Nový šéf přichází z dcery - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Nový šéf přichází z dcery

, Ondřej Hergesell,
Nový šéf přichází z dcery
Zdroj: Euro.cz

Asseco/LCS

Společnost Asseco Czech Republic, jež je jedním z pěti největších systémových integrátorů v zemi, vymění od 1. srpna generálního ředitele. Novým šéfem firmy bude Jan Přerovský (37), který přichází ze společnosti LCS International. Její 55procentní podíl koupila skupina Asseco za 120 milionů korun letos na jaře. Dosavadní generální ředitel Marian Pijarski (51) se posune do pozice prezidenta a místopředsedy představenstva Asseka. „Dnešní strategie skupiny je namířena na expanzi, na nové akvizice. Jejím cílem je nejen posílení pozice na českém trhu, ale především budování konkurenceschopných center v evropském měřítku. Realizace těchto cílů vyžaduje jiný přístup k rozdělení kompetencí v rámci českého Asseka. Moje působení na českém trhu se bude nadále soustřeďovat na vedení klíčových projektů a vytváření strategií v rámci ‚rady ředitelů‘ skupiny Asseco,“ popisuje Pijarski svou novou pozici.
Dlouholetý šéf LCS International Jan Přerovský říká, že jeho hlavním cílem v pozici generálního ředitele českého Asseka je posílení synergií mezi jednotlivými pobočkami skupiny a zároveň připravení Asseka, jež vzniklo z bývalého PVT, na IPO. To firma plánuje na konec letošního roku. „Sice odcházím z exekutivní pozice v LCS, ale v roli předsedy dozorčí rady budu i nadále přispívat k rozvoji společnosti, kterou jsem pomáhal budovat od základů a považuji ji za své dospívající dítě,“ dodal.
Do uvolněné pozice generálního ředitele a předsedy představenstva LCS bude jmenován Stanislav Sýkora (43), dosavadní šéf divize Helios Orange, jež je jedním ze tří klíčových oborů firmy. „V LCS působím posledních patnáct let, proto chci především navázat na dosavadní koncepci. Zároveň věřím, že díky úzké spolupráci s ostatními členy skupiny Asseco se LCS podaří úspěšně proniknout na zahraniční trhy,“ říká Sýkora.