OLAF de Sade

08. ledna, 00:00 - Pavel Páral
08. ledna, 00:00

Nefiltr Pavla Párala Jako by šlo o nějaký obzvláště barvitý spisek markýze de Sade. Tak nějak se chovaly české státní orgány a politické veličiny ke zprávě OLAF o Čapím hnízdu. Prostě je to fuj a takové věci se nečtou!

A tak tu zprávu nečetla ani ministryně financí Schillerová, jejíž úřad na základě tohoto nepřečtení vydal pokyn ostatním úřadům vyřadit Čapí hnízdo ze seznamu projektů financovaných EU. Se spiskem OLAF se nestačil seznámit ani státní zástupce vyšetřující Babiše, nicméně nechal ho zařadit do vyšetřovacího spisu a doporučil ministerstvu financí, aby nic nezveřejňovalo. Miloš na Hradě u svého popelníčku ještě taky nenašel chvilku, aby se na ty bláboly mrknul.

A samozřejmě nemohl to číst žádný slušný člověk, a tudíž ani ten, koho se zjištění evropských vyšetřovatelů dotačních podvodů osobně dotýká, tedy Andrej Babiš. Ten konstatoval, že to ani číst nehodlá. Aže jeho bývalý koncern Agrofert podal před rokem protest proti způsobu vedení vyšetřování a žalobu na OLAF. No alespoň už opustil tezi, že OLAF žádné Čapí hnízdo nevyšetřuje, které se držel zhruba posledního půldruhého roku.

Mimochodem je docela nezvyklé, že chlap, který takhle neumí zatloukat a při lhaní ho chytnete v každé druhé větě, mohl dosáhnout nejen pozoruhodně velkého majetku, ale navíc ještě důvěry třetiny české populace.

A tak jako vždy jediný, který se přiznal, že zprávu OLAF četl, byl starý známý prasák Kalousek, který se nestyděl dokonce konstatovat, že máme za premiéra kriminálníka, a přitom se ještě potutelně usmívat. Tak si to chtějí přečíst nějací europoslanci a ten pirát Bartoš musí být taky pěkný nemrava, když to tak veřejně hlásí.

Jak směšný je pokus udržet na hlavě tuhle obří hroudu másla co nejdéle, aniž by se roztekla, žlukla a ohavně zapáchala. Je to úplně prosté. Řepkový král je prostě nahý a důkazů, že kradl, je více než dost, aby ho bylo možné postavit před soud. •

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik každý Čech vyprodukuje ročně odpadu?
Od ledna 2018 teče z kohoutků dražší voda. O kolik?
Jak vydat knihu? Zeptali jsme se spisovatele
Volby prezidenta druhé kolo: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Jedete autem na hory? Víte, na co si dát pozor?
Auta
Policie stále nemá dost, kupuje další Superby 4×4 DSG.…
Dacia Logan jako prémiové auto? Podívejte se, jak by mohla vypadat
Také Range Rover Velar se dočká silného osmiválce v provedení SVR
Galerie: 10 fascinujících traktorů, kvůli kterým se budete chtít stát zemědělcem
Nechcete čekat na Škodu Kodiaq RS? Čip od BSR zvedne výkon na 260 koní
Technologie
Unikly parametry chystaných nových procesorů Coffee Lake. Na pultech možná už v únoru
Vyšel Firefox 58. Je zase rychlejší a nabízí více možností při pořizování snímků webů
Microsoft chystá nástroj na prohlížení a odstranění diagnostických dat ve Windows 10
Android 8.1 vám řekne, jak rychlé jsou dostupné sítě Wi-Fi. Vyberete si tak tu nejlepší
T-Mobile spouští hybridní satelitní televizi. Nabízí méně stanic a stejně potřebuje internet
Hry pro příležitostné hráče