Odposlech

11. září 2017, 00:00 - RED
11. září 2017, 00:00

Jenom absolutní blbec Podle zaručených zpráv Odposlechu neměl prezident Miloš Zeman při své kritice projektu turecké elektrárny Adularya, již stavěla nyní zbankrotovaná společnost Vítkovice Power Engineering, za onoho „absolutního blbce, který si neověřil, jaké uhlí tam chce spalovat“, svého letitého přítele a podporovatele Jana Světlíka, majitele Vítkovice Machinery Group, ale určitě někoho úplně jiného. Odposlech zatím nezjistil koho, ale je jasné, že když si to tak všichni vysvětlili a média otiskla, tak se zase spletli a lhali. Protože pokud by tím absolutním blbcem myslel Světlíka, musel by se Odposlech ptát, proč takovému nemehlu udělil Miloš Zeman 28. října 2013 vyznamenání Za zásluhy o stát v oblasti hospodářství. A pan prezident by se přece takhle určitě nespletl.

A zase má pravdu

Bitvu za pravdu tentokrát překvapivě vyhrává oblíbený prezident republiky Zeman, kterému organizace Gershon Jacobson Jewish Continuity Fund udělí během jeho nadcházející návštěvy New Yorku cenu Warrior for Truth neboli Bojovník za pravdu.

Kdybyste u toho Miloše chtěli vidět osobně, připočtěte k ceně letenky a ubytování i vstupenku na galavečer, která vychází na hezkých sedmnáct tisíc korun.

Bude to stát za to! Miloš Zeman jistě neopomene připomenout, že newyorská smetánka uspořádala v roce 1907 obdobné gala i pro budoucího prvního československého prezidenta a že vlastní si ho sice necení, ale Američané ho bez okolků připodobňují k TGM. Faktem zůstává, že ocenění se neuděluje ani tak za tu pravdu, ale konzistentní podporu židovskému státu.

Těžká váha Milan

Úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec se v posledních týdnech drží v ústraní, mediálně příliš nevystupuje a nejeden volič by se podivil, zda ten „obyčejnej chlap z Plzně“, jak se sám rád nazývá, není zavřený někde v „posilce nebo na rybách“, což jsou jeho hlavní koníčky. A on v té posilce tak trochu vlastně je. ČSSD se zatím snaží Chovance upozadit. Zaprvé kvůli volebnímu lídrovi Lubomíru Zaorálkovi a také kvůli tomu, že Chovancovy voliče už strana ztratila a nic nenasvědčuje, že by se chtěli vracet. Přesto se ministr vnitra umí uvnitř strany o své priority porvat a jeho trénink v ústraní je znát. Dokáže si to rozdat i s volebním lídrem Zaorálkem.

Naposledy se na grémiu ČSSD střetli o navýšení platů učitelů o 15 procent. Zaorálek upozorňoval na rozpočtové důsledky a zadlužování v době růstu, Chovanec ale zběsile házel miliardami ve špidlovském stylu „zdroje jsou“. Ostatně právě levicový intelektuál Zaorálek bude největším Chovancovým soupeřem po volbách v boji o funkci nového řádného předsedy ČSSD. Bude záležet na volebním výsledku, ale už teď se podle informací Odposlechu Milan Chovanec ve své politické posilce připravuje na nečekaný povolební úder. A od dob lánského puče dobře víme, že v téhle disciplíně je těžkou váhou.

Ivoš to lepí

Občanští demokraté začali řešit nepříjemný předvolební problém. Objednali si billboardy u silnic, ale nikdo už si ve straně nevzpomněl, že od prvního září budou zakázané a ministerstvo dopravy je začne překrývat. Takže hrozí, že část peněz za kampaň vyletí komínem. Je to s podivem, protože drtivá většina poslanců ODS 4. května roku 2012 hlasovala právě pro přijetí oné novely, která billboardy zakázala. Ale paměť politiků je krátká, jak víme.

Stranu alespoň nemusí mrzet, že by ji to nějak fatálně finančně poškodilo. Letos jde do voleb s penězi a kandidáty Strany soukromníků miliardáře Ivo Valenty. A ten na nějakou tu korunu nekouká, jak je historicky známo z fotbalové korupční aféry, za kterou dostal pokutu a podmínku.

Oslavíme to spolu

Náčelník Generálního štábu Josef Bečvář si už plánoval, jak příští rok na jaře skončí v čele armády, odejde na odpočinek a v klidu se bude věnovat své velké lásce – koňům. Jenže pak někdo přišel s tím, že rok 2018 je pro české vojsko i republiku velmi důležitý. Země slaví sté výročí založení a především v létě a na podzim se chystá řada velkých akcí, kde se může člověk zviditelnit. A Bečvář se nápadu chytil. Dokonce tolik, že chce návrat do stájí o několik měsíců odsunout, aby v čele ozbrojených sil vydržel až do oslav a jednou se na něj vzpomínalo jako na generála, který v těch slavných dnech roku 2018 vedl armádu. Na ministerstvu obrany začal lobbovat, aby se zatím s výběrem jeho nástupce tolik nespěchalo a úředníci mu prodloužili kontrakt. Přejme mu to, když už se mu nepodařilo nic jiného.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o rozdílech mezi hrubou a superhrubou mzdou
9 otázek, na které se chcete zeptat při žádosti o starobní důchod
V Česku je již 131 dobíjecích stanic pro elektroauta
Z pokuty hned exekuce? To je nový trik některých dodavatelů
Co když se vám cestou z dovolené ztratí či poškodí zavazadla?
Auta
BMW poprvé ukazuje novou generaci řady 3. Zatím ale jako…
Seat Ibiza 1.0 TGI na brzdě: Jak se liší parametry při spalování CNG a benzinu?
Za stočený tachometr pokuta až půl milionu? Ministerstvo chce vytloukat klín klínem
Jaká jsou nejoblíbenější auta v zemích Evropy? O Octavii se zákazníci perou nejen u nás
Kvíz: Poznáte, kterým autům z 90. let patří tyto interiéry?
Technologie
Prodeje GPU pro těžbu klesly o 94 %, přesto měla Nvidia v Q2 tržby 3,12 miliardy $
Rusko chce recyklovatelné rakety, jako má Elon Musk
Cnews FM #205: Právo, morálka a hranice cenzury nejen v IT [podcast]
Pět tipů, co si z Číny levně koupit na dovolenou (a včetně slevových kódů)
Skype nakonec čtení a posílání SMS z počítače zprostředkuje. Zřejmě brzy
Hry pro příležitostné hráče