Odposlech

09. října 2017, 00:00 - RED
09. října 2017, 00:00

Mám takový malý problém Prezidentský kandidát krajně pravicové strany Realisté Jiří Hynek je vášnivým milovníkem zbraní. Aby také ne. Už několik let vede Asociaci obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky, a lobbuje tak za naše zbrojaře. Podporu českého zbrojního průmyslu, nošení zbraní a zbrojení obecně Hynek prosadil rovněž do programu Realistů. Teď chce se zbraní v ruce dobýt Pražský hrad. V rámci kampaně nedávno natočil krátké video: v mysliveckém oblečku a s puškou vybavenou puškohledem na rameni. Tvrdí, že „se chystá do lesa, ale má malý problém, který může být do budoucna problémem velkým". Podle Hynka Evropská komise a naši úředníci tvrdí, že puška s puškohledem je „vojenský materiál, vlastně zbraň". Jaká drzost! Hynek se prý nechce dožít doby, kdy ho „u každého posedu či kazatelny" bude hlídat nějaký celník a kontrolovat zvětšení jeho puškohledu. Střílet se prostě bude pořád a bez kontroly. A kdyby tam snad ten drzý Brusel nějakého celníka postavil, puškohled už si s ním poradí.

Vyvrcholení s Veselou trojkou

Konzervativní lidovci chystají zcela nečekané vyvrcholení volební kampaně.

Obyvatele Trutnova a Hradce Králové zvou, aby během předvolebního pondělí a úterý navštívili ojedinělé vystoupení Veselé trojky, populární to kapely hudebníka Pavla Kršky, v níž tři dlouholetí kamarádi důchodového věku hrají lidové písně.

Kromě Pavla Kršky, který ovládá svou heligonku, se můžete těšit na Jaromíra Kozelku s akordeonem a na Miroslava Hrdličku s jeho klávesami. Ateď to nejdůležitější: vstup na oba koncerty je zdarma. Veškeré náklady spojené s Veselou trojkou platí KDU-ČSL. Redakce Odposlechu radí: Na koncerty těchto hvězd televize Šlágr se určitě vydejte. Zvláště pokud jste ještě o Veselé trojce neslyšeli. Běžně jsou totiž všechny jejich koncerty vyprodané a za jedno místo zaplatíte minimálně 220 korun.

Tak přece jen jsou ty volby občanům k něčemu dobré.

Já to nevezmu!

Předseda představenstva společnosti Arca Capital CEE je pověstný tím, že když si vezme slovo - ato si vezme vždy, když má publikum - nuda není. A nebyla ani minulý týden, když Pavel Makovec odmítl nabídku stát se novým ředitelem České exportní banky, kterou mu nikdo nedal. Jedním dechem zvládl pochválit i urazit toho, kdo banku už pár let vede, zatím si zadek nespálil a nikdo jej aktuálně neodvolává. „Být ředitelem ČEB není jednoduché. Je to horká židle. Obdivuji vaši odvahu,“ řekl současnému řediteli Karlu Burešovi. „Já šéfovat takové instituci jako vy, tak chodím kanálama. Já to místo po vás ale nevezmu. Pár ministrů mi to už nabízelo, já to ale nevezmu,“ ubezpečil ho. Když se znovu nadechl, pustil se do centrálních bankéřů, kteří nám znehodnocují měnu - podobně jako Němci v třicátém devátém. Jiří Rusnok ale zatím může být klidu: nabídku stát se guvernérem ČNB Makovec zatím veřejně neodmítl.

Selfie nebudou

Bavorští odpůrci jaderné energetiky se vypravili na nebezpečnou výpravu do zákeřného Mordoru reprezentovaného elektrárnou Temelín. Temné brány je nezastavily a pronikli nejen do návštěvnického infocentra, ale nakonec až do samých útrob „mordorských“ bloků. Jelikož však nežijeme v Tolkienově fantaskní Středozemi, ale ve střední Evropě 21. století, bylo třeba úspěch tažení podtrhnout patřičnou obrazovou dokumentací. A zde hrdinní nájezdníci utrpěli první velkou porážku. Sauron-ČEZ totiž pořizování snímků - z celkem pochopitelných bezpečnostních důvodů -zakázal, a tak se jim trofej nejcennější neboli selfie s reaktorem ukořistit nepodařilo. Banální fotohistorka navíc zcela zastínila původní a naprosto legitimní cíl odpůrců, a sice upozornit na fatální selhání energetické firmy při kontrole temelínských svarů. Na rozdíl od trilogie tak zvítězil Mordor a svobodný lid bavorský odtáhl s „lederhosen“ napůl žerdi. •


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Jak se mění zálohy na zdravotním a sociálním u OSVČ a OBZP v roce 2019?
Nechat se zaměstnat, nebo zaměstnávat?
Jak musíte zadat platební příkazy, aby to došlo do konce roku?
Jezdíte na vánoční trhy do zahraničí bezpečně?
Jak si spočítat daně u spolupracující manželky
Auta
Co se stane, když za jízdy zmáčknete tlačítko parkovací…
Proč stupnice tachometru tak moc přesahují skutečnou maximální rychlost auta?
Automobilky musí do roku 2030 nakonec snížit emise CO2 o 37,5 %. Těšte se na elektromobily
Retro test Škoda 1203: Československá legenda slaví půl století!
Tipy na nejvýhodnější smartphony: rychlík, prcek i bezrámečkový krasavec
Technologie
October 2018 Update už je ve službě Windows Update k dispozici všem
Výzkum potenciálu rozvoje umělé inteligence v České republice poukazuje na možné problémy
Odemčené 28jádro Intel Xeon W-3175X už jde do prodeje, stojí přes sto tisíc
Živnostníci všech bank si nově mohou u MONETA Money Bank sjednat kreditní kartu plně on-line
Huawei a ZTE jsou prý hrozbou i pro Česko, varuje úřad
Hry pro příležitostné hráče