Odposlech

07. května 2018, 00:00 - RED
07. května 2018, 00:00

Květina městu? Nepřípustné! Duo Krnáčová-Dolínek vposledních měsících dělalo vše pro to, aby co nejvíce vylepšilo startovací pozici politické konkurence do podzimních voleb.

Z toho mohla profitovat TOP 09, kdyby ovšem strana neoplývala mimořádnou schopností střelit sebe samu do kolene.

Role střelce se tentokrát ujala starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Ta napadla lidi, kteří na vlastní náklady a ve svém volném čase vysazují květiny kolem městských stromů, tedy v místech, kde se obvykle povalují vajgly, odpadky a psí exkrementy. Podle paní starostky jde o naprosto nepřípustnou privatizaci veřejného prostoru.

Proč by také měli město zvelebovat zadarmo sami obyvatelé, když Praha může navázat na tu nejlepší tradici? Velký úspěch slavila v minulosti například Praha 5, která ozdobila ulice 245 obřími betonovými květináči za 21 milionů korun. Co na tom, že jsou nevzhledné, překážejí chodcům, stromy v nich hynou, a tak se jich městská část potichu zase zbavuje?

Paní starostka Hujová pravděpodobně chystá podobný trumf na závěr volební kampaně. Hlasy se pak TOP 09 jen pohrnou.

Kuřátko, učitel národů

Dlouholetý zaměstnanec valdické věznice magistr Pavel Kuřátko aspiruje na titul učitele národů. Nominovat ho jistě bude město Semily, v němž přednášel žákům posledních ročníků základní školy a prvního ročníku gymnázia o škodlivosti návykových látek. „Jak mi někdo řekne, že ta přednáška je zbytečná, protože hulit trávu je dobrý, tak s tím běžte s dovolením do hajzlu, to tady vůbec nemusíme bejt,“ zahájil přednášku. „Já znám spoustu pitomců, kteří mají vymaštěný mozky jen proto, že začali hulit trávu. Problém je vtom, že mají na krku patnáct a více let odnětí svobody,“ připojil své zkušenosti z vězeňské správy magistr Kuřátko.

„S klukama jsme taky zkoušeli cigára, a když u mě táta cítil, že jsem někde pod barákem hulil cigára, takový ty marsky, tak mi dal po tlamě a bylo vymalováno,“ vzpomněl si na své mládí lektor Kuřátko. „Dneska je to problém. Ve škole se někteří chovají jako dobytci a učitelé jim to ještě trpí, aby si náhodou spratek nestěžoval. Já jsem jednou ve třídě dělal bordel a dostal jsem od učitele takovou přes hubu, že jsem vypadl z lavice,“ pokračoval před pobavenými teenagery Kuřátko. Video s přednáškou si žáci oblíbili, na Facebooku si ho za pár dní stihlo pustit přes 70 tisíc lidí. Podle starostky Semil Leny Mlejnkové je dobře, že si děti odnesou silné zážitky. Kuřátko její představy naplnil. Naše taky.

Potíž s písemným projevem

Když loni na konci listopadu odsoudila soudkyně Pavla Hájková Janu Nagyovou Nečasovou a generály, kteří veleli Vojenskému zpravodajství, ve známé kauze táhnoucí se od roku 2013, nikoho to nepřekvapilo. Hájková nahradila soudkyni Královou, které městský soud případ po dvou osvobozujících rozsudcích odebral a ministr spravedlnosti ji poslal ke kárnému řízení. Jak má napotřetí prvoinstanční rozhodnutí dopadnout, bylo nad slunce jasné. O dost méně jasné je vysvětlení, proč do začátku května nemá odsuzující rozsudek písemnou podobu, což brzdí odvolací řízení. Podle zdrojů Odposlechu to naznačuje, že s „papírovým“ obhájením viny žalovaných to nemá soudkyně Hájková zdaleka tak lehké, jako se svými půl roku starými silnými mediálními vystoupeními na adresu souzených.

Elektřina s pojistkou

Zákazníci energetické společnosti ČEZ v posledních dnech mohou očekávat telefon od svého dodavatele. Příliš však nepočítejte s nabídkou výhodnějších cen elektřiny. Polostátní skupina pod názvem ČEZ Bez starostí vnucuje zákazníkům pojištění pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání nebo pro případ hospitalizace následkem pracovního úrazu.

Jde tedy vesměs o produkty, o jejichž smysluplnosti mají experti pochybnosti a raději doporučují dávat si peníze na horší časy stranou. Časté varování se týká například výjimky na potíže se zády, které jsou druhou nejčastější příčinou pracovní neschopnosti. A co se nedočteme ve všeobecných obchodních podmínkách na stránkách ČEZ? Že pojistné plnění se nevztahuje na „degenerativní onemocnění páteře a jejich přímé a nepřímé důsledky“.

Energetická firma je však v roli pojišťováka evidentně úspěšná, podle výroční zprávy za loňský rok využívalo pojišťovací a asistenční služby 225 tisíc zákazníků.

Lidem, kterým za to vděčí, se dokáže revanšovat. Nový šéf společnosti ČEZ Prodej Tomáš Kadlec přišel letos v lednu z pojišťovny BNP Paribas Cardif, která pojištění ČEZ zajišťuje. '


Čtěte také

 Letoun L-39NG

V Aeru Vodochody začala sériová výroba letounů L-39NG, prvních šest bude za rok

V závodu Aero Vodochody nedaleko Prahy už začala sériová výroba letounů L-39NG. Prvních…

22. února 2019

Airbus A380-800, ilustrační foto

Tvrdé přistání superjumba A380: Airbus spálil miliardy eur od evropských vlád

Evropský výrobce letadel Airbus získal na vývoj a výrobu obřího dopravního letounu A380…

22. února 2019

 Innogy

Innogy prodává podíl v českém distributorovi plynu mateřské firmě RWE

Německá energetická společnost Innogy podepsala dohodu s firmou RWE o prodeji svého…

22. února 2019

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Poradna plná daňového přiznání
Kouříte zdravě aneb jakým rizikem jsou náhražky cigaret?
Přes 371 tisíc domácností loni změnilo dodavatele. I proto, že se zdražovalo
Neomezená mobilní data nejsou a ani nebudou
Otcovská dovolená v roce 2019
Auta
Volvo XC90 se po faceliftu nezměnilo, nově ale maskuje…
První opravdová Cupra se jmenuje Formentor a sází na plug-in hybridní pohon
Audi Q8 může mít výkon 330 koní také v kombinaci s dieselem. Stačí vznést požadavek na obvyklé místo
Jak chrání SUV chodce? Forester a RAV4 na výbornou, BMW X1 v podstatě vůbec
Srovnání pokut u nás, v Rakousku, Německu a na Slovensku: Koho bolí nejvíc?
Technologie
Cnews FM: Strach z vývoje Windows 10 a protispotřebitelské výroky ministerstva [podcast]
Moneta ještě pořád chce koupit Air Bank, zaplatila by ale méně
Šeptanda: Microsoft ukáže nový Xbox již v červnu na E3
Samsung je králem smartphonů. Huawei mu ale v roce 2019 půjde po krku
AMD před vydáním GTX 1660 Ti zlevnilo Radeony RX Vega 56, některé až pod 7 tisíc
Hry pro příležitostné hráče