ozvěny

07. září 2015, 00:00 -
07. září 2015, 00:00

Šárka je na suchu Manželka expremiéra Stanislava Grosse se nechala slyšet, že tučná konta rodiny jsou prázdná. O penězích a přístupu k účtům nemají prý žádné informace ani Grossovi rodiče. Údajně postrádá 70 milionů. Ale možná ještě více, jednou se v jedné kavárně svěřila kamarádce, že „Standa musí v politice ještě nějakou dobu vydržet, aby měli tu miliardu“. Delší čas se totiž objevují informace, že bájný strýček Vik, který měl Grossovi půjčit na barrandovský byt, dnes zastává nepřehlédnutelný post ve vládě.

Exekutor Vrána dokrákal Nekorunovaný král exekutorů, bývalý trestní soudce Tomáš Vrána, končí. Nebude to ale tak úplný konec. Pod hrozbou návrhu na odvolání od ministra spravedlnosti odejde až na jaře příštího roku. Do té doby chce dokončit své poslední velké obchody. Navíc jeho byznys bude dál běžet i bez něj. Vrána vybudoval v Přerově „fabriku“ s 200 zaměstnanci, která stíhá vyřídit 60 tisíc exekucí ročně. Na jeho místo bude vypsáno výběrové řízení. Změnou práce by si polepšil i ministr.

Viszlát Citi, szia Erste! Citigroup prodává své maďarské spotřebitelské bankovnictví, očekávaným kupcem je rakouská Erste Bank, vlastník České spořitelny. Třetí největší americká banka minulou středu oznámila, že se zbavuje tamního retailu, spotřebitelských úvěrů a platebních karet i se zaměstnanci. Je to součástí strategie utlumení zahraničního byznysu, podle níž Citi již letos udělala totéž například v Japonsku. Cenu transakce obě strany tajily.

35 tis. USD za 300 kilometr bez nabíjení Šéf automobilky Tesla Elon Musk minulé úterý na závěr valné hromady akcionářů v kalifornském Mountain Dew odhalil své plány na výrobu lidového vozu, který na jedno nabití ujede přes 300 kilometrů. Nový vůz bude bez výjimky obsahovat hardware k rychlému „supernabíjení“ bude k mání za částku jen málo přesahující polovinu ceny současného firemního hitu, Modelu S (69 000 USD). Tesla ukončila letošní druhé čtvrtletí v černých číslech.

Korzáři řádili na vnitru Může být státní instituce pirátem? To je otázka, kterou aktuálně řeší Městský soud v Praze. Společnost European Business Enterprise tvrdí, že ministerstvo vnitra používalo při provozování Portálu veřejné správy bez dovolení její software, a chce proto po státu tři miliony korun. Ministerstvo veškerá obvinění z piraterie (přesnější by bylo napsat z korzárství, protože to bylo provozováno se státní licencí) odmítá. Verdikt padne nejdříve v polovině září.

Kabelem tunel neprorazí V ČKD Praha DIZ skončil generální ředitel Robert Wolf. Bývalý právník Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obviněný v kauze podivných pronájmů odpočívek na sebe strhl mediální pozornost, když firma dodávající technologie do tunelu Blanka odmítla dílo předat kvůli vlhkým kabelům a komplex zůstal v dubnu zavřený. Umožnil to dodatek ke smlouvě, kde kdosi opomněl zanést termín dokončení díla. V té době Blance vládl radní Jiří Nouza, Wolfův známý z ŘSD. Nevděk světem vládne.

Wagenknecht letěl kvůli kritice Kleslové Bývalý náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht byl na konci června odejit poté, co si šéfovi postěžoval na chování šéfy pražského ANO Radmily Kleslové. Ta Wagenknechtovi vyčítala únik informací o její podivné smlouvě s polostátní společností ČEZ, díky níž si vydělá 100 tisíc měsíčně. Události, které předcházely jeho odvolání, Wagenknecht sepsal v e­mailu svým kolegům z dozorčí rady ČEZ. Babiš odvolání svého náměstka dodnes veřejně nevysvětlil.

Balkán na Pankráci Česko bude věznit válečné zločince odsouzené tribunálem v Haagu. Informaci o připravované dohodě přinesl před pár dny server Česká justice. Několik jednotlivců z těch 30 čekajících na výkon trestu se do českých kriminálů asi ještě v pohodě vejde. Nicméně důvodová zpráva pro vládu podepsaná ministrem spravedlnosti Pelikánem odhaluje to, čeho jsme se všichni báli. Konstatuje se v ní, že je Česko geograficky, národnostně i kulturně blízké Balkánu.

Hlaste se! Soutěž o nejlepšího podnikatele roku, jejímž dlouholetým partnerem je týdeník Euro, začala. Vítězem soutěže EY Podnikatel roku, v níž se hodnotí nejen hospodářské výsledky firmy, ale i společenská zodpovědnost, se loni stal majitel společnosti Koh­i­noor Vlastislav Bříza. Pokud jej budete chtít napodobit, můžete přihlásit sami sebe nebo někoho ze svého okolí na stránkách www.podnikatelroku.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Vypnete lokalizační služby a vyjmete SIM. Android vás může sledovat i tak
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít