Nová konkurence - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Nová konkurence

, Mgr. Rudolf Marek,
Nová konkurence
Zdroj: Euro.cz

Central Connect Airlines Mgr.

OSTRAVA (rek) – Třetí český letecký dopravce, který se hodlá věnovat pravidelné osobní přepravě, vznikl v Ostravě. Firma Central Connect Airlines (CCA) chce ještě letos ve spolupráci s Austrian Airlines dvakrát denně letadlem Saab 340 přepravovat 33 pasažérů na trase Ostrava-Vídeň. CCA nyní vlastní dva letouny a další dva objednala. „Vypadá to, že větší boom je v nákladní přepravě, proto už jeden náš Saab 340 v provedení cargo létá mezi Římem a Tunisem,“ sdělil týdeníku EURO ředitel CCA Petr Soukup.
„Máme marketingové studie o využití letecké dopravy, dobře vychází nízkonákladový Londýn, jednáme i o Amsterodamu,“ konstatoval šéf Mezinárodního letiště Ostrava Michal Červinka.
CCA jsou dceřinou společností ostravské Central Connect Group. Obrat skupiny činí 200 milionů korun, s rozvojem smluvní spolupráce se Saab Aircraft, pro které firma provádí servis a jako jediná v Evropě i přestavbu letadel pro nákladní dopravu, by tržby měly dosáhnout 500 milionů korun bez započtení výnosů letecké dopravy.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze