Ne na listině s Mlynářem - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Ne na listině s Mlynářem

, Ondřej Hergesell,
Ne na listině s Mlynářem
Zdroj: Euro.cz

Anketa Osobnost roku

PRAHA (oh) – Generální ředitel Českého Telecomu odstoupil z ankety Osobnost roku české a slovenské informatiky a telekomunikací roku 2004, kterou v souvislosti s veletrhem Invex pořádá firma Veletrhy Brno. Berdár na začátku minulého týdne poslal Tomáši Uherkovi, manažerovi Invexu, e-mail, který má týdeník EURO k dispozici. Oznámil mu, že ze soutěže vystupuje, protože nepovažuje za vhodné být na stejné listině jako ministr informatiky Vladimír Mlynář.
V e-mailu Uherkovi šéf Telecomu vysvětluje: „Je pro mne ctí, že jsem byl jedním z těch, které nominovalo široké spektrum odborníků a lidí působících v oblasti komunikací a IT. Bohužel Vás však musím informovat, že z účasti v 2. kole odstupuji. Nepovažuji za vhodné být na stejné listině jako pan Vladimír Mlynář, k jehož osobním a zejména odborným kvalitám mám velké výhrady. Doufám, že budete mít pro můj postoj pochopení. Ještě jednou Vám děkuji za nominaci a vše, co děláte pro rozvoj moderních informačních technologií v České republice.“
Pořadatel veletrhu IT vyhlásil již jedenáctý ročník uvedené ankety, která probíhá letos nově dvoukolově. Navrhovateli prvního kola jsou čeští a slovenští vystavovatelé Invexu, členové Sdružení pro informační společnost (SPIS), členové Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) a členové České asociace manažerů úseků informačních technologií (CACIO). Dvanáct kandidátů poté podle nejvyššího množství obdržených hlasů, z celkem 248 započtených, postoupilo do druhého kola. O vítězi rozhodne čtyřčlenná akademie složená z několikanásobných vítězů předchozích ročníků této soutěže, jde konkrétně o Pavla Kaláška, Petra Koubského, Jana Mühlefeita a Milana Rusnáka.
Kromě Gabriela Berdára jsou mezi letošními dvanácti nominovanými osobnostmi Martin Cígler, Jiří Devát, Jiří Fabián, Ondřej Felix, Martin Grigar, Miroslav Hübner, Ivo Lukačovič, Miroslav Majoroš, Daniel Mikšovský, Vladimír Mlynář a Jiří Voříšek.