Nejmladší ze skupiny - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Nejmladší ze skupiny

, Vadim Fojtík,
Nejmladší ze skupiny
Zdroj: Euro.cz

ČEZ – Distribuční služby

PRAHA (foj) – Společnost ČEZ založila další dceřinou firmu, ČEZ – Distribuční služby. Nejmladší ze skupiny bude sídlit v Ostravě a činnost zahájí 1. července roku 2006. Kromě zaměstnanců Severočeské energetiky do ní přejdou další pracovníci z ČEZ ovládaných regionálních distribučních firem. Nově vzniklá firma se bude starat o údržbu a rozvoj sítě na distribuci elektřiny celé skupiny ČEZ včetně navazujících činností, a to na všech napěťových hladinách. Celkem zaměstná 2200 lidí.
„Vznik společnosti souvisí s transformací skupiny ČEZ v rámci projektu Vize 2008. Naším cílem je zaujmout čelní postavení v rámci evropských energetických firem se špičkovým know-how,“ sdělil jednatel ČEZ – Distribuční služby Petr Zachoval.
Projektem Vize 2008 ČEZ přechází na holdingovou strukturu. Firma přistoupila k reorganizaci ze dvou důvodů. Za prvé chce snížit náklady, za druhé musí reagovat na změny v novele energetického zákona. Ty požadují takzvaný unbundling, tedy oddělení prodeje elektřiny od její distribuce. ČEZ chce projekt, který se týká všech firem ze skupiny, dokončit do roku 2008. Vedení společnosti odhaduje, že reorganizací struktury ušetří ročně stovky milionů korun. Obdobné změny dokončuje v tuzemsku i největší konkurent ČEZ, německá společnost E.ON, která v Česku ovládá Jihočeskou a Jihomoravskou energetiku.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze