Německé tchajwanské mobily - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Německé tchajwanské mobily

, Ondřej Hergesell,
Německé tchajwanské mobily
Zdroj: Euro.cz

BenQ/Siemens

PRAHA (oh) – S platností od 1. října, necelé čtyři měsíce poté, co tchajwanský výrobce elektroniky BenQ oznámil převzetí divize mobilních telefonů Siemensu, začala působit nová společnost BenQ Mobile. Analytická agentura Gartner Dataquest uvedla, že tento subjekt by měl s podílem 5,2 procenta držet šestou příčku na světových prodejích mobilních telefonů.
BenQ Mobile, který na celém světě zaměstnává více než sedm tisíc lidí, přebral veškeré aktivity Siemensu spojené s prodejem mobilních telefonů a příslušenství včetně oprav a výměn přístrojů. Prostřednictvím licenční smlouvy může BenQ Mobile používat značku Siemens po dobu následujících osmnácti měsíců; nová společná značka telefonů, kterou firma představí příští rok na jaře, bude využívána zhruba do roku 2010.
Odprodej divize mobilních telefonů se rovněž projevil v české pobočce Siemensu, která od roku 1997 dodala na tuzemský trh více než čtyři miliony mobilních telefonů. Ze Siemensu do společnosti BenQ Technologies Czech, české pobočky tchajwanského koncernu, přešlo všech patnáct zaměstnanců, kteří měli v Siemensu mobily na starost. Ředitelem divize mobilních telefonů BenQ Technologies Czech se stal Jaroslav Zoubek, marketingovým manažerem je Roman Vaňko, obchod má na starost Tomáš Vácha. BenQ kromě jiných aktivit v České republice již několik let provozuje závod na výrobu LCD monitorů a další elektroniky.