odposlech

22. června 2015, 00:00 - (red)
22. června 2015, 00:00

Všetky ste zloději Tak si i zcela neznámý poslanec ČSSD Ladislav Šincl vyzkoušel, jak vypadá soukromá lekce z demokracie od vicepremiéra a vůdce ANO Andreje Babiše, bývalého komunisty se jménem zapsaným ve složkách StB. Poté, co ho Šincl kritizoval ve sněmovně, vytáhl Babiš složku s jeho jménem a mimo jiné ho nazval – jak jinak – korupčníkem.

Ti jsou totiž poslední dobou i tam, kam se ministr financí zatím ještě ani nepodíval. Babiš se brání, že jen čerpal informace z novin, což je v jeho případě logické: i noviny se poslední dobou stávají jeho prodlouženou složkou, takže špínu vlastně čerpá sám od sebe. Když už jsme ale u složek. I ČSSD, na jejíž členy je Babiš teď tahá nejčastěji, si vedla na majitele Agrofertu obsáhlou složku. Babiš rád privatizoval, a jak už to při této činnosti bývá, vyplatí se premiérům vést na takové lidi složku. Ošklivě tlustá složka na Babiše, poskládaná podobně jako ta jeho na Šincla z informací nejen z médií, ale i od policie a tajných služeb, bobtnala v Lidovém domě hodně dlouho a Babiše vykreslovala o dost hůř než Šincla. Pak však padl premiér Jiří Paroubek, jemuž Babiš dělal rád společnost, a bůhví, kde je složce se jménem Babiš konec? Prý někde na dně Vltavy, v bezpečí… Chudí už vědí ODS si vymyslela nové logo s ptákem o trochu výš. Tohle zvedání sebevědomí ale také znamená zavést značku do praxe. Tedy nakoupit nové propisky, nová trička, natisknout vizitky, zkrátka změnit všechno, kde je logo. A když o druhém červnovém víkendu nasedala posádka ODS do dračí lodě na závodech v Hradci Králové a účastníci se divili, že mají trička se starým logem, museli krajští manažeři přiznat to, co poznávají nyní i jejich kolegové v dalších krajích: ODS je pořád moc velká a už moc chudá na to, aby mohla do každého regionu poslat bedýnky propagačních materiálů s novým logem.

Chládek v sukních Velká skupina bývalých zaměstnanců agentury CzechTourism (spadá pod ministerstvo pro místní rozvoj) se bouří kvůli bossingu ze strany ministryně Šlechtové. Její úřad kontruje tím, že to je smyšlené obvinění a ve skutečnosti jde o reakci na prověření veřejných zakázek agentury z minulosti. Že si dění v CzechTourismu za Paroubkova koníka Rostislava Vondrušky zaslouží pozornost policie, je zřejmé. Nicméně mnohé naznačuje, že na ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) skutečně úřaduje „Chládek v sukních“ a na obvinění z bossingu něco může být.

Lidskou tvář rockerky Karly zná prý jen její černý pudlík, se kterým se občas mazlí na podlaze kanceláře. Když Karla za den neseřve alespoň deset podřízených, považuje takový den za ztracený, a jak říká jen s malou nadsázkou jeden z úředníků, který z MMR nedávno odešel, skutečný šéfovský „majstrštyk“ pak Karla předvedla v prosinci, kdy na poradě vedení ministerstva s vážnou tváří a nelíčeným naštváním prohlásila, že by se nad sebou měli všichni členové porady vedení důrazně zamyslet. Všem dala proklatě vysoké odměny a nikdo jí za to pořádně nepoděkoval!

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít