OZVĚNY

02. listopadu 2015, 00:00 -
02. listopadu 2015, 00:00

Sednout Jardovi na let Čínský dopravce Hainan Airlines ruší kvůli malé vytíženosti jeden ze tří letů mezi Pekingem a Prahou. Konkrétně jde o rušení středečních letů s platností od 2. prosince. Propagátorem zahájení letů byl mimo jiné i Jaroslav Tvrdík. Číňané přišli necelý měsíc na to, co my v Česku víme už dlouho – Tvrdík není žádný odborník na letectví. Jen jsme místo jednoho letu málem zrušili celé ČSA.

Máš v hlavě brouky z májový louky

Uzeniny způsobují rakovinu, odhalila WHO a zařadila je na seznam nebezpečných látek vedle plutonia. V Kosteleckých uzeninách se tak nesmějí divit, až se u nich nejen na párek cestou z Dukovan staví šéfka jaderného dozoru Dana Drábová. Na kontrolu by asi měla vyrazit i do Valdštejnského paláce a poptat se na zdraví senátora Přemysla Sobotky. Předběžnou diagnózu za podivuhodné spojení zprávy WHO a muslimské imigrace zatím vyřkla jen skupina Mandrage, která zpívá: „Máš v hlavě brouky z májový louky.“

Syřané nechtějí, Brňákům se budou hodit

Evropská unie posílá první peníze na integraci uprchlíků v Česku. Příští rok to má být v rámci takzvaných integračních programů SIP 127 milionů korun, dalších 73 přidá ministerstvo vnitra.

Celkem tak půjde o 200 milionů pro přesídlené a relokované uprchlíky. Potíž je ovšem v tom, že do Česka nikdo nechce a unijní peníze se asi nepodaří vyčerpat. Jedno řešení by tu bylo, Praha je plná ekonomických migrantů z Brna a okolí a těm se hodí do začátku každá koruna.

S orgánem na Piráty

Státní zástupkyně Dagmar Máchová, která pohnala před soud v kauze Opencard úředníky a bývalé radní exprimátora Bohuslava Svobody, zareagovala na trestní oznámení pražských Pirátů. Ti kvalifikovaně zdůvodnili, co tak nějak tuší všichni soudní Pražané: že by na lavici obžalovaných měli usednout ti, kdo nejdražší offline tramvajenku na světě porodili – Pavel Bém a Petr Hulinský. „Některé vaše zjištěné skutečnosti bude nutné doložit a prověřit. Policejní orgán vás osobně vyslechne,“ slibuje Máchová. Snad orgán tentokrát použije ten správný orgán…

Výpomoc ze Slovenska

Český problém s nedostatkem zdravotních sester asi vyřeší slovenský ministr zdravotnictví Viliam Čislák. Ne že by se jeho kompetence rozšířily i do Čech. Připravil ale nový zákon, kvůli kterému zdravotní sestry na Slovensku chystají hromadné výpovědi. Mimo jiné se obávají snižování platů, stejně tak jim vadí, že se mateřská nebude započítávat do délky praxe. Výpovědi mohou začít padat na začátku listopadu a část nespokojených sester asi najde práci v českých špitálech. Kdo ví, jestli si pomůžou. I my totiž máme Čisláka, jen mu říkáme Němeček.

30 dolar

15 minut a auto plné koťat – tak vypadá nová služba kvazitaxikářské firmy Uber.

Tuhle netradiční radost si můžete objednat v 50 velkých městech Severní Ameriky: zavoláte, dorazí k vám vůz plný kočiček, pomazlíte se s nimi a jste o 700 korun lehčí. I milovníci koček však varují: nejpozději po druhé třetí jízdě připomíná zadní sedadlo takového taxíku vnitřek kočičí bedýnky.

A navíc vše může mít trvalé následky – přesun kočičího spolujezdce k vám domů.

50 milion

dolarů pokuty zaplatí banka Goldman Sachs za to, že přijala do svých služeb člověka prostě proto, že měl přístup k interním informacím svého bývalého zaměstnavatele – newyorského Fedu. Najímání nového zaměstnance mohlo probíhat následovně. Zaměstnanec: „Hele, podepsal jsem papíry, že nic z toho nesmím nikdy použít.“ Goldman Sachs: „Člověka jako vy přesně potřebujeme. Odneste ty důvěrné materiály rovnou klientovi.“ U Goldmanů si zaměstnance fakt špatně hlídají.

Školkové peklo za půl miliardy

Zkoušeli jste teď někdy dostat v Praze čtyřleté dítě do státní školky? Bývá to absurdní, potupné peklo. Na 25 míst se běžně hlásí víc než stovka dětí, takže často nezabere ani pláč a vydírání. A protože na nás vláda myslí, rozhodla se přitopit pod kotlem. Od pěti let budou mít všechny děti školku povinnou a zadarmo. Tahle legrace vyjde na půl miliardy korun a těch 1500 znevýhodněných dětí se za ně snad aspoň naučí používat příbor a ručník. My ostatní to zadarmo mít nebudeme, ale zato podpoříme soukromé podnikání.

A nohy se budou potit méně

Policisté začali testovat nové modely „akčnějších“ uniforem. Akčněji má působit především uniforma s polokošilí a zlaté hvězdičky pro vyšší důstojníky místo stříbrných. Zlato přece vzbudí větší respekt než stříbro, ne? Policistům ovšem chybějí některé zásadní detaily. Třeba nějaká ta kapsička, ve které se dají nosit tužky. Bundokošile zase prý moc nezahřeje. Nejdůležitější jsou ovšem ponožky, ty zabodovaly. V těch stávajících se nohy hodně potí, v nových méně. O propustnosti nových trenýrek, slipů či tang se už pokusní policisté nezmínili.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Je tu Mini-ITX deska pro Skylake-X. Díky slotům SO-DIMM má pořád čtyřkanálové paměti
Právě vyšlo Ubuntu 17.10. Populární linuxová distribuce má několik klíčových novinek
Fotografové zapláčou. Adobe ukončí Lightroom 6, budoucnost je v předplatném
Dva displeje spojené v jeden. ZTE Axon M je hodně opožděnou revolucí
Nokia 7 je tady. Sympatická střední třída má skleněná záda a punc od Zeisse
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít