Nový partner z Ruska - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Nový partner z Ruska

, István Lékó,
Nový partner z Ruska
Zdroj: Euro.cz

BBH Legal LLC

Moskevská pobočka advokátní kanceláře Brzobohatý Brož & Honsa, BBH Legal LLC, pokračuje v rozšiřování svých aktivit na území Ruska. Poté, co došlo k pronájmu nových prostor blízko prestižní moskevské čtvrti Arbat, společnost BBH Legal LLC oznámila příchod nového ruského partnera, advokáta Achmeda Glaševa a právníka Jevgenije Trjakova.
Glašev je specialistou na korporátní a daňové právo, zejména v oblasti zahraničních investic. Do doby, než se stal partnerem v BBH Legal LLC, spolupracoval s významnou německou advokátní kanceláři působící v Moskvě. V rámci svého zaměření může Glašev využít nejen znalost několika jazyků (anglického, německého a finského), jakož i řadu zkušeností získaných v rámci studijních stáží při Evropském soudu pro lidská práva ve Štrasburku a při Ústavním soudu Ruské federace. Glašev je jedním z významných ruských advokátů a představitelů Moskevské advokátní komory, což může poskytnout dodatečný komfort klientům kanceláře v porovnání s jinými právními firmami poskytující právní služby v Rusku bez spolupráce s ruskými advokáty. Příchod Glaševa do české advokátní firmy podstatně ulehčil navázání spolupráce mezi Českou advokátní komorou, resp. Slovenskou advokátní komorou na jedné straně a Ruskou federální advokátní komorou na straně druhé.
Trjakov vystudoval právnickou fakultu v Nižném Novgorodu a nadstavbový právní kurs LL.M. na právnické fakultě v Drážďanech. Podobně jako Achmed Glašev se ve své dosavadní praxi zaměřoval na poskytování právních služeb především německy mluvícím investorům.