ODPOSLECH

10. srpna 2015, 00:00 - (red)
10. srpna 2015, 00:00

Vzhůru do Indonésie Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová by se prý ráda podívala do Indonésie. Jen musejí úředníci vymyslet nějakou záminku. Odposlech má pro ně radu: ministryně by mohla podepsat nějaké pěkné memorandum, které má sblížit obě země.

Nedávno se to podařilo na Filipínách, kde se bude vydávat výběr z Jaroslava Seiferta v místním jazyce a u nás zase vyjdou filipínské básně a eseje. Stačí najít nějakého šikovného indonéského klasika a přesvědčit Indonésany, že se bez našeho nobelisty už ani rok neobejdou.

Vnitro pohlídá politické strany

Na vnitru by prý měl konečně vzniknout nezávislý Úřad pro kontrolu financování politických stran. Zaměstná prý čtyři až pět auditorů. Kdyby náhodou mělo ministerstvo nedostatek kandidátů na takovou pozici, Odposlech má pro ně radu. Jeden známý auditor je momentálně volný poté, co se příliš šťoural v IT systémech ministerstva pro místní rozvoj. Lukáš Wagenknecht vydržel u Andreje Babiše rok a půl. Mohlo by být celkem zajímavé sledovat, jakou by měl životnost v tomto nezávislém úřadu.

Na barvě záleží

Dávejte dobrý pozor. Odposlech vám teď může ušetřit dost času stráveného při přepisu auta na pražském magistrátu. O co jde?

O nic menšího než o velkou absurditu.

Úředníci neváhají po vystání fronty posílat nebohé žadatele domů kvůli takzvané zelené kartě, tedy dokladu o pojištění auta. Libůstkou, kterou si dokážou najít, je, že karta není zelená. Ano, jak by mohla být, když vám přišla z pojišťovny mailem a vy jste si ji vytiskli? A navíc, jde přece o číslo pojistky, bydliště, a ne o barvu papíru. Chyba. Jde o barvu.

Stropnický cesťákem

Ministr obrany Martin Stropnický není jen mistrem forbín, ale i zdatným marketérem. Na poslední snídani s novináři připravil zástupcům sedmé velmoci nevídané překvapení. Po pikniku s ministerskými potentáty, kde se propíral rozpočet, se areálem ministerstva obrany rozehřměly motory čtyř motocyklů Harley-Davidson s řidiči ve firemním ošacení. Ministr pak užaslým novinářům sdělil, že si představitelé legendární americké motocyklové značky váží zásluh vojenských veteránů, a proto nabízejí vojákům slevy na motocykly a na originální oblečení. Vojáci zaplatí oproti běžným civilistům o dvanáct procent méně.

Podobný program má Harley-Davidson i pro příslušníky armády ve Spojených státech. Obdobné slevy prý vojákům poskytuje na služby i automobilka Opel a v jednání je nabídka Fordu. Takovou marketingovou akci na armádní půdě předvedl naposledy novinářům náčelník generálního štábu Jiří Šedivý, který před svým odchodem z armády představil izraelskou firmu Housing & Construction, jež stavěla kontroverzní moravskou dálnici D47. Pokud by ministra Stropnického omrzelo ministrování a dokončil natáčení Kriminálky Anděl, mohl by klidně podobně jako Šedivý nastoupit do služeb Harley-Davidsonu, kde by se mohl uplatnit jako obchodní cestující.

l

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí…
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř Mercedesu třídy S
Technologie
Právě vyšlo Ubuntu 17.10. Populární linuxová distribuce má několik klíčových novinek
Fotografové zapláčou. Adobe ukončí Lightroom 6, budoucnost je v přeplatném
Dva displeje spojené v jeden. ZTE Axon M je hodně opožděnou revolucí
Nokia 7 je tady. Sympatická střední třída má skleněná záda a punc od Zeisse
Asus: Coffee Lake by mohlo být kompatibilní s deskami generace Z270, kdyby Intel chtěl
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít