Největší letošní nákup - Euro.cz

Přihlášení

Největší letošní nákup

, Eva Munk,
Největší letošní nákup
Zdroj: Euro.cz

Heitman International

PRAHA (em) – Největší obchod na českém trhu kancelářských prostor v letošním roce byl uzavřen. Společnost Heitman International koupila objekt A pražského BB Centra od konsorcia firem Passerinvest a PSJ Holding. Cena této transakce nebyla zveřejněna.
Komplex BB Centrum leží v Praha 4 u výjezdu dálnice D 1. Jde o jeden z největších předměstských administrativních komplexů, který tvoří několik budov. Nájemníky jsou společnosti, jako Hewlett-Packard, Regus a GE Capital a mobilní operátor společnost Eurotel.
V Budově A BB Centra se nachází více než 21 tisíc metrů čtverečných pronajmutelné plochy a přes čtyři sta parkovacích míst. Jediným nájemcem je EuroTel. Budovu navrhli architekti Martin Krupeauer a Jiří Střítecký z Ateliéru 8000.
Společnost Heitman International patří chicagskému správci realitních investic Heitman Financial. Hlavní činností mateřské společnosti jsou služby, správa a investiční poradenství v oblasti nemovitostí pro institucionální investory. Aktiva spravovaná Heitman Financial činí více než osm miliard dolarů a představují přibližně 7,2 milionu metrů čtverečních. Firma byla založena v roce 1913 původně jako hypoteční makléřská společnost. V roce 1993 ji a její afilace koupila společnost UAM, která je vlastníkem investičních poradenských firem a je kótována na newyorské burze.
Podle ředitele evropských investic společnosti Heitman International Christophera Merrilla potvrzuje tato akvizice zájem firmy podpořit ekonomiku České republiky a její přípravu na vstup do Evropské unie.