Nečekaně mnoho zájemců - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Nečekaně mnoho zájemců

, Tomáš Skřivánek,
Nečekaně mnoho zájemců
Zdroj: Euro.cz

Bawag Bank

PRAHA (mat, tos) – Rakouští politici se bouří proti prodeji Bawag Bank. Rakouský ministr hospodářství Martin Bartenstein nesouhlasí s načasováním prodeje. „Společnost nejdříve potřebuje strategii do budoucnosti. Jen tak může vzniknout základ pro správné hledání partnerů,“ řekl rakouskému tisku ministr.
I bez strategie je uchazečů celá řada. O banku projevily zájem Wiener Städtische, Erste Bank, Generali, Raiffeisenbank a Österreichische Volksbanken. Z kruhů blízkých jednání se proslýchá, že zájem má i německá Commerzbank. Němečtí finančníci tvrdí, že i pro Deutsche Bank a Postbank by akvizice byla smysluplná. Myslí si však, že ÖGB nebude chtít Bawag prodat německé bance. „Samozřejmě budeme upřednostňovat rakouské konsorcium,“ řekl prezident ÖGB Rudolf Hundstorfer (EURO 14/2006).
V ČR Bawag Bank působí od roku 2004. Současné podoby banka, která má v tuzemsku čtrnáct poboček, nabyla v roce 2005 fúzí někdejší Interbanky a tuzemské Dresdner Bank. Banka loni vydělala 180 milionů korun po zdanění. Bilanční suma ústavu dosáhla 33,6 miliardy korun.

tabulka:
Menší, ale vydělává více
Hospodáření Bawag Bank ČR
31.12.2004* 31.12.2005 meziroční změna v %
Bilanční suma (v mld. Kč) 39,5 33,6 -15
Čistý zisk (v mil. Kč) 154,4 180,0 +17
Pramen: Bawag bank
Poznámka: *Jedná se o součet výsledků předchůdkyně dnešní Bawag Bank ČR