Osvobozený Dell

22. dubna 2014, 00:00 - (js)
22. dubna 2014, 00:00

Počítače Dell odstartoval fiskální rok, ve kterém už nepůsobí jako veřejně obchodovatelná firma. Investoři kolem zakladatele a šéfa Michaela Della, fondu Silver Lake Partners a Microsoftu stáhli výrobce počítačů z burzy koncem loňského roku. Vyšlo je to na více než 24 miliard dolarů a cíl byl jasný: utéct Wall Streetu a tlakům analytiků a akcionářů na krátkodobé kvartální výsledky. Dell totiž otáčí kormidlem a z výrobce počítačů se stává silným hráčem v oblasti hardwaru a softwaru do datových center a cloudu. Změna mu zatím svědčí.

Konec nadvlády Wall Streetu se projevuje třeba na rozvazování rukou lokálním pobočkám Dellu. Podle informací týdeníku Euro už není vše tak centralizované a třeba i česká sekce si může více sama určovat, jak naloží s penězi. „To do budoucna rozhodně může být naše velká výhoda, konkurence je mnohem více svázaná,“ říká Ondřej Bačina z českého Dellu a potvrzuje slova dalších lidí z trhu.

Dell zaznamenává velké úspěchy například v byznysu se síťovými technologiemi. „Jsme nejrychleji rostoucí společností se sítěmi na světě. Rosteme třikrát rychleji než trh,“ cituje v rozhovoru pro týdeník Euro poslední měřitelné výsledky viceprezident Dellu pro tuto oblast Tom Burns. Kouzla s čísly samozřejmě mohou být všelijaká, oslovení analytici nicméně slibnou pozici Dellu potvrzují. „Hraje jim do karet vývoj na trhu. Zákazníci se přestávají bát takzvaných virtuálních sítí a kupují klidně i levnější hardware, který virtuální sítě umožní nasazovat,“ vzkazují analytici.

Dell ještě před svým stažením z veřejného obchodování stihl nakoupit více než desítku firem, za jejichž pomoci nyní postupně inovuje své produkty. Akvizice postavily také základ pro novou softwarovou divizi, jež nyní celou společností prostupuje. „Tato divize v našich nových aktivitách hraje zásadní roli,“ tvrdí Tom Burns.

Dell ve zdejším regionu prodává zejména přes partnery, do kterých chce nyní hodně investovat. „Investujeme další miliony dolarů do rozšíření partnerského programu,“ říká prezident Dellu pro Evropu, Blízký východ a Afriku Aongus Hegarty.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává speciál Top advokátní kanceláře 2017
Auta
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně…
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Technologie
Intel chce z počítačů odstranit podporu legacy BIOSu, znefunkční to staré OS a hardware
Je plnohodnotný Skype příliš pomalý a přebujelý? Zkuste Skype Lite pro Android
Nejnovější produkt Elona Muska je… powerbanka Tesla
Microsoft experimentuje s vyhledáváním ve Windows. Co možná nabídne Redstone 4?
Opera Dev umožňuje zpřehlednit nabídku se seznamy otevřených a zavřených stránek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít