Nová linka v Brandýse - Euro.cz

Přihlášení

Nová linka v Brandýse

, Ondřej Hergesell,
Nová linka v Brandýse
Zdroj: Euro.cz

Y Soft

PRAHA (oh) – Česká společnost Y Soft, která se zaměřuje na speciální tisková řešení pro firemní klientelu, otevřela v Brandýse nad Labem zcela novou výrobní linku v hodnotě patnácti milionů korun. Její kapacita umožňuje výrobu až jedenácti tisíc plošných spojů měsíčně, které Y Soft zabudovává do svých terminálů. Ty nabízí společně s programem SafeQ firmám a institucím jako řešení pro úspornější a bezpečnější tištění dokumentů.
Y Soft vyvíjí a prodává software, který firmám umožňuje snižovat náklady na tisk a uživatelům chrání dokumenty, aby se k nim nedostal nikdo nepovolaný, když jsou poslány na tiskárnu. Využívá k tomu kromě softwaru i speciální terminály, které dokumenty daného uživatele vytisknou až poté co přiloží čipovou kartu, nebo na klávesnici vyťuká svůj osobní PIN kód. Právě „srdce“ těchto terminálů začal Y Soft vyrábět na vlastní lince v Brandýse nad Labem.
„Samotná investice do výrobní linky dosahuje téměř patnácti milionů korun, dalších zhruba půl milionu si vyžádala rekonstrukce prostor a 800 tisíc korun jsme investovali do vybavení laboratoře moderními měřicími přístroji,“ řekl týdeníku EURO Pavel Cink, ředitel oddělení harware společnosti Y Soft.
Doposud firma kupovala terminály od subdodavatelů, často však Y Soft řešil problémy s výpadky dodávek, či kvalitou produktů. „Kromě vyšší flexibility a zajištění trvale vysoké kvality jsme k pořízení vlastní výrobní linky přistoupili proto, abychom nemuseli subdodavatelům předávat část výrobní dokumentace, a ochránili si tak vlastní know-how,“ dodává Cink.

Diskuze