Odposlech

29. června 2015, 00:00 - (red)
29. června 2015, 00:00

Les, nebo prales? Redakce Odposlechu cítí nutkání uvést na pravou míru informace, že na světové výstavě Expo je český pavilon jedním z nejlepších, nejnavštěvovanějších a má všechna další nej, která mu tuzemští propagátoři přisuzují (a všichni to po nich opakují). Pravda, pavilon má prestižní místo hned na začátku areálu, ale tím to končí. I ve dnech největší návštěvnosti se na něj nestojí fronta, což se například na sousední Angolu stojí. Přitom rozdíl v lákadlech je „jen“ drobný. Zatímco Češi dali do místnosti kapradí a snaží se navodit atmosféru lesa, Malajsie má jeden ze svých pavilonů zaplněný pralesem. Zatímco Češi mají před pavilonem bazének, Brazílie má obří síťový chodník. A zatímco v tuzemském pavilonu dlí výstavka o Plzeňském kraji, Angola propaguje národní parky. Takže suma sumárum, Česko je průměr. Ke cti nám slouží, že nemáme video jako Slovensko. Rapující bača a svlečená dívka v plavkách na zasněžené sjezdovce by asi i ten zbytek návštěvníků vyděsili.

Pražské kádrování Jako kůl v plotě, vystiženo předlistopadovým vtipem na Milouše Jakeše, se musí v poslední době cítit pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Její personální návrhy na obsazování statutárních zování orgánů města mají jepičí životnost.

Jako šéfk u právního odboru magistrátu se Krnáčová podle informací Odposlechu pokoušela prosadit Michaelu Pantoflíčkovou. Členka ODS z Králova Dvora pracovala na ministerstvu školství, v Radě ČT, na ministerstvu kultury a působila na Středočeském kraji. Zlé jazyky šeptají o jejím napojení na exministra zemědělství Petra Bendla. Neprošla.

To Ivana Prosecká, bývalá finanční ředitelka Wrigley, TNT, share service centra Johnson & Johnson, McDonald’s pro Českou a Slovenskou republiku, měla podle plánů usednout ve statutárních orgánech hned několika pražských společností. Nakonec se stala „jen“ členkou představenstva Kongresového centra Praha.

Většina návrhů Krnáčové neprojde přes šéfk u pražského ANO a starostku Prahy 10 Radmilu Kleslovou. Dříve tamní místostarostku za ČSSD z vůle známého vládce desítky Toma Hrdličky.

A tak není asi divu, že skrz její kádrové síto prošel jako nůž máslem Karel Prajer, nový šéf investičního odboru hospodařícího s miliardami městských peněz. V CV má totiž zářez jako pravá ruka Jiřího Tomana, šéfa investic z dob Pavla Béma, jemuž připadají nehynoucí zásluhy za podnikatelské úspěchy Tomova dobrého kamaráda, jistého Romeše Janouška, toho času ve výkonu trestu.

Danův úsměv Andrej Babiš odvolal svého náměstka Lukáše Wagenknechta, ale v dozorčí radě společnosti ČEZ jej překvapivě nechal.

Záhadno proč. Na valné hromadě v půlce června vyměnil dva členy za svého tajemníka Jana Sixtu a dalšího svého člověka Petra Blažka. Na Wagenknechta nedošlo, ačkoli to všichni čekali. Valná hromada se ale koná jen jednou za rok, a kdyby si to náhodou Babiš rozmyslel, stálo by nás svolání mimořádné hromady dva miliony korun. A to by bylo trochu moc za výměnu neposlušného auditora, který se Babišovi na ministerstvu znelíbil. Každopádně Daniel Beneš se po hromadě na Wagenknechta už prý zase familiárně usmívá a zve jej na kafíčko.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Auta
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový…
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Volkswagen California Ocean 2.0 TDI 150 kW a malý výlet za velkým větrem
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný rebel
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Technologie
Compact od Sharpu dostojí svému názvu. Navíc má nejrychlejší displej
Zotac uvádí krátkou GeForce GTX 1080 Ti s vodním chlazením, pro kompaktní highendová PC
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Mladí Číňané soutěží ve virtuálním tleskání prezidentovi, mají na to aplikaci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít