ODPOSLECH

22. února 2016, 00:00 - (red)
22. února 2016, 00:00

ANO. Bude mokro Hnutí ANO Andreje Babiše už se připravuje na podzimní krajské volby. Nejpopulárnější česká strana současnosti nechce nic ponechat náhodě, a tak vymýšlí témata, kterými zcela jistě osloví voliče. Prvním velkým hitem kampaně hnutí ANO bude podle informací redakce Odposlechu zabránění invazi uprchlíků do našeho Česka a tím i nedostatku peněz pro bílé Čechy. Nevadí, že tu skoro žádní migranti nejsou, ale problém je to přesto vážný. Zda hnutí ANO chystá i billboardy, kde by demonstrovalo ochotu postavit se proti hordě dobyvačných muslimů, zatím není rozhodnuto.

Jasnější je však už teď druhé hlavní téma kampaně. Tím je zamezení invazi sucha do našeho Česka a tím i nedostatku vody. Nevadí, že Česko patří mezi největší evropská rozvodí, ale problém je to přesto vážný. Zvlášť na konci léta, když se budou blížit volby. Ve hře je i finanční podpora vlády pro výrobce vody. Zatím není rozhodnuto o tom, zda bude nedostatkovou vodu vyrábět přímo holding Agrofert, ale nějak je nutné kapalinu do každé rodiny dodat. Billboardy už jsou připraveny: vyschlá česká krajina, v ní postava Andreje Babiše v bílé košili se sklenkou stoprocentní vody a slogan Prostě to zalijeme.

Hulinský na cestě

Náměstek ministryně školství a známý náborář černých duší pražské ČSSD Petr Hulinský končí.

Odposlechu to potvrdily dva velmi dobře informované zdroje. „Pěkně ho vymetla,“ dí jeden z nich. Ministerstvo ale tuto informaci dementovalo. „Paní ministryně nemá informace o tom, že by pan náměstek Hulinský měl odejít,“ vzkázala kancelář ministra. „Sedím tady u sebe v kanceláři a o ničem nevím,“ zareagoval sám Petr Hulinský. Z ministerských kanceláří tedy navenek rezonuje, že se odchod taekwondového lamače ytongových desek nekoná. Jenže on se patrně nekoná jenom zatím, protože podle neoficiálních informací z ČSSD se Hulinský snaží uchytit jako politický náměstek na ministerstvu vnitra, které vede jeho stranický kolega Milan Chovanec.

Avšak ani tam ho moc nemusejí, proto zatím skutečně neodchází.

Hulinského kariéra v politice je spojena s řadou kontroverzí. Například vítězstvím v primárkách na Praze 10, ke kterému mu pomohli zaměstnanci jeho bezpečnostní agentury Indus, jež se stali členy ČSSD. Asi nejzářnější okamžiky Hulinskému přineslo vyjednání kontroverzní velké koalice mezi ČSSD a ODS v roce 2010, díky níž vyoutovali ze hry vítěznou TOP 09. Koalice vznikla přes původní sliby ČSSD, že s ODS vládnout nebude. Hulinský se také nesmazatelně profiloval bojem za neplacené funkce magistrátních úředníků v orgánech městských firem. Sám však za jedno volební období inkasoval za zmiňovaná angažmá přes 12 milionů korun.

Náhlá láska k advokátům

Letošní právnický ples v Obecním domě bude mít zvláštní punc a nejde jen o účast vítězky posledního ročníku SuperStar Emmu Drobnou.

Velkým sponzorem je totiž společnost Agrofert miliardáře a člena vlády Andreje Babiše. Aniž by chtěl Odposlech cokoli naznačovat, je namístě otázka, jestli náhodou Agrofert a jeho pán tak nějak netuší, že budou právníky brzy potřebovat. Třeba kvůli Čapímu hnízdu. Nebo že by i tu zpěvačku?

Němeček uzrál

Každý ministr má své slabší období a každý občas upadne v nemilost svého stranického šéfa. Podle informací Odposlechu má aktuálně špatné výhledy ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Podle zdrojů z ČSSD nejde o nic konkrétního z poslední doby, spíš se to prý nastřádalo a na pomyslném vládním stromě je tou nejzralejší hruškou, která při příštím větru spadne jako první. Zřejmě už se premiérovi donesly Němečkovy potíže s disciplínou. Každopádně legislativní smršť, při níž Němeček začal chrlit jeden návrh zákona za druhým, svědčí o tom, že bojuje o záchranu. Chce dát pojišťovnám peníze na chronicky nemocné, tlačí protikuřácký zákon, prosazuje levnější léky pro lidi nad 65 let, mění systém vzdělávání lékařů, vymýšlí nový systém odvodu peněz státu do zdravotnictví, ruší privatizaci lázní, audituje leteckou záchranku.

A to, přátelé, všechno za poslední měsíc. Jako by mu znělo v uších okřídlené: Musíte se více snažit, pane správce.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se…
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Komentář: Řídím rád, ale příchodu autonomního řízení se nemohu dočkat
Technologie
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít