč by také měl, když se ta třeskutá změna odehraje až v roce 2019. A to už s tím vším jistě nebude mít nic společného.

Zlatá placka pro Prahu

Téhle události by si pravděpodobně nikdo nevšiml, tak je potřeba ji náležitě zviditelnit. Praha se stává hlavním městem sportu roku 2016. Zástupci magistrátu obdrželi v Evropském parlamentu v Bruselu plaketu a vlajku určenou pro držitele ocenění. Záhadou ovšem zůstává, proč zrovna padla volba na Prahu, když se tam žádná světová sportovní akce nekoná. Ledaže by magistrát v Bruselu zatloukl, že zrušil Bémovy plány na olympiádu 2016. Nebo tu olympiádu opravdu chystá?

Naši kofoloví vepři boubelatí

Kofola jde na burzu. Hlasitě a pod „vepřovou“ standartou ze své slavné reklamy. „Nabídneme akcie všem, kteří vydrželi. Můžeme slíbit, že vánoční zlaté prasátko uvidí každý,“ nechal se slyšet šéf Kofoly Jannis Samaras. Má to jen jednu drobnou chybu. Samaras zapomněl potenciálním akcionářům říci, že zlaté prasátko ve slovanské mytologii tradičně doprovázel svatý Šprech, který v případě pochybností provrtával nebožákům břicho, aby se přesvědčil, že se skutečně postili.

Sexy mozek se zlatou kartičkou

Bankéři si udělali průzkum, aby zjistili, proč jejich klienti tolik prahnou po zlatých platebních kartách.

Výsledek nepřekvapil. Sexy mozek je sice fajn, ale ještě lepší je, když mám v kapse „zlatíčko”, svěřili se bance muži. Každá druhá žena totiž přiznala, že když vidí majitele zlaté karty, hned ji zajímá, kolik peněz asi celkem má. A muži to dobře vědí. Vůbec se netají tím, že jim kartička „dodá na atraktivitě a život si prý více užijí”.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s…
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Technologie
Čína nemá ráda ani Skype. Ten tak zmizel z katalogů aplikací
Uber zlepšuje podmínky pro své řidiče a přidává živé sledování
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Koupě roku? Amazon dnes prodává Galaxy S8 jen za 13 200 Kč
Další devadesátková hra zdarma. Stáhněte si akci MDK
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít