OD 23. KVĚTNA

20. května 2013, 00:00 - Lenka Michálková
20. května 2013, 00:00

Bushmills Live Prague 20. KVĚTNA V pondělí se v pražském Lucerna Music Baru koná od 21 hodin ochutnávka tradičně vyráběné irské whisky Bushmills spojená s koncertem českých Bushmills Brothers Ondřeje Brzobohatého a Ondřeje Brouska a jejich hostů G?Point Hunters.

Adolf Loos – Učit se bydlet

U příležitosti 80. výročí úmrtí architekta Adolfa Loose (1870–1933) připravily Rakouské kulturní fórum a Muzeum hlavního města Prahy výstavu věnovanou jeho architektonickému odkazu. Na příkladech interiérů v Plzni, Praze a Brně jsou představeny Loosovy obytné prostorové programy. Další část výstavy se zabývá architektovým životem a připomíná zásadní body jeho kariéry, rozsáhleji se věnuje českému prostředí.

Mezi nejdůležitější Loosovy stavby patří obchodní dům Goldman & Salatsch ve Vídni, dům básníka Tristana Tzary v Paříži, projekt domu pro Josephinu Bakerovou a vila pro Františka Müllera v Praze. Tyto stavby spojuje koncepce uspořádání prostoru pod názvem raumplan založená na prostorové a výškové diferenciaci místností. Výstava je volně přístupná v galerii Rakouského kulturního fóra v Praze na Jungmannově náměstí a potrvá do 19. září. 23. AŽ 26. KVĚTNA

Euro Bike Fest

Festival pro příznivce motorek se koná v areá lu pod Pálavskými vrchy v sousedství Mušovských jezer, kde budou k vidění stovky motorek, desítky amerických vozů a hot rodů. V doprovodném programu vystoupí mimo jiné legenda českého rocku, kapela Olympic, kapela Portless, revivalové skupiny Aerosmith Tribute, Rammstein Member’s Club a další. O hudební produkci se postarají také dvě dýdžejské scény.

V sobotu se na hliněné ploché dráze ? at track utkají závodníci z celé Evropy, připraveny jsou kategorie pro amatéry, motocyklové veterány a čtyřkolky. Současně bude na festivalu probíhat soutěž motocyklových přestaveb Big Lake Custom 2013, k vidění bude na 70 netradičních strojů. Zpestřením programu budou zápasy v thajském i klasickém boxu, kaskadérská vystoupení, pole dance, airbrush, vyhlídkové lety vrtulníkem či půjčovna strojů Harley­Davidson. 24. KVĚTNA

Noc kostelů

V pátek večer se v rámci čtvrtého ročníku Noci kostelů otevřou dveře více než tisíce chrámů a modliteben v celé České republice. Jednotlivé farnosti, sbory či řády přivítají návš těvníky různorodým programem. Připraveny budou komentované prohlídky, koncerty, workshopy či divadelní představení a dalších více než 5000 programů. Otevřeny budou některé běžně nepřístupné části kostelů jako varhanní kůry, sakristie, věže, krypty nebo zahrady.

Pro uživatele iPhonů a iPadů je k dispozici zdarma aplikace iKostel s doprovodnými informacemi a navigací. Podrobný program jednotlivých památek lze vyhledat na internetových stránkách www.nockostelu.cz.

25. KVĚTNA

Porsche s Kašpárkem v rohlíku

Společnost Porsche České Budějovice, která je součástí sítě Porsche Inter Auto CZ, pořádá v sobotu od 14 do 19 hodin společenskou akci pro děti a dospělé v prostorách prodejny v Okružní ulici v Českých Budějovicích. Zábavný program nabídne hudební vystoupení, divadlo, soutěže, skoky na trampolíně a malování na obličej. Pro dospělé jsou připraveny testovací jízdy nejnovějšími modely vozů značek Volkswagen, Audi a Škoda.

Od půl šesté vystoupí s mezigeneračním programem divadelně­hudební skupina Kašpárek v rohlíku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít