odposlech

27. července 2015, 00:00 - (red)
27. července 2015, 00:00

Čas na škatulata Je léto a hovory po pražských kavárnách o chystaných pohybech ve vládě dosahovaly minulý týden maxima podobně jako stupně Celsia na teploměru. Týdeníku Euro se z toho skoro zavařila hlava, nicméně o odposlechnuté rošády se rád podělí. Takže nejprve bylo jisté, že končí Babišův veřejný nepřítel Sváťa Němeček na ministerstvu zdravotnictví, jak se už týdny spekuluje. Měl jej nahradit hejtman Vysočiny a superman zvládající i poslanecký mandát Jiří Běhounek nebo matador z Motola Miloslav Ludvík. Tady zahlodal červ pochybností – ani jeden z nich by ze svých výhodných postů na pražský ministerský úřad v rozkladu pravděpodobně dobrovolně nešel. Spekulovalo se i o velké rošádě na čtyřech ministerstvech: pro místní rozvoj, průmyslu a obchodu, dopravy a zdravotnictví.

Z té prý nakonec nic nebude, ovšem její okleštěná verze ve stylu průser za průser koluje už také pěkných pár dní: Babiš si vezme zdravotnictví, o které už dlouho usiluje, a na místo „opilce Němečka“ vyšle prý dámu z IKEM, nikoli svého poslance povoláním doktora. Doprava by připadla socanům a šel by na ni starosta Náchoda a poslanec Jan Birke. Týdeník Euro si vyhrazuje právo neodpovídat za škody způsobené tím, že by se někdo rozhodl nasměrovat si podle těchto odposlechů další kariéru.

Sniž mu nájem, Andreji

Mezi známým fyzioterapeutem Pavlem Kolářem a předsedou hnutí ANO to jiskří. A to si oba nemohli v posledních letech vzájemné vztahy vynachválit. Babiš se dokonce veřejně chlubil tím, že je Kolářovým rodinným přítelem, s nímž tráví společnou dovolenou v Chorvatsku. Na důkaz svého přátelství mu majitel Agrofertu nechal před třemi lety postavit na pražském Chodově Centrum pohybové medicíny za stovky milionů korun a budovu po Kolářovi pojmenoval.

To vše je ale pryč. Podle důvěrných informací redakce týdeníku Euro si teď Kolář stěžuje, že ho Babiš vůbec nešetří a musí v Centru pohybové medicíny platit nejdražší nájem z celého Chodova. Kolář si přestal s Babišem rozumět také v okamžiku, když miliardář vstoupil do politiky. Je pravděpodobné, že šéf ANO chtěl Koláře využít v jedné ze svých předvolebních kampaní. Fyzioterapeut se však nedokáže srovnat s tím, že hnutí není jasně ideologicky vyprofilované. Není prý jasné, jestli je to čistě jen podnikatelský projekt, nebo to má nějakou hlubší liberální myšlenku. Kolář proto zůstává k Babišově politice skeptický. Z těchto všech důvodů Kolář uvažuje o tom, že budovu i s celou svou ordinací úplně opustí. To by byl však pro Andreje Babiše obrovský reputační šok. Redakce týdeníku Euro proto šéfovi ANO v zájmu jeho další politické budoucnosti doporučuje snížit Kolářovi nájem.

Super. Bude superb

Ministerstvo financí by mělo na podzim předvést centrální nákup – Babišovo zaklínadlo. Pro resorty ANO údajně hromadně nakoupí vozidla.

Asi to bude pravda, jelikož si prý státní tajemník Jan Sixta, náměstek Jan Gregor a Miroslav Hejna promptně objednali superby. Jejich šéf ale svou vlastní audinu do bazaru neprodá.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít