ozvěny

31. srpna 2015, 00:00 -
31. srpna 2015, 00:00

Vláda má nového prošetřovatele Sobotkův kabinet si zvolil historicky prvního prošetřovatele, který bude prověřovat podezření ze spáchání protiprávního jednání týkající se členů vlády a dalších vysoce postavených činitelů. Stal se jím dosavadní náměstek pro řízení sekce Legislativní rady vlády Jan Kněžínek. Prošetřovatele by měl podle zákona mít každý úřad. Tento mocný úředník bude například anonymně přijímat udání korupce od svých kolegů a předávat podněty policii.

A zase ta Barbora

Andrej Babiš (ANO) začal spílat Bohuslavu Sobotkovi a Janu Mládkovi, když mu zatajili, že 200 milionů poputuje k padouchu Bakalovi. Ministr fi­ nancí toho má evidentně moc. Před cestou do Ostravy na svém blogu vysvětloval, že jede dřív než vláda, protože se setká s významnými majiteli ostravských brownfieldů, mimo jiné s panem Cainem. Jen si jaksi nezjistil, že právě Anthony Caine je Bakalův muž a nijak se tím netají.

Primátoři míří k soudu

Soud začne projednávat kauzu bývalých pražských radních obžalovaných za slavnou Opencartu. Exprimátorovi Tomáši Hudečkovi (TOP 09), Bohuslavu Svobodovi (ODS) a dalším začne maraton, který skončí až někdy před Vánoci. Soudit je bude stejný soudce, který uznal vinnými úředníky magistrátu v jiné větvi příběhu proklaté kartičky. Ten dostal jejich případ na stůl poté, co si státní zástupkyně Máchová stěžovala na původně přiděleného soudce. Ať žijí náhody! l

Investice do ministerského křesla

Po polovičatém úspěchu s platy v nemocnicích, kdy místo požadovaných 4,3 miliardy korun přislíbil Andrej Babiš přidat příští rok jen 1,8 miliardy, dosáhl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček u kolegy totálního neúspěchu. Místo požadovaných tří miliard na investice do budov fakultních nemocnic získal příslib jen na 600 milionů. Němeček musí doufat, že bude mít víc štěstí na vládě. Ne že by jinak nemocnice spadly. Nespokojení lékaři a ředitelé nemocnic ale mohou rozhoupat ministerské křeslo.

Babiš si hýčká Kalouskova muže

Jakub Haas, někdejší dlouholetý zástupce tiskového mluvčího na ministerstvu financí, věrný člen TOP 09 a také stoupenec Miroslava Kalouska, se stává oddaným podřízeným Andreje Babiše. Vedle tajemníka Adama Vojtěcha je druhým Babišovým specialistou na zdravotnictví. Na ministerstvu vede oddělení zdravotnictví a veřejného zdravotního pojištění. Babiš Haase jmenoval také do dozorčí rady Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra.

Pes M. se v obci B. zakousl do D. P.

Pes B. je mezi právníky pojem. Před devíti lety ho stvořil Nejvyšší soud a nebohé zvíře se postupně stalo vysmívaným symbolem anonymizační mánie českých soudů, které před veřejností chrání nejen jména živých lidí, ale i historických osobností, a dokonce i zvířat. Nedávno Nejvyšší soud pořídil psovi B. kamaráda. Věc je o to horší, že zatímco z mytického psa B. se vyklubal vlčák Brutus, totožnost psa M., který se v obci B. zakousl do D. P., zůstává záhadou.

Seriál pobouřil Rusy. Zachycuje okupaci Norska.

Sice fiktivní, ale člověk nikdy neví…

V Norsku se k moci dostanou radikální ekologové, kteří přeruší těžbu ropy a plynu. Evropská unie, v očích scenáristů evidentně neschopné a bizarní uskupení, požádá Rusko o zásah, přičemž tamní vládce se nenechá dlouho přemlouvat. Ruské jednotky se tak zanedlouho producírují v Oslu a zbytek už v Česku tak nějak známe. Každopádně jsme zvědaví, která česká televize tohle norské dílko koupí. l

Jako malí kluci

Bývalý řecký ministr financí Janis Varufakis už je nějaký ten týden z řecké vlády pryč, ale v kuloárech se stále probírá jeho nepříliš vybrané chování. Naposledy se eurokomisař Pierre Moscovici ve francouzském tisku pochlubil, že Varufakise musel odtrhnout od šéfa euroskupiny Jeorena Dijsselbloema. Oba muži do sebe strkali a Moscovici nijak nepochybuje, že by konfiikt skončil rvačkou. Bez Varufakise je zábava v EU o poznání menší. l

Železné pivo aus Pilsen

Známý milovník vína Vladimír Železný se nechal zlákat „temnou stranou“ a jen díky zásahu vyšší prozřetelnosti nezběhl k pivu. Zabránil mu v tom Nejvyšší správní soud, který rozhodl, že si Železného firma Astrapia nesmí zaregistrovat starou ochrannou známku Pilsener Adler Quell plzeňského pivovaru Prior zkrachovalého v roce 1925. Soud vyhověl Plzeňskému Prazdroji, který namítal, že staronové pivo by parazitovalo na slávě jeho značky Pilsner Urquell.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Auta
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně…
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Technologie
ASLR je vinou chyby ve Windows 8/10 méně funkční než ve starším Windows 7
Intel chce z počítačů odstranit podporu legacy BIOSu, znefunkční to staré OS a hardware
Je plnohodnotný Skype příliš pomalý a přebujelý? Zkuste Skype Lite pro Android
Nejnovější produkt Elona Muska je… powerbanka Tesla
Microsoft experimentuje s vyhledáváním ve Windows. Co možná nabídne Redstone 4?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít