OLAF de Sade

08. ledna, 00:00 - Pavel Páral
08. ledna, 00:00

Nefiltr Pavla Párala Jako by šlo o nějaký obzvláště barvitý spisek markýze de Sade. Tak nějak se chovaly české státní orgány a politické veličiny ke zprávě OLAF o Čapím hnízdu. Prostě je to fuj a takové věci se nečtou!

A tak tu zprávu nečetla ani ministryně financí Schillerová, jejíž úřad na základě tohoto nepřečtení vydal pokyn ostatním úřadům vyřadit Čapí hnízdo ze seznamu projektů financovaných EU. Se spiskem OLAF se nestačil seznámit ani státní zástupce vyšetřující Babiše, nicméně nechal ho zařadit do vyšetřovacího spisu a doporučil ministerstvu financí, aby nic nezveřejňovalo. Miloš na Hradě u svého popelníčku ještě taky nenašel chvilku, aby se na ty bláboly mrknul.

A samozřejmě nemohl to číst žádný slušný člověk, a tudíž ani ten, koho se zjištění evropských vyšetřovatelů dotačních podvodů osobně dotýká, tedy Andrej Babiš. Ten konstatoval, že to ani číst nehodlá. Aže jeho bývalý koncern Agrofert podal před rokem protest proti způsobu vedení vyšetřování a žalobu na OLAF. No alespoň už opustil tezi, že OLAF žádné Čapí hnízdo nevyšetřuje, které se držel zhruba posledního půldruhého roku.

Mimochodem je docela nezvyklé, že chlap, který takhle neumí zatloukat a při lhaní ho chytnete v každé druhé větě, mohl dosáhnout nejen pozoruhodně velkého majetku, ale navíc ještě důvěry třetiny české populace.

A tak jako vždy jediný, který se přiznal, že zprávu OLAF četl, byl starý známý prasák Kalousek, který se nestyděl dokonce konstatovat, že máme za premiéra kriminálníka, a přitom se ještě potutelně usmívat. Tak si to chtějí přečíst nějací europoslanci a ten pirát Bartoš musí být taky pěkný nemrava, když to tak veřejně hlásí.

Jak směšný je pokus udržet na hlavě tuhle obří hroudu másla co nejdéle, aniž by se roztekla, žlukla a ohavně zapáchala. Je to úplně prosté. Řepkový král je prostě nahý a důkazů, že kradl, je více než dost, aby ho bylo možné postavit před soud. •

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Studentům se daňové přiznání vyplatí
Jak, kdy a kam zaplatit daň z příjmu
Půjčka na Bitcoin? Šílenství
Byty se v průměru nabízejí za 2,78 mil. Kč. Loni to bylo o 400 000 korun méně
Dejte si pozor na 8 špatných důchodových rozhodnutí
Auta
Na západ, soudruhu! Svezli jsme se legendárním autobusem Š1…
Land Rover Defender Works V8 je zážitek, na který se nezapomíná (první jízdní dojmy)
Pohnuté osudy automobilek východního bloku: Přežilo jich jen pár
Také Audi bude mít svou „X6“. Q8 se představí v červnu a dočká se verze RS
Test pneumatik 225/45 R17: Jak si vedou celoroční? Vyloženě špatně ne
Technologie
Google, Facebook, Amazon. Digitální daň z obratu velkých firem v EU má být tři procenta
Lamax Pax X-1 a Energy Sistem Earphones 1: sluchátka bezdrátově a levně (vyzkoušeno)
Studentům se daňové přiznání vyplatí
Windows 10 Insider Preview build 17123: Fotky si tykají s HEIFem
144Hz herní LCD s rozlišením 4K vyjdou až v Q3 2018, 200Hz modely jsou též zpožděné
Hry pro příležitostné hráče