Není Dvořák jako Dvořák

20. srpna 2012, 00:00 - (red)
20. srpna 2012, 00:00

palubní deník

Starosti v přímém přenosu Konstatování z titulku dnešního palubního deníku je sice banální, ale v aktuálním dění v Česku dává smysl. Z toho, co se nyní děje v pražském dopravním podniku (DP), musí mít jeho bývalý generální ředitel Martin Dvořák dost těžkou hlavu. Není divu, když ve vzduchu létá minimálně šest let nepodmíněně nad aktéry kauz, na něž podalo odvolané vedení DP trestní oznámení. To je jiné kafe, než když po něm uklízeli v televizi Prima.

Kupodivu starosti bude mít asi i druhý televizní Dvořák. Petr Dvořák, generální ředitel České televize (ČT), který sám o žádný skandál jakživ nezavadil, bude asi muset řešit personální situaci ve svém oddělení marketingu a obchodu. Jeho ředitel Jan Svoboda je totiž letitým souputníkem Martina Dvořáka a byl odpovědný od roku 2007 do svého nástupu v ČT za marketing dopravního podniku. A za marketingové zakázky padlo také nějaké to trestní oznámeníčko.

Organizátor a propagandista Andrej Babiš po založení regionálního týdeníku 5+2, jímž chce pokrýt republiku stejně jako řepkou, hodlá investovat miliardu do internetové společnosti Centrum.cz, provozující třeba web Aktuálně.cz. Agromagnát se ve svém podnikání dosud orientoval jen na segmenty, kde mohl získat takové tržní postavení, jež lze zneužívat k likvidaci nepohodlné konkurence. Nyní však vykročil do sektoru, kde se mu nic podobného nemůže podařit a kde dosažení zisku není vůbec snadné. Nad jeho deklarací o ziskovosti 5+2 do dvou či tří let se lidé pohybující se v branži pobaveně usmívají a neberou ji moc vážně.

Nakonec je zcela evidentní, že ani tento český miliardář si nepořizuje média pro dosahování zisku, ale pro podporu svých aktivit.

Zatímco však všichni jeho miliardářští kolegové hledali ve svých mediálních akvizicích především klacek na odhánění nepohodlných jedinců škodících jejich byznysu na trhu či v politice, Babiš to pojímá komplexněji.

On sám je politik. Předseda strany, o níž, jak sám říká, zatím neví, jestli bude levicová, či pravicová. Jaký bude mít politický program, kromě hraní na policajty a zloděje, se zatím také neví. Zato bude mít stranický list. A to je důležité. I z minulého režimu zkušený autor Palubního deníku ví, že strana má mít sdělovací prostředky jako své organizátory a propagandisty.

Odvolání za dotační šťourání?

Zatím stále není jasno v tom, proč byl odvolán ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Důvodů už bylo sice vyjmenováno několik, ale ani jeden se zatím nezdá být tím pravým. V politických kruzích se teď začala skloňovat jedna zbrusu nová informace. Olomoucké vrchní státní zastupitelství podle těchto zpráv zacílilo na dotační projekty v Olomouckém a Zlínském kraji. S ohledem na to, na jaké čuňárny se přišlo v ROP Severozápad v Ústí nad Labem, není vyloučeno, že „stejný pořádek“ může být i v dotačních kancelářích zmíněných regionů. V Česku už se stalo zvykem, že kde je veřejná zakázka, tam je místní vlivný politik a spřízněná, nejčastěji stavební, firma. A na Olomoucku je vlivných politiků několik. Po zájmu vyšetřovatelů o tyto informace by pak asi i dávalo smysl odvolání ministra spravedlnosti, který se profiloval jako protikorupční bojovník, jehož problémy kolegů politiků valně nezajímají.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít