Nejkrásnější putt - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Nejkrásnější putt

, Alan Babický,
Nejkrásnější putt
Zdroj: Euro.cz

Vítězkou se stala sedmnáctiletá Linda Procházková

O posledním listopadovém víkendu se konal druhý ročník Miss Golf. Po loňském úspěšném startu se všeobecně očekávalo, jak bude soutěž vypadat letos. Největší otázkou nebyla organizace či program, nýbrž samotné soutěžící. Mohlo by se totiž zdát, že v českém golfu je jen velmi omezený počet dívek, a druhý ročník tedy musí být zákonitě chudší než první.
Dívky se přihlašují do soutěže postupně během roku přes internetovou stránku www.miss.golf.cz a návštěvníci hlasují. Dívky umístěné na předních místech postupují do finálového večera. Letošní internetová předehra prokázala, že o soutěžící nebude nouze. Na internetu hlasovalo celkem 2646 návštěvníků stránek, kteří do finále nominovali tři dívky. K nim se připojily další tři, jež se umístily na stupních vítězů v turnaji Miss Golf, konaném na sklonku sezony na hřišti GC Praha v Motole. Na konečných dvanáct doplnilo počet finalistek 5. listopadu hlasování poroty, která na své první poradní schůzce určila zbylých šest dívek.
Finálový večer se odehrál v pražském Erpetu, kde během příprav skončily boje ve třídenním turnaji Erpet Golf Centrum Cup, což je vlastně neoficiální mistrovství České republiky na jamky a zatím jediný turnaj jednotlivců, kde profesionálové hrají dohromady s amatéry. Vítězem turnaje se stal Martin Bešta z GC Erpet, jenž tím získal právo stát se dvanáctým členem poroty. Ta pro letošní ročník soutěže Miss Golf zasedla ve složení Luděk Eremiáš, spolumajitel Erpet Group, Zdeněk Švanda, ředitel marketingových programů ČSA, Lucie Borhyová, moderátorka TV Nova, Norbert Furin, generální ředitel společnosti Bosch Siemens Home, Jan Loužecký, předseda představenstva CT Group, Karel Vopička, člen prezidia České golfové federace, Jadran Šetlík, umělecký fotograf, Luděk Sekyra, předseda představenstva Sekyra Group, Tomáš Hlaváč, ředitel Credit Suisse Life & Pensions, Jitka Kocurová, vicemiss ČR 99 a moderátorka TV Prima, a právě Martin Bešta.
Program finále odstartovalo představení dívek v mužských oblecích a v gangsterském stylu. Druhá soutěžní disciplína měla spočívat v tom, kolik míčků dokážou puttovat asi ze tří metrů do jamky během třiceti vteřin. Soutěžící prokázaly golfovou stylovost, a porota navíc měla dostatek času na posouzení jejich sportovní pohybové kultury. Následovaly otázky s golfovou tematikou, které byly bohužel voleny až příliš jednoduše, a to zvlášť při řízené odpovědi (poskytnutí možností).
O přestávce měli diváci možnost volit Miss sympatie vhozením golfového míčku do připravených nádob. Stala se jí osmadvacetiletá Monika Karasová z GCP, povoláním produkční.
Pak však již došlo na slavnostní vyhlášení: druhou vicemiss se verdiktem poroty stala patnáctiletá studentka Sandra Burdová, první vicemiss Monika Karasová a Miss Golf 2002 byla zvolena sedmnáctiletá studentka Linda Procházková. Ta získala vítězstvím v soutěži celoživotní členství v GC Štiřín. Kromě toho převzala korunku pro Miss Golf z rukou loňské Miss Golf Kateřiny Mašínové, letecký golfový zájezd do Skotsku, kreditní kartu VisaGolf v hodnotě patnácti tisíc korun, elektrospotřebič Siemens, mobilní telefon, elektronickou adresu, golfové oblečení Chervo a plnou náruč květin.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze