Odposlech

23. října 2017, 00:00 - RED
23. října 2017, 00:00

Tohle není kampaň Prezident Miloš Zeman se už několik měsíců buší v prsa, že žádnou kampaň před lednovou prezidentskou volbou rozhodně nevede. Pouze si prý plní povinnosti státníka, který objíždí všechny regiony, města, obce a vesničky naší krásné země Czechia. Tomu lze věřit ale jen do chvíle, než se takové akce na českém venkově osobně zúčastníte. Redakce Odposlechu měla tu výjimečnou příležitost setkat se s prezidentem v chotíkovské spalovně u Plzně. Mimo to, že tu prezident/bavič Miloš Zeman z pódia zapaloval zapalovač a ukazoval přítomným svou krabičku cigaret, vedl se zaměstnanci spalovny (rozuměj: voliči) velmi vášnivou debatu (rozuměj: monolog) o Krymu a o svých nedávných výrocích, že je anexe tohoto ukrajinského poloostrova Rusy „hotová věc“. Který jiný prezidentský kandidát má takovou šanci ovlivňovat voliče za veřejné peníze? Je ale otázka, zda Zeman vůbec tuto šanci dokáže využít. Na závěr své návštěvy Plzeňského kraje totiž utrousil větu, že „dospělý člověk se za svá vyjádření nemusí omlouvat“, když reagoval na dotaz, zda se omluví za výrok svého mluvčího Ovčáčka, který přirovnal EU k nacismu.

Ono i nevést kampaň je někdy těžké.

Pilný bubák

Není nic horšího než smrt z leknutí.

Odcházející ministr financí Ivan Pilný něco takového zařídil svým podřízeným. Do všech organizací, které pod jeho úřad spadají, poslal varovný dopis. Prý nechce už nikdy zažít, aby se interní věci dočetl z novin.

Žádné podrobnosti, tečka. Úřednictvo po přečtení dopisu zachvátila směsice strachu, chaosu a nejistoty. Všichni se báli, že tím „pan Velký“ myslel právě jejich odbor či úřad. Někde v panice dokonce nařídili stopku vydávání jakýchkoliv tiskových zpráv, než se vše vyjasní. Přece není možné, aby se ministr dozvídal nějaké informace z médií. Embargo i atmosféra strachu z chodeb úřadů naštěstí za pár dní vyprchaly. Ukázalo se, že nevyslovené varování směřovalo na Finanční správu, takže všude kromě správy zase zavládla obvyklá pohoda. Z toho vyplývá, že Pilného podpora šéfa Finanční správy Martina Janečka není nekonečná. Patrně do té doby, než zase přijde nějaký dopis.

Lichvou na exekutory

Kromě migrantů chce Tomio Okamura vymýtit i exekutory. Tahle svoloč nás terorizuje už teď, tak bychom ji mohli alespoň zestátnit. Jak se ovšem vzal na kandidátce SPD v Pardubickém kraji živnostník Jiří Kohoutek, jehož živnost spočívá v umění půjčit nejrychleji na trhu – za 15 minut odcházíte s pěti tisíci v kapse –, je potom záhadou. Co na tom, že Kohoutkova firma Time Financial CZ nemá povinnou registraci ČNB. Ledaže by chtěl sympaťák Okamura exekuce řešit lichvou…

Špotáková a dva žraloci

Profesionálním sportovcům z Dukly skončila sezona, a tak je velitelé poslali na několikadenní vojenský výcvik do Vyškova.

Maskáče, útočné pušky, přilby a kanady. To všechno vyfasovali a vyběhli do lesů. Čeští reprezentanti si ale velmi rychle vyzkoušeli, v jaké realitě žijí čeští vojáci a proč si raději výstroj pořizují na internetu nebo v army shopech. Zvlášť úspěšná oštěpařka Barbora Špotáková by mohla vyprávět. Hned první den výcviku se jí na fasovaných botách začala drolit podrážka, před orientačním během se jí dokonce obě podrážky od bot úplně odlepily. Ještě že čeští reprezentanti nefasují obuv z eráru i na závody a mají vlastní sponzory. Jinak by domů místo medailí vozili leda tak kalafunu. RED


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Proč není čistá voda skutečně čistá?
Banky loni poskytly hypotéky za více než 220 miliard. Hypotéky již nezdražují
Daně 2019: kdy podat a kdy zaplatit?
Jaké přílohy je třeba dodat k daňovému přiznání k dani z nemovitosti?
Zvýšení stravného a cestovních náhrad za pohonné hmoty v roce 2019
Auta
Škoda Scala je o 70 tisíc dražší než Rapid. Jak si ale…
Mercedes-Benz v ČR opět jedničkou
Videodojmy: Ford Mustang Bullitt
Galerie: Podívejte se, jak v průběhu času rostly ledvinky na BMW řady 7
Nejvíce a nejméně prodávané značky na evropském trhu v roce 2018: VW je suverénní
Technologie
WD Black SN750: nové highendové NVMe moduly od Western Digital s chladičem EKWB
PCI Express 5.0 je skoro hotový, první hardware už letos. V PC si počkáme do roku 2020
Argument proti politické korektnosti (video s CZ titulky)
Místo zpráv jen prázdné obdélníky. Google se připravuje na „cenzuru“ v EU (aktualizováno)
Cnews FM: Windows 7 za rok čeká posmrtný život [podcast]
Hry pro příležitostné hráče