Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Pomozte ochránit uživatele internetu a zachovat svobodný internet

12. září se bude v Evropském parlamentu hlasovat o evropské směrnici o autorském právu.…

Konference o coworkingu TechoCon 2018

Kanceláře se čím dál rychleji mění, práce v nich stejně tak. Jak funguje moderní…

Konec výmluvám a začátek mluvení anglicky se blíží!

Lidský druh je mistrem ve vymlouvání se. Vymlouváme se na počasí, na únavu, na děti, na…

Odposlech

09. října 2017, 00:00 - RED
09. října 2017, 00:00

Mám takový malý problém Prezidentský kandidát krajně pravicové strany Realisté Jiří Hynek je vášnivým milovníkem zbraní. Aby také ne. Už několik let vede Asociaci obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky, a lobbuje tak za naše zbrojaře. Podporu českého zbrojního průmyslu, nošení zbraní a zbrojení obecně Hynek prosadil rovněž do programu Realistů. Teď chce se zbraní v ruce dobýt Pražský hrad. V rámci kampaně nedávno natočil krátké video: v mysliveckém oblečku a s puškou vybavenou puškohledem na rameni. Tvrdí, že „se chystá do lesa, ale má malý problém, který může být do budoucna problémem velkým". Podle Hynka Evropská komise a naši úředníci tvrdí, že puška s puškohledem je „vojenský materiál, vlastně zbraň". Jaká drzost! Hynek se prý nechce dožít doby, kdy ho „u každého posedu či kazatelny" bude hlídat nějaký celník a kontrolovat zvětšení jeho puškohledu. Střílet se prostě bude pořád a bez kontroly. A kdyby tam snad ten drzý Brusel nějakého celníka postavil, puškohled už si s ním poradí.

Vyvrcholení s Veselou trojkou

Konzervativní lidovci chystají zcela nečekané vyvrcholení volební kampaně.

Obyvatele Trutnova a Hradce Králové zvou, aby během předvolebního pondělí a úterý navštívili ojedinělé vystoupení Veselé trojky, populární to kapely hudebníka Pavla Kršky, v níž tři dlouholetí kamarádi důchodového věku hrají lidové písně.

Kromě Pavla Kršky, který ovládá svou heligonku, se můžete těšit na Jaromíra Kozelku s akordeonem a na Miroslava Hrdličku s jeho klávesami. Ateď to nejdůležitější: vstup na oba koncerty je zdarma. Veškeré náklady spojené s Veselou trojkou platí KDU-ČSL. Redakce Odposlechu radí: Na koncerty těchto hvězd televize Šlágr se určitě vydejte. Zvláště pokud jste ještě o Veselé trojce neslyšeli. Běžně jsou totiž všechny jejich koncerty vyprodané a za jedno místo zaplatíte minimálně 220 korun.

Tak přece jen jsou ty volby občanům k něčemu dobré.

Já to nevezmu!

Předseda představenstva společnosti Arca Capital CEE je pověstný tím, že když si vezme slovo - ato si vezme vždy, když má publikum - nuda není. A nebyla ani minulý týden, když Pavel Makovec odmítl nabídku stát se novým ředitelem České exportní banky, kterou mu nikdo nedal. Jedním dechem zvládl pochválit i urazit toho, kdo banku už pár let vede, zatím si zadek nespálil a nikdo jej aktuálně neodvolává. „Být ředitelem ČEB není jednoduché. Je to horká židle. Obdivuji vaši odvahu,“ řekl současnému řediteli Karlu Burešovi. „Já šéfovat takové instituci jako vy, tak chodím kanálama. Já to místo po vás ale nevezmu. Pár ministrů mi to už nabízelo, já to ale nevezmu,“ ubezpečil ho. Když se znovu nadechl, pustil se do centrálních bankéřů, kteří nám znehodnocují měnu - podobně jako Němci v třicátém devátém. Jiří Rusnok ale zatím může být klidu: nabídku stát se guvernérem ČNB Makovec zatím veřejně neodmítl.

Selfie nebudou

Bavorští odpůrci jaderné energetiky se vypravili na nebezpečnou výpravu do zákeřného Mordoru reprezentovaného elektrárnou Temelín. Temné brány je nezastavily a pronikli nejen do návštěvnického infocentra, ale nakonec až do samých útrob „mordorských“ bloků. Jelikož však nežijeme v Tolkienově fantaskní Středozemi, ale ve střední Evropě 21. století, bylo třeba úspěch tažení podtrhnout patřičnou obrazovou dokumentací. A zde hrdinní nájezdníci utrpěli první velkou porážku. Sauron-ČEZ totiž pořizování snímků - z celkem pochopitelných bezpečnostních důvodů -zakázal, a tak se jim trofej nejcennější neboli selfie s reaktorem ukořistit nepodařilo. Banální fotohistorka navíc zcela zastínila původní a naprosto legitimní cíl odpůrců, a sice upozornit na fatální selhání energetické firmy při kontrole temelínských svarů. Na rozdíl od trilogie tak zvítězil Mordor a svobodný lid bavorský odtáhl s „lederhosen“ napůl žerdi. •


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Platíte víc za vlak kvůli slevě pro studenty a důchodce?
Za černý odběr elektřiny jsou vysoké pokuty. Jak se mu vyhnout?
Kdy vzroste rodičovská o 40 tisíc? A koho se zvýšení bude týkat?
Kdy se v ČR zakáží zvířata v cirkusech?
Práva poškozených při dopravní nehodě: kdy se nevyplatí policii nevolat?
Auta
Škoda Octavia G-Tec je rychlejší. Tisíc kilometrů s ní ale…
IAA Hannover 2018: Budoucnost užitkových aut? Hybridní, elektrická a autonomní
Euro NCAP: Volkswagen Touareg a Audi A6 za pět, Tourneo za čtyři a Jimny pouze za tři
Kvíz: Víte, kolik dostanete bodů za tyto přestupky?
Za volantem Alpine A110: Svezli jsme se autem, které v ČR jen tak nepotkáte
Technologie
Další kontroverze CCleaneru. Aktualizoval se, ačkoli jste mu to zakázali
Renault, Nissan a Mitsubishi nahradí svůj infotainment Androidem
Nový ARM procesor pro servery jde na trh: 32jádra Ampere eMAG budou v serverech Lenovo
Nové aktualizace od Microsoftu. Ve Windows 10 v1803 bylo opraveno 54 chyb
Je Windows 10 build 17763 finální vydání? Teď sestoupil do Slow ringu
Hry pro příležitostné hráče