On-line servis na cestě z Polska - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

On-line servis na cestě z Polska

, Tomáš Skřivánek,
On-line servis na cestě z Polska
Zdroj: Euro.cz

BRE Bank

Přestože eBanka, jež jako ústav s důrazem na online bankovnictví zmizí příští rok po fúzi s Raiffeisenbank z trhu, bude mít zřejmě v tuzemsku podobně koncipovaného nástupce. Do Česka a na Slovensko plánuje vstup polská BRE Bank se svou internetovou mBankou. Mluvčí Magdalena Ossowská potvrdila slovenskému týdeníku Trend, že virtuální banka na platformě polské mBank začne v obou zemích fungovat ve druhém pololetí 2007. Bližší informace o rozsahu služeb banka zveřejní až za několik měsíců.
V Polsku umožňuje mBank přes internet zřizovat účet, žádat o úvěr, uzavírat pojištění nebo investovat do podílových fondů. Dle vyjádření Pawla Wróbela z BRE Bank patří mBank se svými 1,3 miliony klientů mezi deset největších internetových bank světa a je pochopitelně největší firmou tohoto typu v Polsku.
Investice do českého a slovenského projektu jsou součástí plánu BRE Bank na expanzi ve střední a východní Evropě. Akcie BRE Bank jsou obchodovány na varšavské burze – 72 procent akcií banky však vlastní německá Commerzbank. Za poslední rok stouply akcie BRE Bank o více než sto procent ze 190 na 400 zlotých za kus. Banka láká klienty především na levné účty, prostředky na nich uložené ale neúročí. „Nejdůležitější je nejvyšší kvalita a nejlepší cena na trhu,“ hlásá slogan banky.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze