OLAF de Sade

08. ledna, 00:00 - Pavel Páral
08. ledna, 00:00

Nefiltr Pavla Párala Jako by šlo o nějaký obzvláště barvitý spisek markýze de Sade. Tak nějak se chovaly české státní orgány a politické veličiny ke zprávě OLAF o Čapím hnízdu. Prostě je to fuj a takové věci se nečtou!

A tak tu zprávu nečetla ani ministryně financí Schillerová, jejíž úřad na základě tohoto nepřečtení vydal pokyn ostatním úřadům vyřadit Čapí hnízdo ze seznamu projektů financovaných EU. Se spiskem OLAF se nestačil seznámit ani státní zástupce vyšetřující Babiše, nicméně nechal ho zařadit do vyšetřovacího spisu a doporučil ministerstvu financí, aby nic nezveřejňovalo. Miloš na Hradě u svého popelníčku ještě taky nenašel chvilku, aby se na ty bláboly mrknul.

A samozřejmě nemohl to číst žádný slušný člověk, a tudíž ani ten, koho se zjištění evropských vyšetřovatelů dotačních podvodů osobně dotýká, tedy Andrej Babiš. Ten konstatoval, že to ani číst nehodlá. Aže jeho bývalý koncern Agrofert podal před rokem protest proti způsobu vedení vyšetřování a žalobu na OLAF. No alespoň už opustil tezi, že OLAF žádné Čapí hnízdo nevyšetřuje, které se držel zhruba posledního půldruhého roku.

Mimochodem je docela nezvyklé, že chlap, který takhle neumí zatloukat a při lhaní ho chytnete v každé druhé větě, mohl dosáhnout nejen pozoruhodně velkého majetku, ale navíc ještě důvěry třetiny české populace.

A tak jako vždy jediný, který se přiznal, že zprávu OLAF četl, byl starý známý prasák Kalousek, který se nestyděl dokonce konstatovat, že máme za premiéra kriminálníka, a přitom se ještě potutelně usmívat. Tak si to chtějí přečíst nějací europoslanci a ten pirát Bartoš musí být taky pěkný nemrava, když to tak veřejně hlásí.

Jak směšný je pokus udržet na hlavě tuhle obří hroudu másla co nejdéle, aniž by se roztekla, žlukla a ohavně zapáchala. Je to úplně prosté. Řepkový král je prostě nahý a důkazů, že kradl, je více než dost, aby ho bylo možné postavit před soud. •


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 zásadních rozdílů mezi předčasným důchodem a předdůchodem
Kolik peněz si vyděláte, až odjedete na dovolenou?
Co je dobré vědět o operativním leasingu?
4 věci, co nás naučila tento týden poradna
V oblíbených destinacích je litr benzínu dražší až o 9 korun. Kde natankovat na cestě k moři?
Auta
Nové Suzuki Jimny je takový malý a levný Mercedes-Benz…
Pět vozů značky Škoda, ze kterých budou dobré a spolehlivé ojetiny
1000 km s Jaguarem XJR575: Nürburgring, Race Taxi a expresní dálniční let
Retro: BMW M1 po 40 letech stále marně čeká na duchovního nástupce
15 věcí, které o Facebooku možná nevíte, ale Zuckerberg o vás ano
Technologie
Konference mDevCamp 2018 propojila vývojářskou komunitu a nabídla přes 20 přednášek [report]
Procesorová architektura MIPS má zase nového patrona, převzal ji AI startup
Steam Link přichází na Android TV. Streamuje hry ve 4K při 60 snímcích
Nekompatibilita na socketu AM4: z některých desek zmizí podpora starších procesorů
Nvidia začala s výrobci karet chystat vydání nové generace GeForce. Možná umí HDMI 2.1
Hry pro příležitostné hráče