OLAF de Sade

08. ledna, 00:00 - Pavel Páral
08. ledna, 00:00

Nefiltr Pavla Párala Jako by šlo o nějaký obzvláště barvitý spisek markýze de Sade. Tak nějak se chovaly české státní orgány a politické veličiny ke zprávě OLAF o Čapím hnízdu. Prostě je to fuj a takové věci se nečtou!

A tak tu zprávu nečetla ani ministryně financí Schillerová, jejíž úřad na základě tohoto nepřečtení vydal pokyn ostatním úřadům vyřadit Čapí hnízdo ze seznamu projektů financovaných EU. Se spiskem OLAF se nestačil seznámit ani státní zástupce vyšetřující Babiše, nicméně nechal ho zařadit do vyšetřovacího spisu a doporučil ministerstvu financí, aby nic nezveřejňovalo. Miloš na Hradě u svého popelníčku ještě taky nenašel chvilku, aby se na ty bláboly mrknul.

A samozřejmě nemohl to číst žádný slušný člověk, a tudíž ani ten, koho se zjištění evropských vyšetřovatelů dotačních podvodů osobně dotýká, tedy Andrej Babiš. Ten konstatoval, že to ani číst nehodlá. Aže jeho bývalý koncern Agrofert podal před rokem protest proti způsobu vedení vyšetřování a žalobu na OLAF. No alespoň už opustil tezi, že OLAF žádné Čapí hnízdo nevyšetřuje, které se držel zhruba posledního půldruhého roku.

Mimochodem je docela nezvyklé, že chlap, který takhle neumí zatloukat a při lhaní ho chytnete v každé druhé větě, mohl dosáhnout nejen pozoruhodně velkého majetku, ale navíc ještě důvěry třetiny české populace.

A tak jako vždy jediný, který se přiznal, že zprávu OLAF četl, byl starý známý prasák Kalousek, který se nestyděl dokonce konstatovat, že máme za premiéra kriminálníka, a přitom se ještě potutelně usmívat. Tak si to chtějí přečíst nějací europoslanci a ten pirát Bartoš musí být taky pěkný nemrava, když to tak veřejně hlásí.

Jak směšný je pokus udržet na hlavě tuhle obří hroudu másla co nejdéle, aniž by se roztekla, žlukla a ohavně zapáchala. Je to úplně prosté. Řepkový král je prostě nahý a důkazů, že kradl, je více než dost, aby ho bylo možné postavit před soud. •


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Co je dobré vědět o dobrovolném důchodovém pojištění?
Chemických škodlivých látek bývá víc doma než venku
Nezapomeňte do půlky prosince zaplatit zálohy na silniční daň
Jak a kde sledovat zásilky ze zahraničí
Výprodeje na akciových trzích mohly způsobit algoritmy
Auta
McLaren 720S Spider: Do prodeje míří extrémně rychlý…
Test Jeep Grand Cherokee S: Cesta časoprostorem
Bude Cargo e-Bike dopravou budoucnosti?
Retro: Tatra 700 byla ve své době nejrychlejším českým autem
Lifestylový Fiat Talento Shuttle by Irmscher
Technologie
Edge se objeví také ve Windows 7 a bude podporovat doplňky pro Chrome
Herní počítač pod stromeček: tipy na highendovou mašinu pro vysoká rozlišení
Microsoft Surface Go: jak z tabletu, klávesnice, pera a myši udělat počítač (recenze)
Ani Nokia 8.1 ještě pořád není high-end, ale načančaná střední třída
A zase jinak. Counter-Strike: Global Offensive je teď opravdu „zdarma“
Hry pro příležitostné hráče