Odposlech

07. května, 00:00 - RED
07. května, 00:00

Květina městu? Nepřípustné! Duo Krnáčová-Dolínek vposledních měsících dělalo vše pro to, aby co nejvíce vylepšilo startovací pozici politické konkurence do podzimních voleb.

Z toho mohla profitovat TOP 09, kdyby ovšem strana neoplývala mimořádnou schopností střelit sebe samu do kolene.

Role střelce se tentokrát ujala starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Ta napadla lidi, kteří na vlastní náklady a ve svém volném čase vysazují květiny kolem městských stromů, tedy v místech, kde se obvykle povalují vajgly, odpadky a psí exkrementy. Podle paní starostky jde o naprosto nepřípustnou privatizaci veřejného prostoru.

Proč by také měli město zvelebovat zadarmo sami obyvatelé, když Praha může navázat na tu nejlepší tradici? Velký úspěch slavila v minulosti například Praha 5, která ozdobila ulice 245 obřími betonovými květináči za 21 milionů korun. Co na tom, že jsou nevzhledné, překážejí chodcům, stromy v nich hynou, a tak se jich městská část potichu zase zbavuje?

Paní starostka Hujová pravděpodobně chystá podobný trumf na závěr volební kampaně. Hlasy se pak TOP 09 jen pohrnou.

Kuřátko, učitel národů

Dlouholetý zaměstnanec valdické věznice magistr Pavel Kuřátko aspiruje na titul učitele národů. Nominovat ho jistě bude město Semily, v němž přednášel žákům posledních ročníků základní školy a prvního ročníku gymnázia o škodlivosti návykových látek. „Jak mi někdo řekne, že ta přednáška je zbytečná, protože hulit trávu je dobrý, tak s tím běžte s dovolením do hajzlu, to tady vůbec nemusíme bejt,“ zahájil přednášku. „Já znám spoustu pitomců, kteří mají vymaštěný mozky jen proto, že začali hulit trávu. Problém je vtom, že mají na krku patnáct a více let odnětí svobody,“ připojil své zkušenosti z vězeňské správy magistr Kuřátko.

„S klukama jsme taky zkoušeli cigára, a když u mě táta cítil, že jsem někde pod barákem hulil cigára, takový ty marsky, tak mi dal po tlamě a bylo vymalováno,“ vzpomněl si na své mládí lektor Kuřátko. „Dneska je to problém. Ve škole se někteří chovají jako dobytci a učitelé jim to ještě trpí, aby si náhodou spratek nestěžoval. Já jsem jednou ve třídě dělal bordel a dostal jsem od učitele takovou přes hubu, že jsem vypadl z lavice,“ pokračoval před pobavenými teenagery Kuřátko. Video s přednáškou si žáci oblíbili, na Facebooku si ho za pár dní stihlo pustit přes 70 tisíc lidí. Podle starostky Semil Leny Mlejnkové je dobře, že si děti odnesou silné zážitky. Kuřátko její představy naplnil. Naše taky.

Potíž s písemným projevem

Když loni na konci listopadu odsoudila soudkyně Pavla Hájková Janu Nagyovou Nečasovou a generály, kteří veleli Vojenskému zpravodajství, ve známé kauze táhnoucí se od roku 2013, nikoho to nepřekvapilo. Hájková nahradila soudkyni Královou, které městský soud případ po dvou osvobozujících rozsudcích odebral a ministr spravedlnosti ji poslal ke kárnému řízení. Jak má napotřetí prvoinstanční rozhodnutí dopadnout, bylo nad slunce jasné. O dost méně jasné je vysvětlení, proč do začátku května nemá odsuzující rozsudek písemnou podobu, což brzdí odvolací řízení. Podle zdrojů Odposlechu to naznačuje, že s „papírovým“ obhájením viny žalovaných to nemá soudkyně Hájková zdaleka tak lehké, jako se svými půl roku starými silnými mediálními vystoupeními na adresu souzených.

Elektřina s pojistkou

Zákazníci energetické společnosti ČEZ v posledních dnech mohou očekávat telefon od svého dodavatele. Příliš však nepočítejte s nabídkou výhodnějších cen elektřiny. Polostátní skupina pod názvem ČEZ Bez starostí vnucuje zákazníkům pojištění pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání nebo pro případ hospitalizace následkem pracovního úrazu.

Jde tedy vesměs o produkty, o jejichž smysluplnosti mají experti pochybnosti a raději doporučují dávat si peníze na horší časy stranou. Časté varování se týká například výjimky na potíže se zády, které jsou druhou nejčastější příčinou pracovní neschopnosti. A co se nedočteme ve všeobecných obchodních podmínkách na stránkách ČEZ? Že pojistné plnění se nevztahuje na „degenerativní onemocnění páteře a jejich přímé a nepřímé důsledky“.

Energetická firma je však v roli pojišťováka evidentně úspěšná, podle výroční zprávy za loňský rok využívalo pojišťovací a asistenční služby 225 tisíc zákazníků.

Lidem, kterým za to vděčí, se dokáže revanšovat. Nový šéf společnosti ČEZ Prodej Tomáš Kadlec přišel letos v lednu z pojišťovny BNP Paribas Cardif, která pojištění ČEZ zajišťuje. '


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Jezdíte na vánoční trhy do zahraničí bezpečně?
Jak si spočítat daně u spolupracující manželky
Už se těšíte na Vánoce?
Kolik si do konce roku vložit na penzijko, stavebko a životko?
Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
Auta
BMW 530 MLE: Mnichovská automobilka připomíná jihoafrický…
Kolik dnes „žerou“ auta s výkonem kolem 600 koní? Třeba BMW M5 se vejde pod devět
Dálniční známky 2019: Vše, co potřebujete vědět
Škoda Kodiaq RS nenabízí sportovní emoce, ale především příjemnou dynamiku (první dojmy)
Galerie fotek, které se do AMS nevešly: Alfa Guilia QV, Jaguar i-Pace, Ateca Cupra
Technologie
Z Windows 10 zmizí funkce Lidé, ale přibude něco jako True Tone [spekulace]
Tipy na nejvýhodnější smartphony: rychlík, prcek i bezrámečkový krasavec
Intel odhalil big.LITTLE procesor s pěti jádry: 3D vrstvený čip s technologií Foveros
MediaTek vzdal high-end. Helio P90 ale zvyšuje výkon ve střední třídě
Nvidia opět zlevňuje a aktualizuje magickou krabičku Shield TV
Hry pro příležitostné hráče