odposlech

21. září 2015, 00:00 - (red)
21. září 2015, 00:00

Sedláček for president Česko možná bude mít nového kandidáta na post příštího prezidenta.

Podle zaručených informací Odposlechu je jím ekonom Tomáš Sedláček.

Nápad prý nepochází přímo z jeho hlavy, přemlouvají ho lidé z okruhu předchozího kandidáta Karla Schwarzenberga. A ekonom Sedláček se zdá být podle Odposlechu ke kandidatuře nalomený. Sice mu ještě není čtyřicet, což je podle ústavy potřebné, v termínu voleb už ale věkový limit těsně splní. Každopádně o prezidentskou předvolební debatu ? lozo? cký ekonom Sedláček versus pragmatický důchodce­prognostik Zeman by český lid ochuzen být neměl. Mohla by to být velká legrace. Redakce Odposlechu se proto přimlouvá: Tomáši, vem to.

Přichází komoří Lang

Šéf Bezpečnostní informační služby (BIS) Jiří Lang hledal poté, co ztratil zastání u premiéra Bohuslava Sobotky, politickou oporu jinde. Podle informací Odposlechu ji našel na Pražském hradě. Lidé z Hradu se s Langem zkrátka baví. Nepřekvapí proto, že BIS, která prověřuje hradního kancléře Vratislava Mynáře, v případě mediálně propíraných pozoruhodně výhodných investic, které ohrožovaly vydání jeho bezpečnostní prověrky, neshledala žádná rizika.

Zprávu s tímto závěrem totiž služba vyslala Národnímu bezpečnostnímu úřadu (NBÚ), který prověrky úředně zastřešuje. Není to první případ, kdy resumé tajné služby ohledně prověrek veřejnost překvapilo. Dodnes se například šuškají dnes už téměř legendární zprávy o průběhu prověrky někdejšího ministra zemědělství za ODS a diplomata Petra Gandaloviče, ale i dalších veličin potřebujících k výkonu funkce papír od NBÚ. Navíc závěrům BIS se asi není až tak proč divit.

Langovy dny ve funkci se krátí a šéf BIS podle zdrojů Odposlechu pošilhává po postu bezpečnostního ředitele jedné neproblematické státní instituce. Podpora z Hradu se proto bude hodit. Jaký vliv to má na bezpečnostní riziko na Hradě, si netroufáme odhadnout.

Policejní fuk

Exradní obžalovaní v kauze Opencard nemají nejšťastnější období. Právě absolvují před soudem maraton, kde se snaží dokázat, že v roce 2012 nepochybili, když zadali dílčí zakázku v jednacím řízení bez uveřejnění, protože chtěli udržet proklatě drahou kartičku při životě, aby více než miliardová investice neskončila v popelnici. Od soudu si teď navíc odskakují do Dlážděné podávat svědectví na policii v jiné věci, která zatím kauzou není. Ale možná bude. Patrně se jedná o to, proč jejich bývalý kolega z rady Radek Lohynský nevypsal zakázku na svoz odpadů v Praze. Radní si důvodem zájmu policistů tak úplně jisti nejsou, detektivové jim zatím nevyjevili, o co přesně jde. Jasné jim je jen to, že trestné může být dnes cokoli: konat nebo nekonat, asi je to fuk…

Zavolejte na revizora policii

Když minulý týden popsala redaktorka týdeníku Euro svůj problém s Opencard, na které sice měla platný kupon, ale neprodloužila si ji, jelikož nefungují validátory, načež dostala od revizora pokutu, ozval se jí jeden čtenář se zajímavým nápadem.

„Problém je ve vašem přístupu: podřídila jste se postupu revizora místo toho, abyste na něj přivolala Policii ČR jako na účastníka podvodu v organizované skupině – Dopravním podniku hl. m. Prahy.“ Podvod podle něj spočívá v tom, že přivedli skupinu svých zákazníků úmyslně do situace, že nosič jejich předplaceného kuponu neuznávají jako platný a snaží se za to vybírat pokuty.

„Organizovaně, cíleně, plánovaně,máme vypnuté validátory‘ … to je stejné, jako byste seděla v restauraci, najednou odpojili platební terminál na karty a tvrdili by, že je váš problém, že kartu nelze použít a že nemáte hotovost. Odešla byste bez zaplacení a řekla: Příště, panáčkové, až vám bude terminál fungovat…“ Pokud někdo nebude na rozdíl od redaktorky stádní a zkusí popsaný postup, nechť prosím pošle do redakce další „námět na reportáž“…

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít