NEIN z Německa

15. července 2013, 00:00 - (red)
15. července 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Bývalý předseda vlády Petr Nečas bude na události posledních týdnů jistě dlouho vzpomínat. Hořkost z překotného dění na domácí scéně, jež vyústilo v jeho pád, mu ještě ztrpčila na „rozlučkové Evropské radě“ v Bruselu v závěru června německá kancléřka Angela Merkelová. Protokolu navzdory se na něj osopila před svědky z českých diplomatických a úřednických kruhů kvůli právě skončené (pro změnu premiérové) návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Berlíně. „Co to mělo znamenat? Takové chování je absolutně nepřijatelné,“ předhodila rozčílená kancléřka podle zdrojů Palubního deníku zaskočenému premiérovi. Načež „odrázovala“ na summit.

Je férové přiznat, že si německá politička stěžovala na špatném místě. Za Zemanovy „žerty“ o redaktorce RTL coby agentce Tálibánu, opepřené zvoláním Alláh akbar, Petr Nečas opravdu nemůže. Merkelová dala ovšem průchod pocitu, který v Německu sílí, a sice že je něco shnilého ve státě českém.

Redakce týdeníku Euro to zažila tento týden na vlastní kůži. Ve snaze připravit obsáhlejší téma k zářijovým všeobecným volbám u severních sousedů oslovila své tradiční spolupracovníky ve Spolkové republice, zda by vybrali pro potřeby časopisu někoho s významným postem a jménem, který by mohl k volbám něco důležitého či zajímavého říci. Dotyční nejenže vytipovali, ale také oslovili – překvapivá odpověď od všech zněla: „Ne.“ Dotyční si myslí, že vystoupit v českých médiích by bylo pro ně škodlivé. Vyvolávali by tak prý dojem normálnosti, přičemž vývoj v Česku zasvěcení za normální nepovažují. Palubní deník k tomu poznamenává: Tohle jsme opravdu chtěli?

Když se Bendl chválí Bývalý ministr zemědělství Petr Bendl se umí hezky pochválit. Na odchodnou uspořádal tiskovou konferenci, kde přítomným připomněl všechny své úspěchy, aby se na ně nezapomnělo.

Palubní deník by chtěl ale využít příležitosti a připomenout bývalému ministrovi, který se jistě ještě na některé ministerstvo vrátí, také věci, o kterých se ve svém sebechvalném projevu jaksi nezmínil. Jde zejména o lidi, kteří se kolem něj motají a o které se zajímá policie po nedávném velkém protikorupčním zátahu.

Začněme třeba u advokáta Tomáše Jindry, obchodního partnera Iva Rittiga. Bendl kdysi tohoto muže přivedl na ministerstvo dopravy, čímž začala Jindrova práce pro ministry ODS. Díky Bendlovi se dostal i na ministerstvo průmyslu. Bendl jej doporučil „odkloněnému“ ministru Martinu Kocourkovi, zdědil ho pak i jeho nástupce Martin Kuba. Na ministerstvu zemědělství Bendlova spolupráce s Jindrou pokračovala, poslal ho na misi do Budějovického Budvaru.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Auta
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně…
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Technologie
10 tipů na nejlepší tablety pro práci i zábavu [Vánoce 2017]
ASLR je vinou chyby ve Windows 8/10 méně funkční než ve starším Windows 7
Intel chce z počítačů odstranit podporu legacy BIOSu, znefunkční to staré OS a hardware
Je plnohodnotný Skype příliš pomalý a přebujelý? Zkuste Skype Lite pro Android
Nejnovější produkt Elona Muska je… powerbanka Tesla
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít