ozv ny

22. června 2015, 00:00 -
22. června 2015, 00:00

RSJ spravuje 6 miliard Investiční skupina RSJ se začíná posouvat od obchodů s cennými papíry k dalším typům investic, jako jsou reality, biotechnologie či zemědělská půda. Skupina spravuje investice přes deset podfondů. „Dnes se pohybujeme okolo šesti miliard kapitálu, který investujeme,“ uvedl šéf skupiny RSJ Libor Winkler. Z toho čtyři miliardy je vlastní kapitál a zbytek jsou úvěry. V mauricijských fondech, které představují hlavní byznys, spravuje RSJ 1,5 miliardy korun. l

F..k Apple

Americký Apple představil „streamovací“ službu Apple Music, která má konkurovat největší podobné službě světa Spotify. Technologický gigant ale evidentně nepočítal s tím, že se proti němu postaví umělci v čele s hvězdou Taylor Swiftovou. Nelíbí se jim, že první tři měsíce, kdy služba poběží zdarma, za přehrání svých písniček neuvidí ani cent. Je to úplně stejné, jako byste chodili do práce, a nedostávali mzdu.

400 len za dv hodiny

Populista Tomio Okamura po rozpadu hnutí Úsvit rozjel další projekt. Jak se pochlubil ještě v den založení Svobody a přímé demokracie, za dvě hodiny od vyhlášení hnutí prý získal čtyři sta přihlášek. „Zájemců registrujeme za uplynulý měsíc tisíce,“ hlásí politik. Dost dobře může ale jít o velkoústé prohlášení. Připomeňme, že při prezidentské kampani mu ze skoro 62 tisíc podpisů museli kontroloři 25 tisíc odečíst. Na arších byly podpisy cizinců nebo lidí, kteří nežijí.

Ivo s lupou

Miliardář a majitel Seznamu Ivo Lukačovič se po nedávném přeletu Baťova letounu ze Spojených států opět rozhlíží po internetovém trhu. Důvěryhodné zdroje mluví o tom, že jej velmi zajímá internetový portál Lupa, který patří společnosti Internet Info. Nemusí portál hned kupovat celý, spíš čekejme, že nějaký „drobný“ peníz investuje do podílu.

Plánujte s námi

Developery v metropoli čekají novinky. Metropolitního územního plánu se hned tak nedočkají, brzy se s nimi ale chystá radnice uzavírat plánovací smlouvy, podle nich by museli přispívat na infrastrukturu. Od určité velikosti projektů povinně. Pokud o? ­ ciální příspěvky nepřesáhnou v minulosti obvyklé úplatky, stavitelé by tento instrument mohli uvítat. Je třeba ale ohlídat, aby nemuseli za razítka platit dvakrát: do kapes i do městské kasy.

Hyeny

V USA loví advokáti klienty mezi pozůstalými hned před nemocnicemi. Tak daleko zatím nejsme, ale našlápnuto máme dobře. Po nedávné průjmové epidemii v Dejvicích zveřejnil portál ePohledavky formulář pro připojení se k hromadné žalobě a doprovodil to prohlášením, že pět tisíc korun, které nabízí Veolia, je „spíše k smíchu“, a zároveň (uvidíme, nakolik oprávněným) povzdechem, že „tolik oblíbený nástroj mnoha amerických občanů Češi vnímají spíše jako sci­? “.

1 850 000 000

Zhruba tolik eur odteklo z řeckých bank za pouhé dva dny na konci minulého týdne. Zdá se, že Řekové ve volbách komunistické Syrize pěkně naletěli. Podle toho, kolik vybrali peněz z obav před blížícím se bankrotem, se zdá, že pomalu začínají chápat, s kým mají tu čest. Bolševik zkrátka zůstane bolševikem a je úplně jedno, jak se bude jmenovat. l

Beran chce na burzu

Na burzu může zanedlouho vstoupit poskytovatel nebankovních půjček Pro? Credit, člen skupiny Pro? real miliardáře Davida Berana. „Proběhla,sondáž‘ ohledně aktuální situace na varšavské burze a ohledně názorů na potenciál úspěchu takovéhoto IPO,“ řekl týdeníku Euro šéf Pro? real Group David Chour. Rozhodnutí ale ještě nepadlo. Skupina loni provedla restrukturalizaci a na burzovní start je připravena.

500 terawatthodin elekt iny v roce 2050 spotřebují evropské domácnosti na vytápění v roce 2050. V porovnání se současností je to zhruba trojnásobek. Aspoň s takovým vývojem počítá Evropská komise v rámci svého dekarbonizačního scénáře. Spotřeba poroste proto, že se klíčovou technologií k vytápění stanou tepelná čerpadla poháněná elektřinou, která prý časem vytlačí i plynové kotle. Pro srovnání, celková roční spotřeba elektřiny v Česku je zhruba šedesát terawatthodin za rok.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víkend bude plný prázdnin: trošku volna a více času
Servisní prohlídka auta na zimu: Kolik stojí a na co se zaměřit
Dlouhá cesta do práce? I na dojíždění a stěhování existuje příspěvek
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Auta
Neodolatelně lákavá nabídka pro dealery VW a Škoda? Hyundai…
Bateriová revoluce: Toshiba má akumulátor, který se nabije za šest minut
Opel Insignia GSi sice nemá šestiválec, ale na Ringu je o 12 sekund rychlejší než OPC
XF Sportbrake vrací Jaguar do hry velkých ředitelských kombíků
Zaspí silničáři i letos? Časem by mohlo být každoroční překvapení ze sněhu minulostí
Technologie
Microsoft popsal, jak funguje proces řízené distribuce Windows 10 Fall Creators Update
O2 kvůli konci roamingu v EU nevykrvácelo. Naopak zvyšuje zisk
Adware a Defender zpomalí váš počítač nejvíce, Eset a F Secure naopak nejméně
Nákupní tip: Čtečka Kindle Paperwhite je dnes o 800 Kč levnější
Nejsme napojení na ruskou vládu, říká Kaspersky a poskytne důkaz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít