Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Zahradní domky dají vaší zahradě nový rozměr

Na konci zimy opět plánujeme zahradní práce. Avšak zahrada bez místa na relaxaci není…

Nebankovní půjčky prolamují svou neblahou pověst

Ještě nedávno bylo spojení nebankovní půjčky téměř sprostým slovem. Lidé se na ně dívali…

Astratex posiluje management, novým ředitelem je Ladislav Bárta

Lídr na středoevropském trhu se spodním prádlem a plavkami Astratex posiluje svůj…

Odposlech

15. ledna 2018, 00:00 - RED
15. ledna 2018, 00:00

Hrdla je zpátky O Tomáši Hrdličkovi je poslední dobou slyšet pomalu jako v časech jeho největší „slávy“. Prosincové vydání časopisu Forbes věnovalo čtyři strany popisu jeho podnikání a neprůhledné historii. Hrdlička se vyšvihl z majitele benzinové pumpy až na jednoho z nejvlivnějších mužů v politice, tzv. kmotra. Teď se přihlásil k vlastnictví 85 procent investiční skupiny Kupiano, do které patří mimo jiné i společnost Vistoria CZ. Ta dříve působila pod názvem Prominecon a ještě dřív Navatyp, spravovala městské nemovitosti a žila z veřejných zakázek. Společnost Vistoria získala v rodné Hrdličkově městské části Praha 10, kde začala jeho slavná kariéra, několik stavebních zakázek, například na rekonstrukci školy nebo kina. Vistoria má firemní heslo „spolehlivý partner na povrchu i v podzemí“. Upřímně, kdyby zůstala jen u druhé části motta, všichni budeme šťastnější.

Ministr čehokoli

Někteří novopečení poslanci mají velké ambice. Druhý muž Okamurova hnutí SPD Radim Fiala podle zdrojů Odposlechu velmi stojí o ministerský post. A protože není vybíravý, bral by cokoli. Pravda, Fiala toho zatím moc nepředvedl; za SPD všude mluví jeho velitel Tomio Okamura. A nikoho dvakrát neoslní

ani svou minulostí nevýrazného řadového člena ODS, naprosté šedé zóny bez vyhraněného názoru na cokoli. Na novinářské dotazy například odpovídal sveřepě: „Nevím, zeptejte se kolegy Fuchsy.“ Právě s Fuksou a spol. zažil hvězdnou část své kariéry. Spolu s Markem Šnajdrem a dalšími se připojil k „rebelii v ODS“, frakci poslanců, kteří nesouhlasili s vládními návrhy na zvýšení daní. Teď má Fiala další šanci na slávu po boku největšího demagoga v Poslanecké sněmovně (a že jich tam je). Akorát bude asi muset změnit komunikační strategii. „Nevím, zeptejte se kolegy Okamury,“ by asi nezabralo.

Vlk a čtyři beránci

Komunikace mezi pěti členy Rady Energetického regulačního úřadu drhne prakticky od chvíle vzniku tohoto kolektivního orgánu, který v srpnu loňského roku nahradil předsednictví Aleny Vitáskové, jejíž „samoděržaví“ trvalo dlouhých šest let. Za většinou problémů stojí podle zdrojů Odposlechu radní Vladimír Vlk. Ten jedná samostatně bez ohledu na názory ostatních členů rady a chová se jako šéf, jímž pochopitelně není. Loni v listopadu tak na hlavičkovém papíru úřadu – bez souhlasu a vědomí ostatních členů rady – poslal prezidentovi Miloši Zemanovi žádost o omilostnění Vitáskové. Té, jak známo, hrozí vysoký trest za zmanipulování správních řízení o licencích pro solární elektrárny. Mimochodem, stalo se tak v době, kdy se o Vitáskové hovořilo jako o nové ministryni průmyslu a obchodu. Ostatní radní mohli prý už jen protestovat na poradě. Možná by tedy bylo načase přestat bečet a pravidla té hry na vlka a čtyři beránky změnit.

Přes to nejede vlak

Politici v Brně už asi po stoprvé rozhodují, jestli hlavní nádraží zůstane tam, kde je, nebo se odsune zhruba o kilometr k řece. Tentokrát nejsou tak hloupí, aby se ptali občanů v referendu – to už dvakrát s velkou převahou dopadlo tak, že se má opravit současné nádraží. Hlas lidu má teď nahradit reprezentativní průzkum veřejného mínění na tisíci respondentech, a jak známo, politici věří jen průzkumům, které si sami zfixlují. Občané na rozdíl od těch, kteří znají politickou realitu, totiž těžko pochopí, že 1300 stránek studií o výhodnosti té či oné varianty je celkem bezpředmětných, jelikož nádraží je v územním plánu Brna prostě odsunuté a přes to nejede vlak. Nový územní plán, na jehož základě by se dalo současné nádraží rekonstruovat, Brno jen tak mít nebude. Vždyť brněnští zastupitelé se nedokázali shodnout ani na základních tezích. Zasekli se hned na začátku na tom, jestli má mít slogan „Brno město dohody“ otazník, nebo ne. Nepřipomíná vám to federální dohady o pomlčku


Čtěte také

Události  Zpracování plastových lahví

Systém funguje. Osm z deseti PET lahví končí v Česku ve sběru

Osm z deseti PET lahví uvedených na trh končí v Česku ve sběru. Zálohovací systém PET…

před 1 hodinou

 Interiér elektrického konceptu Vision iV

Elektrický koncept Škoda Vision iV naznačuje, jak bude vypadat interiér Škodovek

Škoda zveřejnila první skicu naznačující interiér nového elektrického konceptu Vision iV.…

před 2 hodinami

 O2, T-Mobile a Vodafone

Komentář: Neomezená data v mobilu nebudú. Nikdy, nech si to všichni zapamatují

Tuzemská trojka operátorů nemá v nabídce neomezené mobilní datové balíčky, T-Mobile a…

před 3 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Žádáme o rodičovskou a mateřskou
Chystá se paušální daň: Vyplatí se opravdu každému?
Jak se nenechat při nakupování napálit
O kolik se v roce 2019 zvýší příspěvek na péči?
Slovenské prezidentské volby: vše, co potřebujete vědět
Auta
Čtvrtou karosářskou variantou Ceedu bude crossover.…
Jak ověřit VIN u ojetiny? Lze to i zdarma, ale detailní kontrola něco stojí
Rychlý test Audi A6 40 TDI (2.0 TDI Evo): Je lepší než šestiválec. Fakticky!
Opravdu chce EU povinný omezovač rychlosti v autech? Nebude to tak horké
Aston Martin přidá do nabídky levnějšího a praktičtějšího sourozence modelu Valkyrie
Technologie
USA, neUSA. Němci nemají s Huawei problém a chtějí jej pustit do 5G
Přichází Snapdragon X55, internet v mobilu zrychlí na 7 Gb/s
Unikly všechny procesory Intel Core 9. generace: i5, i3 s turbem, bude i Pentium bez GPU
Xiaomi krade pozornost Samsungu. Představil nabušený Mi 9 a výhodný Mi 9 SE
Dlouhé seznamy vyřešených potíží. Microsoft opravuje Windows 10 verze 1709 a 1803
Hry pro příležitostné hráče