Odposlech

23. října 2017, 00:00 - RED
23. října 2017, 00:00

Tohle není kampaň Prezident Miloš Zeman se už několik měsíců buší v prsa, že žádnou kampaň před lednovou prezidentskou volbou rozhodně nevede. Pouze si prý plní povinnosti státníka, který objíždí všechny regiony, města, obce a vesničky naší krásné země Czechia. Tomu lze věřit ale jen do chvíle, než se takové akce na českém venkově osobně zúčastníte. Redakce Odposlechu měla tu výjimečnou příležitost setkat se s prezidentem v chotíkovské spalovně u Plzně. Mimo to, že tu prezident/bavič Miloš Zeman z pódia zapaloval zapalovač a ukazoval přítomným svou krabičku cigaret, vedl se zaměstnanci spalovny (rozuměj: voliči) velmi vášnivou debatu (rozuměj: monolog) o Krymu a o svých nedávných výrocích, že je anexe tohoto ukrajinského poloostrova Rusy „hotová věc“. Který jiný prezidentský kandidát má takovou šanci ovlivňovat voliče za veřejné peníze? Je ale otázka, zda Zeman vůbec tuto šanci dokáže využít. Na závěr své návštěvy Plzeňského kraje totiž utrousil větu, že „dospělý člověk se za svá vyjádření nemusí omlouvat“, když reagoval na dotaz, zda se omluví za výrok svého mluvčího Ovčáčka, který přirovnal EU k nacismu.

Ono i nevést kampaň je někdy těžké.

Pilný bubák

Není nic horšího než smrt z leknutí.

Odcházející ministr financí Ivan Pilný něco takového zařídil svým podřízeným. Do všech organizací, které pod jeho úřad spadají, poslal varovný dopis. Prý nechce už nikdy zažít, aby se interní věci dočetl z novin.

Žádné podrobnosti, tečka. Úřednictvo po přečtení dopisu zachvátila směsice strachu, chaosu a nejistoty. Všichni se báli, že tím „pan Velký“ myslel právě jejich odbor či úřad. Někde v panice dokonce nařídili stopku vydávání jakýchkoliv tiskových zpráv, než se vše vyjasní. Přece není možné, aby se ministr dozvídal nějaké informace z médií. Embargo i atmosféra strachu z chodeb úřadů naštěstí za pár dní vyprchaly. Ukázalo se, že nevyslovené varování směřovalo na Finanční správu, takže všude kromě správy zase zavládla obvyklá pohoda. Z toho vyplývá, že Pilného podpora šéfa Finanční správy Martina Janečka není nekonečná. Patrně do té doby, než zase přijde nějaký dopis.

Lichvou na exekutory

Kromě migrantů chce Tomio Okamura vymýtit i exekutory. Tahle svoloč nás terorizuje už teď, tak bychom ji mohli alespoň zestátnit. Jak se ovšem vzal na kandidátce SPD v Pardubickém kraji živnostník Jiří Kohoutek, jehož živnost spočívá v umění půjčit nejrychleji na trhu – za 15 minut odcházíte s pěti tisíci v kapse –, je potom záhadou. Co na tom, že Kohoutkova firma Time Financial CZ nemá povinnou registraci ČNB. Ledaže by chtěl sympaťák Okamura exekuce řešit lichvou…

Špotáková a dva žraloci

Profesionálním sportovcům z Dukly skončila sezona, a tak je velitelé poslali na několikadenní vojenský výcvik do Vyškova.

Maskáče, útočné pušky, přilby a kanady. To všechno vyfasovali a vyběhli do lesů. Čeští reprezentanti si ale velmi rychle vyzkoušeli, v jaké realitě žijí čeští vojáci a proč si raději výstroj pořizují na internetu nebo v army shopech. Zvlášť úspěšná oštěpařka Barbora Špotáková by mohla vyprávět. Hned první den výcviku se jí na fasovaných botách začala drolit podrážka, před orientačním během se jí dokonce obě podrážky od bot úplně odlepily. Ještě že čeští reprezentanti nefasují obuv z eráru i na závody a mají vlastní sponzory. Jinak by domů místo medailí vozili leda tak kalafunu. RED


Čtěte také

Události rejdařův sen. Takto by měl podle plánů Ředitelství vodních cest vypadat úsek Labe pod Děčínem, který je poslední neregulovanou částí řeky od soutoku s Vltavou.

Ropák roku: sporné kanály a jezy, s antiekologickými výroky bodovali Foldyna, Klaus i Zeman

Antiekologickou cenu Ropák dostal za rok 2018 předseda představenstva společnosti Vodní…

před 1 hodinou

 Prezident Miloš Zeman

Zeman vyzdvihl Hedvábnou stezku a hájil Huawei. České firmy podepsaly v Pekingu desítky dohod

České firmy dnes na česko-čínském hospodářském fóru v Pekingu podepsaly téměř desítku…

před 1 hodinou

Události Vratislav Mynář

Transparency International podala trestní oznámení na Mynáře. Kvůli dotacím na penzion

Nevládní organizace Transparency International (TI) podala trestní oznámení na…

před 2 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

ve spolupráci s
  • Jak rychle poslat peníze po Evropě? Zkuste SEPA platbu

  • Koruna se letos výrazně pod 25 CZK/EUR nepodívá

  • Dilema, které řeší každoročně tisíce dovolenkářů. Je…

  • Opce jsou pro toho, kdo si rád nechává zadní vrátka…

  • Strašák jménem volatilita

  • Posíláte peníze po Evropě a chcete se vyhnout vysokým…

  • Online platby, reklamace a clo. Co nepodcenit při nákupu…

  • Připsání zahraniční platby v řádu minut? Jde to!

  • Začnou přibývat nezaměstnaní?

Finance
Kdy penzisté nemají nárok na nemocenskou?
Zapomněli jste PIN k vaší SIM kartě? Poradit může operátor
Elektromobil ujede kilometr i za 50 haléřů. Co brzdí elektrická auta v Česku?
Jaký je rozdíl mezi stravenkou a stravným?
Vypadá to, že se dočkáme snadnější změny operátora
Auta
Galerie: Podívejte se, co lze vytvořit z totálně rezavého…
Poprvé za volantem nové Toyoty Camry: Nepovinně povinná
Kvíz: Jak dobře se vyznáte v technických údajích aut?
Vybíráte boty na řízení auta? Čím se řídit a jak ušetřit při jejich nákupu
Ford nadále evropskou jedničkou v užitkových vozech
Hry pro příležitostné hráče