Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Můžeme od nového roku očekávat zdražení povinného ručení?

Povinné ručení se díky mnoha změnám v pojišťovnictví bude nejspíše nadále zdražovat.…

Výměna výtahu a potřebná povolení

Životnost výtahu v bytových domech je 15–25 let (doba životnosti je ovlivněna prováděnou…

Rondo.cz nabízí řešení, jak získat a udržet zákazníky. Výše platby je přizpůsobená možnostem firem

Kamenné prodejny i eshopy dlouhodobě bojují s tím jak získat a udržet zákazníky. Přitom…

Odposlech

16. října 2017, 00:00 - RED
16. října 2017, 00:00

Prostě makáme Hnutí ANO získalo před volbami silnou podporu. Na předvolebních mítincích mu nepomáhá nikdo menší než česká armáda v čele s náčelníkem Generálního štábu Josefem Bečvářem. Minulé úterý vyrazil Martin Stropnický do Karlových Varů s několika dobrými zprávami. Na tamějším letišti by mělo vzniknout detašované pracoviště letectva, na okraji Doupova zase nové vojenské výcvikové centrum za stovky milionů. Připomíná vám to předvolební sliby?

Nejste jediní. Zvlášť když si pro sebe armádní tiskovou konferenci uzmuli politici ANO. Kromě Stropnického si slavné minuty nenechal ujít ani ministr dopravy Dan Ťok (lídr Babišovy kandidátky v Karlovarském kraji přiletěl vojenským vrtulníkem) a zdejší hejtmanka Jana Vildumetzová (ta má na kandidátce čtvrté místo). Podřízení Andreje Babiše tak zase názorně předvedli, jak se naučili využívat svou politickou moc. Však oni si umějí poradit, i když zrovna nejde o dotace. Jen utrápený Josef Bečvář stojící tak tro chu mimo dění si slavné chvíle Agrofertu v Karlových Varech příliš neužíval. Snad jednou prozradí, čím je Stropnickému tak silně zavázán, že je kvůli volebnímu úspěchu ANO schopný schválit ivznik nové základny.

Jen zahřívací kolo

Masivní výskyt předvolebních plakátů Realistů (Pro mámu, Pro tátu a bůhví pro koho ještě) a recyklované strany ODA působí dojmem, že obě zmíněné strany chtějí proniknout do sněmovny hlavním vchodem za každou cenu. Podle informací Odposlechu to však nemusí být tak docela pravda. Spíše se jedná o zahřívací kolo před dosažením skutečného cíle na regionální úrovni.

Tyto strany totiž více než v celostátních volbách chtějí uspět v hlasování do pražského zastupitelstva v říjnu příštího roku. Motivace se přímo nabízí. Hlavní sponzoři obou zmíněných politických stran - jmenovitě Marek Dospiva a Pavel Sehnal - si potřebují pojistit realizaci miliardových developerských projektů, které na území hlavního města připravují. Nejlépe tím, že protlačí své lidi do zastupitelstva či přímo na magistrát. Pražané se tedy mohou i za rok těšit na pořádnou dávku slibů pro mámu a tátu. A kdoví, možná i na volné vstupenky do Sehnalova akvaparku.

Vyžeňte je!

K čemu jsou dobré volby? Minimálně ktomu, že čím více se blíží, t ím jsou politici pracovitější a akčnější. Kromě otevírání dětských hřišť a parků většinou dojde i na nějaký ten dlouhodobý ostudný problém, na který nebyl ty čtyři roky čas. V pražském zastupitelstvu aktuálně frčí směnárny, které Prahu proslavily po celém světě jistotou, že tam turisty okradou. Pražští zastupitelé Ondřej Mirovský (Zelení) a Jakub Michálek (Piráti), kteří by po volbách rádi zasedli do poslaneckých lavic, dali médiím tento týden na vědomí, že už se s t ím fakt musí něco dělat. A než se to povede, radnice alespoň zkontroluje, zda ty podvodníci nesedí v centru města v budovách, které si pronajímají od magistrátu. To by ta ostuda byla asi na druhou. Ještě by bylo prima, kdyby byly na ten kontrolní seznam zařazeny i směnárny, které si pronajímají prostory v domech pražského radního pro sociální věci a místostarosty Prahy 1 Daniela Hodka. Pro jistotu…

Lékař pro velká zvířata

Výrazně zhoršeného zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana si všiml zřejmě každý, kdo alespoň občas sleduje televizi.

Hlava státu před časem vypoklonkovala konzilium lékařů v čele s exministrem Holcátem, protože to přeháněli s prevencí, a tak pokračuje v pití alkoholu, jak neopomněl připomenout na tiskové konferenci. Prezidentova uvadající fyzická i mentální kondice však děsí partu hradních posluhovačů, proto pro Zemana vyjednali speciální lékařskou péči v prémiovém špitálu Na Homolce, kde na něj dohlíží MUDr.

Miloslav Kalaš. Dnes 76letý doktor je zajímavou figurou hned v mnoha ohledech.

Patřil mezi perspektivní kádry minulého režimu ajeho jméno se objevuje v seznamech spolupracovníků Státní bezpečnosti. V letech 1989 a 1990 dokonce zastával funkci ředitele pražské zoologické zahrady. Po změně režimu se přesunul do Nemocnice Na Homolce a zaměřil se na jiná „zvířata“ - ta velká, je totiž známý jako lékař řady prominentních pacientů, nejen dosluhující hlavy státu. Důvody, proč si hradní protokol vybral zrovna takovou kapacitu, jsou neznámé. Lze však s nadsázkou konstatovat, že MUDr. Miloslav Kalaš má Na Homolce podobnou pověst, jakou měl doktor Cvach v Nemocnici na kraji města. •


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
10 příkladů, kdy vám může vzniknout dluh na zdravotním pojištění
Jaké změny musíte hlásit na finanční úřad?
Zvýšení nemocenského pojištění pro OSVČ v roce 2019
7 zlozvyků, kterými škodíte svému autu
Na co všechno pamatovat při změně práce
Auta
Nové BMW M340i xDrive naznačuje, že příští M3 bude opravdu…
Zimní vs. letní pneumatiky: Jak se liší brzdění z rychlosti 200 km/h na suchu u Porsche 911?
Dnes je to na den přesně 65 let od chvíle, kdy Seat vyrobil svůj úplně první automobil
Test Kia Ceed a Ceed SW 1.0 T-GDI: V jednoduchosti je krása
Autem roku v ČR se pro rok 2019 stane Kia, Ford, BMW, Peugeot nebo Subaru
Technologie
Windows 10 October 2018 Update: místo okrajových funkcí zlepšováky pro každý den [recenze]
Skoro 1200 filmů v čudu. Alza zrušila svou online videopůjčovnu
Šeptanda: Samsung Galaxy S10 bude mít díru v displeji
Fotky GeForce GTX 1060 s GDDR5X: uvnitř osekaná GTX 1080, vydání je asi blízko
Týdny čekání končí. Distribuce Windows 10 October 2018 Update pokračuje
Hry pro příležitostné hráče